‘Tadej Pogacar bereidt zich via Canadees tweeluik voor op WK in Zürich’
Tadej Pogacar heeft zich na zijn derde Tourzege afgemeld voor de Olympische Spelen en bevestigde eerder al dat hij niet deel zal nemen aan de Vuelta a España. Welke wedstrijden rijdt de Sloveen dit najaar wel? La Gazzetta dello Sport denkt te weten wat het programma van Pogacar is.
Nadat Pogacar vanavond nog te zien zal zijn in de Profronde van Surhuisterveen, komt hij volgens de Italiaanse sportkrant een tijdje niet in actie. Hij zou de competitie hervatten op vrijdag 13 september met de Grand Prix Cycliste de Québec. Twee dagen later, op zondag 15 september, zou dan de Grand Prix Cycliste de Montréal volgen. Deze wedstrijd wist Pogacar in 2022 al eens te winnen.
Het Canadese tweeluik zou de laatste voorbereiding moeten vormen op het WK in Zürich, dat op 29 september op het programma staat. Pogacar hoopt op het lastige parcours in Zwitserland de regenboogtrui over te nemen van Mathieu van der Poel.
In het restant van 2024 rijdt Pogacar enkel nog Italiaanse wedstrijden, volgens La Gazzetta dello Sport. Hij zou achtereenvolgens de Giro dell’Emilia (5 oktober), Tre Valli Varesine (8 oktober) en Ronde van Lombardije (12 oktober) doen.
Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
Ik kan er nu nog wel van genieten, maar volgend jaar zal mijn voorpret richting heel wat races al minder zijn vrees ik.
Toch is hij in het verleden op het WK (Leuven, Wollongong) ook gewoon wel eens minder geweest. In Imola ging hij natuurlijk wat te vroeg in de aanval in functie van Roglic en vorig jaar in Glasgow was hij wel goed maar wellicht nog wat vermoeid na de Tour. Maar dat is voorlopig de enige koers waarin we de buitenaardse Pogacar nog niet hebben gezien.
Het zal weer opbouwen zijn na een lange periode met de Giro/Tour-combinatie en wie weet heeft hij in Zürich nog net niet de supervorm. Lombardije is dan naar eigen zeggen de koers die hem het allerbeste ligt, dus dat wordt een moeilijke voor de tegenstand.
Eén zo'n seizoen is tof, maar volgend jaar ook graag weer meer spanning. De meest beklijvende grote koers was eigenlijk nog Milaan-San Remo, doorgaans de saaiste van het jaar.