Tobias Johannessen knap vierde op Hautacam: “Ik wilde laten zien dat ik geen idioot ben”
foto: Cor Vos
donderdag 17 juli 2025 om 18:57

Tobias Johannessen knap vierde op Hautacam: “Ik wilde laten zien dat ik geen idioot ben”

Woensdag haalde Tobias Johannessen nog het nieuws omdat hij Tadej Pogacar ten val bracht, een dag later haalt de 25-jarige Noor van Uno-X het nieuws vanwege zijn eigen prestaties. Op de Hautacam eindigde Johannessen als vierde, waardoor hij nu achtste staat in het algemeen klassement.

Na afloop laat Johannessen bij Eurosport weten nog te zitten met de val van woensdag. “Ik was er echt op gebrand om mezelf te laten zien. Ik wilde laten zien dat ik een goede wielrenner ben en geen idioot. Op de weg had ik zoveel support, dat deed me goed om te zien.”

Johannessen zag tijdens de etappe hoe zijn ploeg Uno-X op kop reed om een grote kopgroep in het gareel te houden. “Daarmee heeft de ploeg me zo goed geholpen. Het gaf me echt een goed gevoel en net de energie toen het zwaar werd. Op de klim was het een gevecht tussen mijn hoofd en mijn benen, maar ik ben super blij.”

Overigens heeft de Noor ook nog mooie woorden voor Pogacar. “Hij kwam vandaag nog een keer naar me toe om me gerust te stellen”, eindigt hij. “We zijn oké nu.”

RIDE Magazine
8 Reacties
17-07-2025 19:14
Toch fijn om te merken dat je binnen het peleton een fout kan maken en niet meteen boven het spits geroosterd wordt. Daar zouden wat toetsenbord ridders een voorbeeld aan mogen nemen.
17-07-2025 19:06
Niet teveel praatjes, gewoon met de pedalen antwoorden. En of ie dat deed !
    17-07-2025 20:24
    Eindelijk bevestiging van de renner die in 2021 de Ronde van de Toekomst won VOOR Carlos Rodriguez...
    18-07-2025 08:11
    Rodriguez daarentegen is het echt helemaal kwijt.
17-07-2025 21:15
Ik gok dat deze jongen een.aardige stap gaat maken komende winter als UNO geen world tour ploeg wordt.
    17-07-2025 22:17
    World Tour of niet maakt volgens mij echt helemaal niets uit.
    Als je zijn programma van dit seizoen bekijkt is dat sowieso al een perfect programma, als absolute kopman, bij een ploeg waar hij z'n eigen taal kan spreken, samen met z'n broer.

    Ruta Del Sol
    Strade
    Tirreno
    Milaan-Turijn
    Milaan-San Remo
    Dauphiné
    Tour

    Als hij al zou vertrekken (= zijn lopende contract wordt afgekocht), dan zal het voor een financiële jackpot moeten zijn, maar als dat zijn drijfveer zou geweest zijn, dan had hij dat in 2022 al wel gedaan, want als winnaar van de Tour de l'Avenir had hij keuze zat maar koos hij voor het (zeker toen nog) bescheiden Uno-X. Denk dat hij gwn hun kopman zal zijn en blijven de komende jaren.
17-07-2025 21:18
Mooie Tour rijdt ie, de eerste die Pogacar dropt deze ronde en dag erna vierde worden.
18-07-2025 13:43
Prachtig project Uno-X, in een tijd waar vrijwel geen enkele westerse ploeg geen globalistisch beleid voert.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine