Silvia Persico trekt gravelvorm door met winst in eerste Veneto Women
De eerste editie van de Veneto Women (1.1) is op naam gekomen van Silvia Persico. De 28-jarige renster van UAE Team ADQ – die afgelopen zaterdag nog naar een bronzen medaille reed op het WK Gravel – was de sterkste in de Italiaanse eendagskoers en kwam solo over de streep. Marlen Reusser werd tweede, Eleonora Camilla Gasparrini derde.
Er werd vandaag niet alleen door de mannen gekoerst in de Italiaanse regio Veneto. De herenversie van de Giro del Veneto is dit jaar alweer toe aan zijn 88ste editie, maar woensdag stond ook de eerste Veneto Women voor vrouwen op het programma.
De deelneemsters konden zich opmaken voor een wedstrijd van 115,9 kilometer van Vicenza naar Verona, met een vlakke aanloop en pittige finale met twee passages van de Salita delle Torricelle (4 km à 5%). Op deze beklimming kwam de koers volledig tot ontbranding en werd het kaf van het koren gescheiden.
UAE Team ADQ deelde de koerslakens uit met Persico, Gasparrini en Italiaans kampioene en topfavoriete Elisa Longo Borghini. Van dit drietal wist Perico weg te rijden en vervolgens naar de zege te soleren. De veelzijdige Italiaanse zet zo toch nog een uitroepteken achter een verder ietwat tegenvallend seizoen, waarin ze zelden haar topniveau wist te halen.
@silvia_persico wins veneto Women pic.twitter.com/pIeA8cuwAN
— UAETeam_ADQ (@UAETeamADQ) October 15, 2025
Een halve minuut na de binnenkomst van Persico won Marlen Reusser de sprint voor de tweede plaats, voor Gasparrini. Mireira Benito en Longo Borghini maakten de top-5 vol. UAE Team ADQ – de ploeg van Persico – kan terugblikken op een zeer succesvolle koersdag, want Sofie van Rooijen won eerder vandaag ook al de tweede etappe van de Tour of Chongming Island.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.