‘Soudal Quick-Step aast op Van Eetvelt en De Lie’
foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 28 maart 2026 om 11:26

‘Soudal Quick-Step aast op Van Eetvelt en De Lie’

Volgens Het Laatste Nieuws aast Soudal Quick-Step op de krabbels van Lennert Van Eetvelt en Arnaud De Lie, die nu nog voor de concurrent Lotto-Intermarché rijden. Beide Belgen hebben een aflopend contract bij het gefuseerde WorldTeam en dus kijken veel teams, waaronder dus Soudal Quick-Step, naar de verrichtingen van De Lie en Van Eetvelt.

Om de nek van De Lie zou een prijskaartje van twee miljoen euro aan salaris hangen, maar volgens de Belgische krant kan Soudal Quick-Step dat ophoesten als de ploeg aan het eind van dit jaar afscheid neemt van (een of meerdere) goed betaalde renners als Maximilian Schachmann, Ethan Hayter, Mauri Vansevenant en Mikel Landa, die allemaal met een aflopend contract zitten.

De ploeg van Jurgen Foré is ook nog op zoek naar een klimmer. Na het vertrek van Remco Evenepoel zoekt de Belgische formatie naar een nieuwe kopman in het hooggebergte. Van Eetvelt lijkt daar nu de gedroomde kandidaat te zijn, al kan ook de 24-jarige Belg rekenen op interesse vanuit meerdere ploegen. Zo zou ook NSN Cycling Team in de mix zijn.

Of het daadwerkelijk tot de transfers van Van Eetvelt en De Lie naar Soudal Quick-Step  gaat komen, is nog maar de vraag. Officieel zijn beide renners ook nog in gesprek met Lotto-Intermarché over een mogelijke contractverlenging. Red Bull-BORA-hansgrohe roerde zich ook al voor de Belgische renners – en heeft meer budget dan de Belgische ploeg.

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
6 Reacties
28-03-2026 11:51
De Lie lijkt me wel nood te hebben aan iets nieuws. Sterk in het najaar, maar het lukt niet om hem op niveau te krijgen in maart en april. Dat is nu al een tijdje zo.
28-03-2026 12:21
Het kan dat het goed valt in een nieuwe omgeving maar zijn wel twee risicovolle jongens.

Talent hebben ze beide zeker, maar Van Eetvelt is wel echt een brekebeentje eerste klas en De Lie heeft veel te lange periodes waarin er helemaal niks lukt.

Wat je precies met De Lie moet als je Magnier en Merlier nog hebt is me sowieso niet helemaal duidelijk. Dan vind ik bijvoorbeeld een Crabbe als derde sprinter logischer die dan op termijn wellicht naar de plek van Merlier kan groeien.
    28-03-2026 13:06
    De ploeg wil zich toch weer richten op eendaagse wedstrijden? Dan hebben ze met alleen Magnier en Merlier niet genoeg potentiële veel winnaars in huis. Ploegen die zich richten op eendaagse wedstrijden moeten heel veel winnen om voldoende aandacht voor hun sponsors te krijgen. Dan moeten ze zoals ze vroeger deden ook de minder grote koersen domineren met wielrenners die eigenlijk te goed zijn voor die koersen. Zoals Hirshi bij UAE een paar jaar geleden.
    28-03-2026 17:15
    En wie van Merlier, Magnier en de Lie ga je dan een programma geven gericht op veelal kleine koersen?
28-03-2026 17:35
Twee miljoen voor De Lie? Dan mag die wel eens rap wat koersen gaan winnen.
28-03-2026 11:55
Waarom zoeken naar een kopman in het hooggebergte? Dacht dat ze terugwilden naar hun roots.

Reacties zijn gesloten.