Fernando Gaviria heeft zichzelf op de kaart gezet door de tweede etappe in de Ronde van Tsjechië te winnen. De stagair van Etixx-Quick-Step klopte Pawel Franczak (ActiveJet) en zorgde ervoor dat de Belgische ploeg een ongeslagen status heeft na twee dagen koers.
Etixx-Quick-Step is het aan zijn stand verplicht om met overwinningen te smijten in Tsjechië, aangezien het de enige presente WorldTour-ploeg is. De winst in de ploegentijdrit was hier al een voorbeeld van en nu blijkt dus ook de jonge Colombiaan Gaviria te kunnen winnen voor de formatie. De rit werd gekenmerkt door harde wind, waardoor er de nodige waaiervorming ontstond.
De voorste groep bestond uit een man of twintig, die zich het beste hadden gepositioneerd in de wind. In deze groep moest gesprint worden om de zege, wat een kolfje naar de hand van Gaviria bleek. De Colombiaan heeft inmiddels al een tweejarig contract op zak.
De Jo Piels-renners Stefan Poutsma (12e), Gert-Jan Bosman (14e), Twan van den Brand (15e), Tim Rodenburg (16e) en Jochem Hoeksta (17e) eindigden in de top twintig, binnen een halve minuut van Gaviria.
Czech Cycling Tour 2015 (2.1)
Uitslag etappe 2: Olomouc – Uničov (178 km)
1. Fernando Gaviria (Etixx-Quick-Step) in 4u31m42s
2. Pawel Franczak (ActiveJet) allen z.t.
3. Daniel Schorn (Bora-Argon 18)
4. Alois Kankovsky (Whirlpool-Author)
5. Jan Barta (Bora-Argon 18) op 1s
6. Zdenek Stybar (Etixx-Quick-Step) z.t
7. Pieter Serry (Etixx-Quick-Step) op 2s
8. Petr Vakoc (Etixx-Quick-Step) z.t.
9. Michal Schlegel (AWT-GreenWay) op 2s
10. Przemyslaw Kasperkiewicz (AWT-GreenWay) op 5s
Volledige uitslag
Algemeen klassement na etappe 2
1. Fernando Gaviria (Etixx-Quick-Step)
14 Reacties
Netjes! Ben heel erg benieuwd naar deze jongeman!
Cool man! Daar hebben ze een goede in!
Ocharme, Franczak wéér tweede. Zijn tiende topdrieklassering dit jaar zonder ook maar één zege.
Raar dat hier maar 1 (en een halve) Tsjechisch team aan mee doet. Er zijn 6 Tsjechische continental teams en voor die ploegen zou dit toch het hoogtepunt moeten zijn. Een aantal van die kleine ploegen die hier start zijn echt niet beter.
Zozo ik zag net een foto, en die jongen won met heeeeel ruime voorsprong, niet te geloven!
Beelden of foto’s van deze zege?
Piels wordt hier 12, 14, 15, 16, 17.
Piels doet het hier toch ook niet slecht met 5 man bij de eerste 20.
@brecht : https://twitter.com/Etixx_QuickStep/status/632223936068104192
een world tour ploeg mag elk seizoen 28 renners hebben + 2 stagiairs in de ploeg hebben. Aangezien hij dit seizoen al meedoet, kan hij volgend jaar niet als stagiair gezien worden bij de ploeg? en moet de ploeg nog aan 2 stagiairs geraken wanneer ze een ploeg van 30 willen?
@hadock
AG2R heeft nu 33 renners inclusief 4 stagiairs, dus je mag je volgens mij gewoon elk seizoen starten met maximaal 30 profrenners. Het aantal stagiairs maakt niet veel uit je mag over die 30 als het over stagiairs gaat
Hadock bedoelt wellicht neoprofs?
niet Etixx, maar Jo Piels zette het op de kant en trok een waaier op 40 km vd finish
lees het verhaal:
http://www.cyclingteam-jopiels.nl/joomla3/index.php?option=com_content&view=article&id=764:joey-van-rhee-en-zijn-maatjes-zetten-piels-op-de-kaart-in-tsjechie&catid=54:articles&Itemid=430
@knaljaas
, er is ene maximum van 30 renners bij de start van het seizoen en maximaal 3 stagiairs
Je mag zoveel neoprofs hebben als je wil hoor, lotto-Belisol had 6 neoprofs in 2012 bij de ploeg
Denz is prof vanaf 1/7 bij AG2R vandaar dat iedereen denkt dat die 4 stagiairs hebben!