Shirin van Anrooij voor drie jaar naar Canyon//Sram, Zeeuwse wil blijven crossen
donderdag 27 augustus 2026 om 16:34 Volg in Google

Shirin van Anrooij voor drie jaar naar Canyon//Sram, Zeeuwse wil blijven crossen

Na zeven jaar Lidl-Trek zoekt Shirin van Anrooij al vanaf 1 november andere oorden op. De 24-jarige tekent een contract van minstens drie jaar bij de Duitse ploeg Canyon//Sram. “We zijn ervan overtuigd dat Shirin nog een hoger niveau kan bereiken”, zegt Jonas Möslein, manager van Canyon//Sram in een mededeling van de ploeg.

Zeven jaar reed Van Anrooij voor de Duitse ploeg Lidl-Trek. Eerst als juniore, waar ze ondermeer Europees en Nederlands kampioen tijdrijden werd en zilver veroverde op het WK tijdrijden. In 2021, toen de Nederlandse wielren- en veldrijdster negentien jaar oud was, maakte ze de overstap naar de elite-rensters voor haar Duitse werkgever.

Ook hier toonde ze zich in eendagswedstrijden en won ze in 2023 met de Trofeo Alfredo Binda haar eerste profkoers. Daarnaast ontwikkelde ze zich ook als renster voor het klassieke voorjaar. In 2024 werd de Nederlandse tweede in Dwars door Vlaanderen en derde in de Ronde van Vlaanderen. Ook als ronderenster toonde ze zich. In 2022 won ze het jongerenklassement van de Tour de France Femmes, een jaar later eindigde ze als tweede in het algemeen klassement van de Vuelta a Burgos.

Na zeven jaren als renster van Lidl-Trek is het tijd voor een ander hoofdstuk in haar carrière. “Vanaf mijn eerste gesprekken met Canyon//Sram had ik een goed gevoel”, vertelt Van Anrooij in een mededeling van haar nieuwe ploeg. “Het wordt een grote verandering, maar ik kijk ernaar uit om me verder te ontwikkelen in een nieuwe omgeving en te zien wat we samen kunnen bereiken.”

Ook Van Anrooij’s nieuwe werkgevers kijken uit naar haar komst. “Shirin combineert enorm veel talent en ambitie met een nuchtere, positieve persoonlijkheid”, zegt Director of Business Jonas Möslein. “Ze is precies het type persoon dat bij het DNA van onze ploeg past. Ze heeft al laten zien dat ze met de allerbeste rensters kan concurreren, maar we zijn er sterk van overtuigd dat Shirin nog een hoger niveau kan bereiken”, klinkt het.

Shirin van Anrooij in het veld. – foto: Fotopersburo Cor Vos

Wereldtitel
Iedere winter kiest Van Anrooij voor een avontuur op haar veldritfiets. Zo werd ze in 2020 en 2023 wereldkampioen veldrijden bij de U19 en de U23. In het veld, net als op de weg, wordt ze nu ploeggenote van het Britse talent Zoë Backstedt, iets waar de Nederlandse enorm naar uitkijkt.

Verder heeft de Zeelandse uit Goes nog één droom. “Ik zou graag de wereldtitel bij de elite winnen”, klinkt het. “Maar het belangrijkste is dat ik nooit ophoud met zoveel plezier te hebben op de fiets als ik nu doe.”

Teams Shirin van Anrooij

Pre-order onze nieuwe Najaarsgids

Om te reageren moet je ingelogd zijn.