Thomas Dekker ontvangt bedreigingen om omstreden boek
Dat niet iedereen in de wielerwereld blij is met de onthullingen van Thomas Dekker in zijn nieuwe boek is inmiddels duidelijk. Vanwege de pikante onthullingen ontving Dekker zelfs bedreigingen. “Hij heeft er veel slapeloze nachten van gehad”, zei Thijs Zonneveld, schrijver van de biografie, eerder deze week tegen RTL Boulevard.
“Het gaat niet alleen om dreigen met rechtszaken, maar ook om fysieke bedreigingen. Thomas vertelde regelmatig: dit kan eigenlijk niet in het boek, want dan moet ik voortaan altijd uitkijken dat ik de personen waar het over gaat niet tegen kom, want daar ben ik doodsbang voor.”
Het boek van Dekker heeft voor de nodige ophef gezorgd. Veel betrokkenen kunnen zich niet vinden in het verhaal van de gevallen coureur. Onder meer Michael Boogerd, Steven de Jongh en Jacques Hanegraaf hebben van zich laten horen. Laatstgenoemde, de voormalig zaakwaarnemer van Dekker, dreigt zelfs met juridische stappen.
“Thomas zal nog een zware dobber aan mij hebben. Als ik zou opschrijven wat Thomas me allemaal nog meer heeft verteld, krijg je een nieuw boek waar de honden geen brood van lusten”, aldus Hanegraaf
Dekker maakt zich weinig zorgen over een eventuele gang naar de rechter. “We moeten er maar van uitgaan dat de rechtspraak het straks bij het juiste eind heeft. Maar wat denk je zelf, als ik zo’n verhaal op laat schrijven? Dan moet ik toch wel een enorme fantast zijn als dat allemaal niet waar is…”
@Lalsacien: Je mag vermoeden dat ik interessant probeer te doen maar dat is helemaal niet waar.
nou, dat zal dan vanaf je volgende post moeten gebeuren want je hebt het er nog steeds over. :p
Solleveld is iemand anders......
Zullen we de 'Tomaat' er buiten houden?
@Lasalcien, Krypton
Seks vormt wel degelijk een rode draad in het boek. Vaak, maar niet altijd zijn daar ploeggenoten bij betrokken. Het illustreert onmisbaar het verhaal van ontsporing en teloorgang, waarbij het aangeeft wat de rol van Dekker en zijn destructieve karakter is en welke rol zijn 'sportieve' omgeving daarbij speelt.
Precies dat. Zonneveld doet elke kritiek op z'n boek af als 'omerta'. Frits Barend wordt nu afgedaan als een oude l.l die probeert de omerta in stand te houden, terwijl zijn kritiek over de 'code van de kleedkamer' volgens mij niet gaat over de doping.
Dekker zijn we immers allemaal als man ;-)
toch schijnt de sex het belangrijkste te zijn want zowat alle discussies gaan daarover. dat Boogie dope dealden schijnt veel minder belangrijk te zijn want daar hoor ik maar weinig over.
hoezo? iedereen doet aan sex en hoerenlopen komt ook veelvuldig voor. en er zullen er ook vast wel meer zijn die zich niet schamen voor een potje rukken in bijzijn van anderen. dus dat zal vast ook wel eens voorkomen binnen een wielerploeg. of het relevant is is dan de vraag, voor mij in elk geval niet.
er zullen best ook wel schone renners zijn die hoeren bestellen on the road, en ook zwaar gedopeerde renners zijn die hun vrouw wel trouw zijn. maar in die details ben ik gewoon niet geintereseerd. dat maakt mij een minderheid, want de meesten vinden die sexverhalen om van te smullen.
ik vind het nogal een verschil hoor. ik ben tegen doping, dat is dus duidelijk, maar of renners al dan niet naar de hoeren gaan en of gezamenlijke ruksessies houden meten ze zelf maar weten. daar benadelen ze niemand mee, nou ja, wellicht hun vrouw, maar dat is een persoonlijke kwestie vind ik.
Om 15 uur starten de veldrijders in Hasselt en Bradley Wiggens en Mark Cavendish starten vanavond als leiders op de voorlaatste avond in de 6daagse van Gent.
Frits Barend heeft het boek niet eens gelezen, dus zijn mening doet totaal niet ter zake.
Je hebt hier een groep die het boek gelezen heeft, een groep die het misschien gaat lezen en een groep die het pertinent niet zal lezen. Deze laatste groep heeft een mening op basis van enkele uit het verband gerukte quotes en blazen hier hoog van de toren. Wat een niveau...
ik ben op de helft. voor mij leest het niet zo lekker weg, want de schrijfstijl van Thijs ligt me niet zo. maar ik kom er wel doorheen.
mijn punt is dat iedereen het heeft over een paar details uit het boek en wel de sex. en dat verbaasd me nogal, want andere onthullingen lijken me toch veel belangrijker.
overigens heb ook ik geen enkele compassie met Dekker of andere in het boek genoemde mensen.
wel heb ik het vermoeden dat een en ander wellicht wat is aangedikt voor een betere verkoop.
Al de sukkels die hun feestje betalen, i.p.v. hun coproRuktie stof te laten verzamelen in het schap, you know who you are !
gelukkig ben ik niet zo'n sukkel want ik heb niks betaald.