Toekomst van GP Oisterwijk onzeker na dit veldritseizoen
In oktober 2023 won Vas de GP Oisterwijk - foto: Cor Vos
Nick Doup
vrijdag 10 januari 2025 om 19:09

Toekomst van GP Oisterwijk onzeker na dit veldritseizoen

De kans bestaat dat het NK veldrijden 2025 de laatste veldrit is die georganiseerd wordt in Oisterwijk. De organisatie van de GP Oisterwijk moet namelijk op zoek naar een nieuwe locatie voor het seizoen 2025-2026 en die is nog niet gevonden.

In gesprek met WielerFlits bevestigt Hans Cornelis dat nieuws. Hij is voorzitter van de Stichting Wielerronde Moergestel Oisterwijk, die sinds eind 2021 de internationale veldrit organiseert in het Noord-Brabantse dorp. Al sinds de start is Streekpark Klein Oisterwijk, waar een Landal-vakantiepark staat, de locatie van de wedstrijden. Maar daar gaat verandering in komen, want de cross moet weg uit het park.

Er zijn plannen om het vakantiepark door te ontwikkelen en daardoor is er vanaf volgende winter geen plek voor de GP Oisterwijk. De zoektocht naar een nieuwe locatie is in volle gang, aldus Cornelis. De wens om door te gaan met de internationale veldrit is er vanuit het organisatiecomité en daarbij zou men graag binnen de Gemeente Oisterwijk blijven, maar die nieuwe plek is nog niet gevonden. Het is daarom onzeker of de wedstrijd in het nieuwe veldritseizoen ook verreden gaat worden.

De GP Oisterwijk werd in 2021 in het leven geroepen als alternatief voor de Amerikaanse Wereldbeker-wedstrijden. Wie niet naar de Verenigde Staten vloog, kon in oktober crossen in Noord-Brabant. Onder meer Puck Pieterse en Kata Blanka Vas wonnen al in Oisterwijk en dit seizoen staat het NK veldrijden op het programma.

RIDE Magazine
7 Reacties
10-01-2025 10:53
Als het niet binnen de gemeentegrenzen lukt, dan misschien er toch buiten kijken? In de Beekse Bergen hadden ze een aantal jaar terug een aantrekkelijk parkoers.
    10-01-2025 11:48
    Daar was 2 jaar geleden eenmalig een WB wedstrijd en eerder 3 keer het NK (1973, 1993 en 2013)
10-01-2025 23:07
Tsja, op zich logisch en onvermijdelijk dat deze locatie niet langer gebruikt kan worden.

Overigens was dit toch al een tijdje bekend? Het is niet echt nieuws.

Dat er nog geen andere locatie is gevonden, is natuurlijk wel erg jammer.
11-01-2025 00:16
Het NK veldrijden staat toch elk seizoen op het programma?
    11-01-2025 06:47
    Die staat ook niet op omvallen
    11-01-2025 07:03
    Ik doelde op de laatste zin van het artikel. Daarin ontbreekt het woordje 'er' of iets van die strekking.
11-01-2025 09:23
Even met Peter Gillis bellen .. die heeft genoeg vakantieparken waar de boel gesloten is of wordt en waar dus ruimte is. Heeft ie ook nog een onderwerp voor massa is kassa. :-)

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine