Komend weekend staan er met Strade Bianche en Parijs-Nice weer twee belangrijke WorldTour-wedstrijden op het programma. Sunweb trekt met Tom Dumoulin en Michael Matthews naar Italië, terwijl Sam Oomen het kopmanschap draagt in Parijs-Nice.

In Strade Bianche heeft de zwart-witte formatie meerdere troeven om uit te spelen. “We beschikken met Michael, Søren, Simon en Tom over renners die deze finale aan moeten kunnen,” stelt ploegleider Marc Reef. “Zij zullen samen moeten werken om op de juiste manier te koersen en worden ondersteund door Nikias, Laurens en Lennard. Ons doel is om een ontsnapping te creëren met daarin een van onze renners en daarmee een goed resultaat te behalen.” Dumoulin werd vorig jaar nog vijfde in de Toscaanse eendagskoers.
Selectie Sunweb voor Strade Bianche
Søren Kragh Andersen
Nikias Arndt
Laurens ten Dam
Tom Dumoulin
Simon Geschke
Lennard Kämna
Michael Matthews
Parijs-Nice
In de ‘Koers naar de Zon’ wil de ploeg op meerdere terreinen een rol van betekenis spelen. “Parijs-Nice is te verdelen in twee helften. De vroege ritten bieden kansen voor de snelle renners, een tijdrit in het midden en zware bergetappes in de laatste dagen. Daar zal het klassement beslist worden”, voorspelt ploegleider Luke Roberts. “De eerste etappes kennen lastige finales. Phil en Edward zijn allebei goed in vorm en zullen de eerste dagen onze eer verdedigen. Zij zullen daarin bijgestaan worden door Roy en Mike. Wanneer de koers richting de bergen gaat, rekenen we op onze jongeling Sam. Chris en Louis zullen hem ondersteunen.” Vorig jaar wist Oomen Parijs-Nice af te sluiten op een veertiende plek.
Selectie Sunweb voor Parijs-Nice
Phil Bauhaus
Roy Curvers
Chris Hamilton
Sam Oomen
Mike Teunissen
Edward Theuns
Louis Vervaeke
18 Reacties
Achternamen zou opzich niet verkeerd zijn.
Verder een leuke selectie met kansen in beide koersen, vooral de selectie van strade bianche is erg sterk, denk ook meteen de selectie voor tirreno?
@Moosje
Kelderman start daar ook.
Dank, gewenst artikel. Toch best sterk ploegje dat Sunweb.
Zie Dumoulin en Matthews wel mee doen voor winst in strade.
Allebei niet.
Pfff die voornamen… Bij ons is het lekker gezellig… Oomen zal niet winnen (net als 175 anderen, maar goed, hij moet niet bij de favorieten gerekend worden). Dumoulin wel.
Ten dam in zo’n koers blijft zwaktebod
Top 5 en top 10. Op die aankomst in de Strade is het gewoon heel lastig voor een niet- superpuncheur. En vier plaatsjes opschuiven lijkt me voor Oomen ook niet geheel onrealistisch. Al valt er nog even te bezien hoeveel hulp hij aan Louietje en Luuc heeft. (Ik mag Louietje en Luuc zeggen)
Mijn indruk is dat Tom minder is dan vorig jaar rond dezelfde tijd. Top 10 Strade zou ik blij mee zijn. Geen idee wat ik van Matthews kan verwachten.
@Assen.Dat is toch wel een heel snelle conclusie na 1 wedstrijd.
Inderdaad een vlotte conclusie, zeker omdat de twee sleuteletappes door mechanische pech werden verstoord.
Volgens mij is Tom prima in orde. Was dicht bij Dennis gekomen in de tijdrit zonder pech en reed zich een dag later helemaal leeg voor Wilco op de klim maar zat, toen hij opnieuw pech kreeg, gewoon nog top 10 op de klim. Voor mannen als Tolhoek, Aru, Lambrecht en ruim voor een pelotonnetje met oa Costa en Ulissi.
En wat een gedoe over voornamen, de meeste mensen noemen hun kennissen, werknemers en dergelijke bij de voornaam toch?
@mwielerfan
Ten Dam is dol op dat soort gravelkoersen. Dus ws. gemotiveerd tot op het bot. Ook wat waard.
Tom is gewoon topfavoriet, toch? Niemand zal hem lossen, en z’n punch bergop is indrukwekkend. Ik twijfel niet hoor.
Maar in het artikel kun je toch de hele namen ervan maken? Als er geen bewerking nodig is kunnen we alle journalisten wel ontslaan
Oh als Wielerflits zijnde kun je prima de achternamen gebruiken natuurlijk. Maar dat Sunweb zelf in een persbericht de voornamen gebruikt is niet zo gek. Ik doelde vooral op de kritiek als ‘kijk ons even gezellig doen als ploeg’. Ik mag hopen dat het er gezellig is!
Leuk, geen punch, de Vuelta ligt al weer ver achter ons waar ie Froome en later Aru(ondanks hulp) 20 sec aan zijn broek smeerde en als eerste bovenkwam vh peleton op de kasseien, vergelijkbaar met de Strade, wat een optimisme weer hier.