Timo Roosen loopt liefst elf botbreuken en klaplong op bij zware val in GP Monseré
foto: Fotopersburo Cor Vos
donderdag 26 maart 2026 om 08:12

Timo Roosen loopt liefst elf botbreuken en klaplong op bij zware val in GP Monseré

Timo Roosen staat voor een lange revalidatie. De Nederlander kwam afgelopen zondag zwaar ten val in de Grote Prijs Jean-Pierre Monseré, en de schade is niet min: de 33-jarige coureur liep liefst elf botbreuken en een klaplong op.

“Nou… Ik ben zwaar gevallen tijdens de GP Monseré. Het resultaat: elf botbreuken en een klaplong”, deelt Roosen mee op Instagram. “Grote dank aan het AZ Delta Ziekenhuis in Roeselare voor de goede zorg de afgelopen dagen, in een fijne sfeer en met een grappig dialect.”

“Het is nu tijd om naar huis te gaan. Het herstel zal even duren. Mijn sleutelbeen zit weer op zijn plek en de drain is eruit. Daarnaast hebben de zes ribben en vier uitsteeksels van mijn wervelkolom nog wat tijd nodig om te genezen en minder pijnlijk te worden.”

Dit bericht op Instagram bekijken

Een bericht gedeeld door Timo Roosen (@timo_roosen)

Het is nog onduidelijk hoelang Roosen uit de roulatie is, maar we zien de ervaren renner dit voorjaar sowieso niet meer in actie. Het is zeker niet de eerste keer dat de voormalig Nederlands kampioen van Picnic PostNL te maken krijgt met (fysieke) tegenslag.

Zo brak Roosen in het verleden al eens zijn sleutelbeen en zag hij het wielerjaar 2024 grotendeels in het water vallen door ziekte en blessureleed.

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
8 Reacties
26-03-2026 08:59
11…
26-03-2026 09:30
Einde carrière lijkt mij. Dit heeft wel ff tijd nodig, op die leeftijd niet makkelijk meer.
26-03-2026 09:26
Dat is dan een beste val geweest zeg! Als je leest wat hij allemaal gebroken heeft dan is het een wonder dat hij een paar dagen later "gewoon" het ziekenhuis uitloopt..... Hopelijk verloopt zijn herstel voorspoedig.

En ook Picnic blijft in de hoek waar de klappen vallen zitten. Nu is Roosen zeker niet hun grote puntenpakker maar wel een belangrijke steunpilaar. Kon er ook nog wel bij!
    26-03-2026 11:27
    11 botbreuken klinkt heel heftig maar als het gaat om scheurtjes in ribben en wervels (plus zijn sleutelbeen) dan kan het qua herstel nog wel meevallen. Zou best kunnen dat hij over 4-6 weken weer op de fiets zit.
    26-03-2026 12:57
    @logisch, das toch niet zo logisch hoor. Zeker die klaplong is niet fijn, en ook al zit je na 2 maanden (wat al erg lang is zonder fiets) weer op de fiets mag je nog niet inspanningen leveren. Kans op een nieuwe klaplong is dan nog aanwezig bij te hoge inspanning. Heb je het nog niet eens over het mentale aspect dat daarbij komt kijken.
26-03-2026 08:58
Sterkte Timo!
26-03-2026 10:44
Hebben daar ook wel de nodige pech bij de ploeg voorspoedig herstel.

Reacties zijn gesloten.