De vernieuwde samenwerking tussen Tadej Pogačar en Allan Peiper zal er dan toch niet komen. De 62-jarige Peiper, die in 2020 nog zeer belangrijk was voor de Sloveen tijdens diens jacht op een eerste Tourzege, vond geen akkoord met UAE Emirates.

Oud-renner Peiper leidde Pogačar in 2020 – als mentor en vertrouwenspersoon – na een beslissende tijdrit op La Planche des Belles Filles naar zijn eerste Tourzege. De Australiër besloot vorig jaar echter zijn functie bij UAE Emirates neer te leggen na een lange en slopende behandeling tegen kanker.
Peiper leek deze winter als adviseur en analist weer terug te keren bij de WorldTour-formatie uit het Midden Oosten. Het plan was dat hij zich exclusief met de voorbereiding van Pogačar op de Tour de France van 2023 zou bezighouden, maar deze beoogde samenwerking gaat dus niet door.
“We hebben geen akkoord kunnen vinden over de strategie en de manier waarop mijn rol moet worden ingevuld”, laat een teleurgestelde Peiper weten aan Het Laatste Nieuws. “Ik heb al enkele weken heel diep gezeten. Ik heb, tussen mijn behandelingen door, maar een klein venster waarin ik iets kan bijbrengen. Dat venster wordt voor mij nu opnieuw gesloten.”
12 Reacties
vaag verhaal
Raar verhaal en ik heb een gruwelijke hekel aan dit soort gevechten via de media. Peiper wil tussen de kankerbehandelingen af en toe wat advies geven aan Pogi voor de tour en daar zeggenschap en waarschijnlijk een prima financiele vergoeding voor. UAE vraagt zich of het echt toegevoegde waarde heeft en of Peiper de deskundigheid van de normale ploegleiders niet in gevaar brengt en of ze het geld wellicht beter kunnen besteden. UAE stelt een alternatief voor aan Peiper, voor iets minder geld en minder invloed. Peiper wil het niet en gaat naar de media (Het Laatste Nieuws) en benoemt dat hij tussen de kanker behandeling maar beperkt de tijd heeft om te werken, zodat hij sympathie creeert. Voelt voor mij gewoon heel naar dat Peiper de media zoekt (losgezien van het feit dat kanker een kut ziekte is).
Groetjesvoetjes zou het wel eens goed kunnen omschrijven …
Dit zal geen goed doen in de relatie tussen Pogi en UAE
Wat vreemd
Heel apart. Als Pogi dat wilt moet dit gewoon geregeld worden. Wat een klets.
Ja. Zal toch niet op Euro’s of dat hij een telefoon van de zaak krijgt afhangen. Maar waarvan wel?
Ik denk een gevalletje ´too many cooks in the kitchen.´
Zeggenschap en eind verantwoordelijkheid. Als Peiper het wil, had ie meerdere mobieltjes en auto's van de zaak gekregen.
Een gemiste kans voor UAE, lijkt me.
Spijtig dat UAE met al hun vermogen hier geen mouw aan kan passen. Of het is werkelijk dat men technisch inhoudelijk op een andere strategie zit mbt voorbereiding.
Had dit Peiper zeer gegund.
Iedereen wil nu hem begeleiden he . Zo gaat het vaak