Thibau Nys blijft optimistisch ondanks ‘best deprimerende’ dag: “Moeten niet panikeren”
foto: Fotopersburo Cor Vos
woensdag 9 september 2026 om 13:42 Volg in Google

Thibau Nys blijft optimistisch ondanks ‘best deprimerende’ dag: “Moeten niet panikeren”

Thibau Nys werd afgelopen zondag nog derde in Córdoba, maar kende daarna enkele zeer moeilijke Vuelta-dagen. Gisteren finishte hij zelfs op een halfuur van de ritwinnaar. “Ik heb een heel slechte nacht gehad voor de rustdag, waar ik tekenen van een hitteslag vertoonde”, liet hij optekenen voor de start van rit zeventien.

Een zware dag in het zadel: zo kunnen we de zestiende etappe van de Ronde van Spanje wel samenvatten voor Thibau Nys. De Belg bolde als een-na-laatste over de finish, op ruim een halfuur van ritwinnaar Matthew Brennan.

Maar wat is er nu precies aan de hand met Nys? Zijn ploegleider Maxime Monfort kwam al met een verklaring, maar nu doet ook de renner zelf zijn verhaal bij Sporza. “Ik heb een hele dag op bed gelegen. Die rustdag kwam als geroepen. Ik heb er nog de naweeën van. Ik heb veel geluk dat er drie dagen zijn die relatief gemakkelijker zijn, om mijn lichaam helemaal in zijn ritme te laten komen.”

“Moet gewoon even terug op gang komen”
“Ik heb heel hard afgezien”, gaat de jonge Belg, bezig aan zijn eerste Vuelta, verder. “Ik voelde mij in het begin best oké, maar daarna was er een zwak moment op een slecht moment. Het waren twee lange laatste uren. De wind zat volledig tegen. Ik heb geprobeerd om er niet te veel over na te denken, want het was best deprimerend.”

Het lijken geen goede voortekenen voor de komende wereldkampioenschappen, maar Nys maakt zich geen zorgen richting de titelstrijd in Canada. “We moeten niet panikeren. Het zijn gewoon heel helse omstandigheden om in te koersen. Ik heb heel goed geslapen en ik verteer alles goed, maar ik moet gewoon even terug op gang komen na een schok in mijn lichaam.”


 
Pre-order onze nieuwe Najaarsgids
1 Reacties
13:49
Ik kan me niet voorstellen dat gisteren, als een van die drie rustige dagen, nu echt zo lekker was om terug in zijn ritme te komen.

Wat mij betreft totaal geen schande om niet uit te rijden. Zeker niet wanneer doorrijden meer kapot maakt, dan het oplevert.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.