Selectie LottoNL-Jumbo compleet voor 2017
LottoNL-Jumbo heeft in een mailing aan de fans laten weten dat de selectie voor 2017 compleet is. De Nederlandse ploeg start komend seizoen voorlopig met 28 renners. Daar zou met Bram Tankink een 29ste renner bij kunnen komen. Hij is nog altijd met de ploeg in onderhandeling over een nieuw contract.
De ploeg telt volgend jaar met Lars Boom, Stef Clement, Gijs Van Hoecke, Floris De Tier, Juan Jose Lobato, Daan Olivier, Antwan Tolhoek, Amund Grondahl Jansen en Jurgen Van den Broeck twee oude bekenden en zeven nieuwe gezichten.Selectie LottoNL-Jumbo voor 2017
Enrico Battaglin
George Bennett
Lars Boom
Koen Bouwman
Victor Campenaerts
Twan Castelijns
Stef Clement
Floris De Tier
Robert Gesink
Dylan Groenewegen
Amund Grondahl Jansen
Martijn Keizer
Steven Kruijswijk
Steven Lammertink
Tom Leezer
Bert-Jan Lindeman
Juan José Lobato
Paul Martens
Daan Olivier
Primož Roglič
Timo Roosen
Antwan Tolhoek
Gijs Van Hoecke
Jos van Emden
Jurgen Van Den Broeck
Alexey Vermeulen
Robert Wagner
Maarten Wynants
[poll id=”354″]
De samenstelling van de ploeg rechtvaardigt aanvallend koersen in veel wedstrijden, omdat er maar 1 pure sprinter bij zit en maar 1 klassementsrenner (en dan alleen voor de Giro). Voor de rest: initiatief nemen en koersen hard maken.
Dan maar eens kijken hoe ver een Leezer, Lobato of van Hoecke komt in het voorjaar of een renner met inhoud in etappes. Nu al zin in.
Om te dalen had kruissie geen knecht nodig, beetje afstand houden was genoeg geweest. Tot die dag was ie kopman en knecht tegelijk, straalde zoveel vertrouwen uit totdat ie een frisse neus ging halen.
Met vanhoecke, de tier, clement en vdb heb je toch echt wel goede renners binnen gehaald. Lobato heb ik veel hoop op dat hij in ieder geval meer overwinningen haalt dan Hofland, maar we zullen het zien.
Voorjaars ploeg is wat minder kasseien en ook wat meer het waalse werk geworden, qua rondewerk zijn ze er op vooruit gegaan. kelderman kwam al een poos niet meer lekker uit de verf bij TLJ.
Je hebt een punt. 'Consistent' had bij mij eigenlijk de nuance van 'voortdurend het volle pond gevend en zichzelf niet sparend in de hoop op een verre ereplaats' (want laten we wel wezen, als winnen er vroeger - toen aanvallen mocht, maar niet in JVDB's woordenboek stond - al niet in zat, dan nu al helemaal niet). Een 100% 'betrouwbare' knecht, zo je wil.
Ten eerste zijn hier geen officiële getallen van bekend (ik weet dus ook niet welke info je hierover hebt gevonden).
Als je kijkt naar geschatte lijstjes van de budgetten zoals die o.a. [url=http://www.cyclingweekly.co.uk/news/racing/tour-de-france/tour-de-france-team-largest-budget-262275]hier[/url] te vinden is dan staat TLJ met €14 miljoen inderdaad nog net in het "linkerrijtje".
Echter moet dat budget gedeeld worden met het schaatsteam en blijft er naar schatting ongeveer €10 miljoen over voor de wielerploeg (zoals [url=http://www.sponsorreport.nl/sport/budget-team-lottonljumbo-blijft-gelijk/]hier[/url] o.a. te lezen is). Als je dan terug gaat naar de geschatte lijstjes staat TLJ zeker niet meer in het "linkerrijtje", maar in de "degradatiezone".
Als je dan meent de budgetten zo goed te kennen, geef dan aan waarop je je baseert. In plaats van zo'n ongenuanceerde kreet...
De feiten die SnoepdH aandraagt, en die aantonen dat de ploeg behoort tot de teams met de laagste budgetten, zijn toch zo langzamerhand wel bekend. Niet voor niets hebben ze afscheid moeten nemen van een aantal dragende renners, en vertrekken er weer een paar. Zo gezien hebben ze het afgelopen jaar, mede dankzij een aantal goed aankopen, heel verdienstelijk gedaan.
L'Equipe/Cyclingweekly hebben 't over 14 miljoen en die jongens zijn slecht geïnformeerd?
Volgens mij had Cyclingnews ook zo'n item. Dus is Sponsorreport de bron met 10miljoen.
Volgens mij laat TLJ niets los over de sponsorbijdrage.
De Telegraaf heeft het, als je puur naar de feiten kijkt, vaak wel bij het rechte eind. En die hadden het over een budget van 5 miljoen euro van Lotto, 3,5 miljoen van Jumbo, en 2,5 miljoen van BrandLoyalty. Samen zo'n 10 miljoen. En dat is voor de wieler- en schaatsploeg samen!
Hoe je dan aan een budget van 14 miljoen komt is mij een raadsel, volgens mij voert dat terug naar Rabobank-tijden.
Je hebt gelijk ik was een beetje lui en heb slecht heel snel een Google search gedaan. Echter kwam ik al redelijk snel de volgende bron tegen ([url=http://http://www.wielerflits.nl/nieuws/29128/supermarktketen-jumbo-wordt-co-sponsor-teamlottonl.html]link[/url]).
Wielerflits heeft het zelfs (zoals tendam hierboven al aangeeft) over slechts ruim 10 miljoen als totale budget voor wieler- en schaatsploeg met nog extra budget voor de wielerploeg van o.a. de materiaalsponsors. Er wordt als bron naar de Telegraaf verwezen, net als paar andere plekken waar ik deze getallen tegen kwam (De link naar het artikel uit de Telegraaf werkt helaas niet meer). Ik geloof dat de Telegraaf over het algemeen redelijk goed is geïnformeerd als het over TLJ gaat, dus ik verwacht dat die getallen er niet ver naast zullen zitten.
Het lijkt er gewoon verdacht veel op dat L’Equipe, Cyclingweekly of wie dan ook dat geschatte lijstje heeft gemaakt zich niet bewust was van het feit dat onder TLJ ook een schaatsploeg valt en dat dus ook een deel van het budget daar naar toe gaat.