Tom Pidcock schiet het ravijn in: “Ik ben een leven kwijtgeraakt”
Tom Pidcock duikelde vrijdag van plek twee naar plek 74 in het algemeen klassement van de Ronde van Catalonië 2026. Maar dat is niet de enige plek waar hij duikelde. Op ruim dertig kilometer van het einde schoot de 26-jarige Brit van Pinarello-Q36.5 namelijk het ravijn in, nadat hij zijn rem verkeerd inschatte. Wonderwel kwam hij er naar eigen zeggen zonder kleerscheuren vanaf.
Uiteindelijk verloor Pidcock ruim 29 minuten op ritwinnaar en nieuwe leider Jonas Vingegaard. De nummer drie van de voorbije Ronde van Spanje is vooral heel blij dat hij het nog kan navertellen. “Today I lost a life for sure“, laat Pidcock niets aan de verbeelding over. “Ik was aan het drinken in de afdaling toen ik mijn remmen compleet verkeerd inschatte”, schrijft de Britse pocketklimmer in een Instagram Story.
Hij plaatst er een filmpje bij van de bewuste bocht. “Ik reed daar gewoon rechtdoor. Gelukkig had ik mijn koersradio, zodat ze me konden terugvinden. Niemand wist namelijk dat ik was gevallen. Ik ga mezelf uitroepen tot een ninja crasher. Met zestig kilometer per uur van een bergweg afschieten, en ik ben relatief oké.” In een volgend verhaal op het social media-platform geeft hij aan dat de bewuste bebording pas laat te zien was.

En vooral blij dat ie er zonder noemenswaardige kleerscheuren vanaf komt.
Blijven ongelofelijke lefgozers, alle renners in het peloton!
Die moet protocolair dat meteen doorgeven met exacte positie. Met getrainde makkelijke protocollen is een hele hoop ellende te voorkomen dan wel te verzachten.