Tadej Pogacar gaat een dezer dagen onder het mes voor ‘vrij ingrijpende operatie’
foto: Fotopersburo Cor Vos
maandag 31 augustus 2026 om 14:21 Volg in Google

Tadej Pogacar gaat een dezer dagen onder het mes voor ‘vrij ingrijpende operatie’

Tadej Pogacar wordt dinsdag of woensdag waarschijnlijk geopereerd aan zijn gebroken sleutelbeen. Dat heeft Mauro Gianetti, de teammanager van UAE Emirates XRG, laten weten in de RMC Sport-podcast Bartoli Time. Er wacht de Sloveen een ‘vrij ingrijpende operatie’, aangezien het gaat om een verplaatste breuk.

De wereldkampioen kwam in de achtste etappe van de Vuelta a España zwaar ten val, terwijl hij ruimschoots aan de leiding stond in het algemeen klassement. Al snel werd duidelijk dat de rodetruidrager de ronde moest verlaten.

Pogacar werd na zijn opgave naar het ziekenhuis in Gandía gebracht. Daarna werd hij gestabiliseerd op een brancard overgebracht naar een ambulance, waarin hij naar het ziekenhuis van Barcelona werd vervoerd. Het medisch verdict: een gebroken sleutelbeen, nekwervel en een hersenschudding.

We zijn nu inmiddels twee dagen verder, maar hoe gaat het met de onfortuinlijke Sloveen? “Gezien de omstandigheden maakt Tadej het goed”, vertelt Gianetti in de podcast. “Het was een heftige schok, maar vandaag is zijn stemming, ondanks alles, prima. Als alles goed gaat, zal hij dinsdag of woensdag worden geopereerd. Er wacht hem wel een vrij ingrijpende operatie, want het gaat om een verplaatste breuk.”

De kopman van UAE Emirates lijkt in goede handen, want hij zal in het Hospital Universitari Dexeus van Barcelona worden geopereerd door Dr. Xavier Mir. Mir. Dat schrijft Het Laatste Nieuws. Deze bekende traumatoloog opereerde in het verleden al tal van bekende coureurs uit de MotoGP, waaronder wereldkampioenen Jorge Lorenzo, Marc Márquez en Dani Pedrosa.

screenshot: Instagram Tadej Pogacar

“Nog veel te vroeg om te praten over rentree”
De grote vraag is natuurlijk of Pogacar zich na deze operatie nog op tijd kan klaarstomen voor zijn drie belangrijke najaarsdoelen, met het WK, EK én de Ronde van Lombardije. “Het is nog veel te vroeg om daar iets zinnigs over te zeggen”, wil Gianetti benadrukken. “Het is nog geen thema binnen de ploeg. Dit is niet het moment om al een beslissing te nemen.”

“We moeten eerst de laatste hersenschuddingstest afwachten en vervolgens bekijken hoe de operatie zal verlopen. Daarna krijgen we een beter beeld wat mogelijk is en of hij nog kan terugkeren dit seizoen. We nemen alle tijd: we zullen geen keuzes maken op basis van emotie.”


 
Pre-order onze nieuwe Najaarsgids
8 Reacties
Ik blijf het vreemd vinden, zeg gewoon exit seizoen voor zijn eigen gezondheid. Waarom enigszins geforceerd nog terug proberen te komen met alle gevaren van dien. Vanaf nu in 4/5 weken weer op topniveau lijkt me bizar. Of Pogi heeft daar nu alweer een uitdaging van gemaakt. Zelf zou ik nu als ploeg al hebben gezegd: exit seizoen.
    14:50
    Misschien snap je niet helemaal wat uae voor een ploeg is: bomvol wonderdoktoren en wondermedicijnen.
    Kijk niet gek op van po het komend jaar in de regenboogtrui.
Edit redactie: Bedankt voor de feedback in het verbeterpunten-topic. De tekst in de titel komt uit de quote van Gianetti.

Edit Leopardo:

Dat snap ik, maar dat betekent nog niet dat je het zonder context in een titel hoeft te zetten ;)
15:49
Ik heb dit even opgezocht:

Een verplaatste breuk (gedislokeerde fractuur) is een botbreuk waarbij de gebroken botdelen niet meer netjes op hun eigen plek aansluiten, maar ten opzichte van elkaar zijn verschoven.

Wat houdt het in?

Verschuiving: De uiteinden van het gebroken bot staan scheef, uit elkaar of over elkaar heen.

Gevolgen: Er is vaak meer schade aan omliggend weefsel (zoals spieren, bloedvaten of zenuwen) en de kans op een zichtbare vervorming is groot.

Behandeling: Omdat de botdelen niet in de juiste stand staan, is een eenvoudige gipsbehandeling meestal niet genoeg. Het bot moet vaak eerst worden gezet (reductie) en in veel gevallen is een operatie nodig om de botten vast te maken met plaatjes, schroeven of pennen.

Het lijkt mij dat de kans echt heel klein is dat hij hiermee het wk haalt.
    16:15
    Die sleutelbeenoperatie hoeft niet per se een belemmering te zijn, een paar goede platen en schroeven erin en je kunt zo weer vooruit.
    Voorbeeld van Jorge Lorenzo, motorrijder door dezelfde arts geopereerd: Tijdens de TT van Assen in 2013 brak hij op donderdag zijn linker sleutelbeen. Hij vloog naar Barcelona en werd in de nacht van donderdag op vrijdag geopereerd. De complexe breuk werd vastgezet met een titanium plaat en acht schroeven, waarna hij op zaterdag alweer mee reed.
    Dani Pedrosa, wiens sleutelbeen in meerdere stukken was gebroken, reed 13 dagen na zijn operatie weer een race.

    De vraag is vooral hoeveel trainingsarbeid hij moet missen als gevolg van zijn nekbreuk + hersenschudding denk ik. Als de hersenschudding mee valt en het scheurtje in zijn nekwervel ook snel herstelt zie ik het nog wel gebeuren dat hij met een goed niveau het WK haalt, en/of het EK in eigen land.
    16:23
    je hebt het niet opgezocht, je hebt het in een chatbot geplakt en klakkeloos gekopieerd. Dus dit is wel de uitleg met de grootste kans dat het zo zou zijn, maar hoeft niet
Naast de botbreuk heeft hij ook nog een hersenschudding? Daar is toch geen effectieve behandeling voor? En bestaat vooral uit rust?
Een wielrenner is wat anders als een moterracer. Wielrenner stuitert meer en waarom dan zoveel risico nemen. Hersenschudding goed laten herstellen anders nog veel last van. (Of hij moet geen hersens hebben)

Pak de rust en herstel

Om te reageren moet je ingelogd zijn.