Sunweb zal de ploegentijdrit van het WK in Innsbruck afwerken met een drietal Nederlanders. Tom Dumoulin, Wilco Kelderman en Sam Oomen zijn door de Duitse ploeg uitverkoren om de wereldtitel te prolongeren. De ploeg bestaat verder uit Soren Kragh Andersen, Chad Haga en Michael Matthews. De vrouwen van Sunweb gaan met Lucinda Brand en Ellen van Dijk eveneens voor een verlenging van de wereldtitel.
Ploegleider Adriaan Helmantel kijkt vol vertrouwen uit naar de ploegentijdritten. “Vorig jaar verrasten de mannen met de titel en dit jaar zijn we erop gebrand om weer voor een medaille te gaan. Het parcours is totaal anders vergeleken met vorig jaar, maar we geloven dat we een sterk team hebben geselecteerd wat met de besten kan wedijveren. De concurrentie is sterk, maar als we een topdag kennen, kunnen we meedoen voor de medailles”, is Helmantal ambitieus.
Selecties Sunweb voor WK ploegentijdrit (23 september)
Mannen:
Soren Kragh Andersen
Tom Dumoulin
Chad Haga
Wilco Kelderman
Michael Matthews
Sam Oomen
Vrouwen:
Lucinda Brand
Ellen van Dijk
Leah Kirchmann
Liane Lippert
Pernille Mathiesen
Coryn Rivera
27 Reacties
Opzich niet verrassend dat Kämna wordt vervangenlenn door Haga. Betwijfel of het een enorm verschil zal maken, ben benieuwd of ze kunnen prolongeren. Goede klimmers erbij met dat parcours kan in hun voordeel zijn.
In principe zou dit ook de Tour selectie moeten zijn, aangevuld met Roche en Arndt. Dan heb je gewoon en bazenploeg
Met Haga?
Ik zou Haga niet onderschatten, al is hij de minste van de zes in de tijdrit.
Ik onderschat hem niet; prima renner om erbij te hebben, maar verder niets meer dan een degelijke dertien in het dozijn knecht. Ik zou voor een echte bazenploeg rond Dumoulin graag een goede versterking zien voor die plek.
Jack Hage lijkt me een hele goede knecht voor Dumoulin, die man kan goed bikkelen bergop.
Grote kanshebbers lijkt me, zeker op dit parcours. SKY zou daar een hele gevaarlijke concurrent zijn, maar die mannen zijn niet in vorm. Nu samen met BMC en QS voor de titel.
Thomas en Froome zijn natuurlijk een groot gemis, maar Castroviejo en Kwiatkowski reden toch best een aardige tijdrit in de Vuelta. Op Dennis stond gewoon geen maat. Hoe de vorm van Moscon is is mij onbekend. Poels lijkt me ook redelijk in vorm, aangenomen dat hij deel uitmaakt van het team. Op wie doel jij dan als zijnde niet in vorm?
Bij BMC rijden ze volgend jaar bijna allemaal voor een andere ploeg. Ben benieuwd of dat nog invloed op hun prestatie zal hebben.
Behoort zeker tot de favorieten lijkt me.
Toch nog WK voor bling
Jammer dat de TTT na dit jaar niet meer op het WK programma staat. Het is toch een spectaculair stukje wielrennen.
Dit is toch wel een hele goede ploeg. het verschil om te winnen zal denk ik voornamelijk gemaakt worden op de klim en na de klim. net zo als in bergen. wie daar met frisse mannen overheen komt kan in de laatste km veel verschil maken.
Allemaal wel ok en één super. Ze zullen het niet op individuele kwaliteit winnen. Dus moet het van de samenwerking komen. Geef ze enige kans maar geen favoriet
Tja, gewoon een super sterk team. Zal zeker weer meedingen voor winst.
Waarom Haga in plaats van Arndt? Voor m’n gevoel is die laatste nog wat sterker in deze discipline. Maar hoe dan ook een sterk team voor dit parcours. Top-4 lijkt me een must, winnen moet alles voor meezitten.
Haga gaat beter bergop. Dat zal de afweging zijn. Als je nog met 6 na de klim zit kun je veel goed maken. Dit bleek vorig jaar ook de gouden formule. Ook toen zat Arndt er niet bij.
Lekker veel Duitsers in deze Duitse wk ploeg.
Het is toch geen landenteam?
Veel Zwitsers bij katoesja?
Geschke ipv Haga?
Ja, had ik ook verwacht, zeker na zijn sterke tijdrit in de Vuelta.
Geschke was ziek en daardoor afgestapt in Vuelta. En hij rijdt volgend jaar niet in deze ploeg. Allebei redenen, lijkt me.
Andere ploeg is toch geen reden om een mindere ploegmaat op te stellen?
Sterke ploeg uiteraard, een podiumplek lijkt me zeker mogelijk.
WK geldt misschien toch ook een beetje als training voor de kern ploeg van de tour. Misschien is dat een reden om Geschke niet te kiezen?
Geschke ik ook ziek geworden, wellicht zijn ze bang dat hij niet op tijd 100% is.
Aan de andere is natuurlijk wel zo sympathiek naar de "blijvers" dat ze de kans krijgen om WK te worden. Geschke heeft weliswaar een prima tijdrit gereden in de Vuelta, maar voor Kelderman was zijn inbreng marginaal.
Maken geen schijn van kans tegen bmc, parkeer niet selectief genoeg voor deze selectie van Sunweb. Gaan meer dan een halve minuut verliezen tegen de Zwitsers, ik schat brons als het hoogsthaalbare.