Soudal Quick-Step met onder meer Paul Magnier, Pascal Eenkhoorn en Pepijn Reinderink in Ronde van Vlaanderen
Tim Merlier start zondag niet in de Ronde van Vlaanderen. De Europees kampioen stond lang op de voorlopige startlijst, maar zit niet in de uiteindelijke selectie van Soudal Quick-Step. Het Belgische WorldTeam laat Paul Magnier debuteren en stelt twee Nederlanders op: Pepijn Reinderink en Pascal Eenkhoorn.
De nog maar 20-jarige Magnier maakt zijn debuut in de Ronde. De jonge Fransman begon zijn seizoen voortvarend met een ritzege in de Ster van Bessèges en tweede plaatsen in de Figueira Champions Classic, Omloop Het Nieuwsblad en Le Samyn, achter zijn idool Mathieu van der Poel. In de slotrit van Tirreno-Adriatico kwam hij echter ten val, waardoor hij even uit de roulatie was. Na een goed rentree in Gent-Wevelgem ging hij opnieuw onderuit in Dwars door Vlaanderen, maar de Ronde van Vlaanderen komt dus niet in gevaar.
Reinderink en Eenkhoorn
Net als Magnier, maakt de 22-jarige Reinderink zijn debuut in de Ronde van Vlaanderen. Voor Eenkhoorn (28) zal het alweer zijn vijfde deelname worden. Al is het ook voor hem alweer van 2021 geleden dat hij aan de start stond van Vlaanderens Mooiste. Destijds reed Eenkhoorn nog voor Jumbo-Visma. Momenteel is hij bezig aan zijn eerste seizoen voor Soudal Quick-Step na twee seizoenen bij Lotto Dstny.
Naast Magnier, Reinderink en Eenkhoorn starten voor Soudal Quick-Step ook de ervaren Yves Lampaert, Luke Lamperti, Bert Van Lerberghe en Casper Pedersen. Laatstgenoemde werd vorige week vrijdag nog vierde in de E3 Saxo Classic, nadat hij samen met Aimé De Gendt anticipeerde in de voorfinale. Hij wist achter Mathieu van der Poel, Mads Pedersen en Filippo Ganna de sprint van een klein groepje te winnen.
Lampaert, Eekhoorn en Lamperti zouden in een groepje kunnen meeschuiven, misschien zelfs de vroege vlucht waarom niet. Op een andere manier gaan ze niet in de finale geraken. Waarom is niet proberen met 2 man in de vroege vlucht?