Remco Evenepoel past, herstelt en doet uiteindelijk zelfs goede zaak: “Verteer inspanningen snel”
Video De finale van Remco Evenepoel was moeilijk om te lezen. In de laatste tien kilometer moest de Belgische renner van Red Bull-BORA-hansgrohe plots lossen uit een groepje met Jonas Vingegaard, Paul Seixas, Juan Ayuso en Florian Lipowitz, maar Evenepoel herstelde zich op heel korte tijd en pakte uiteindelijk zelfs nog tijd. Hoe moeten we die verschillende signalen nu interpreteren?
“Ik had het echt heel lastig op dat stukje bergop”, zegt Evenepoel bij Eurosport. “Ik zat tegen de krampen aan, maar ben blijven vechten. Maar ik heb het gevoel dat ik goed herstel van inspanningen. Nadien heb ik een goede afdaling gereden, iets sneller dan de rest gereden en weinig energie verspeeld. Ik heb me een beetje gespaard en op 250 meter aangegaan.”
Het allerbelangrijkste: Evenepoel gaf niet op. “Omdat ik vertrouwen had in mijn afdaling”, zegt hij. “Ik moest wel snel naar beneden rijden als ik nog tweede wilde worden, maar dat lukte zonder echt gek te doen.”
En kijk, uiteindelijk pakte Evenepoel zelfs nog wat tijd op zijn concurrenten. “Ik wist dat ik vroeg kon aanzetten en een klein gaatje bij elkaar kon rijden. Ik kende de sprint nog van twee jaar geleden. Het is goed om wat tijd terug te nemen, zeker met het weekend dat eraan komt. Ik moet kalm blijven, goed overleven en zeker zaterdag en zondag wordt weer een groot gevecht voor het klassement.”
“Ik voel me iedere dag beter worden en dat is alleen maar goed”, besluit de Belg uiteindelijk.
Tour de France (2.UWT)
Etappe 10: Aurillac → Le Lioran (166.6 km)
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 03:58:08 | |
| 2 | + 32 | |
| 3 | + 34 | |
| 4 | " | |
| 5 | + 38 | |
| 6 | " | |
| 7 | + 44 | |
| 8 | + 01:31 | |
| 9 | + 01:59 | |
| 10 | + 02:03 |
2 keer lossen en daarna weer terug kunnen keren door het parcours.
Bergop finish BC wordt tijd verliezen ben ik bang.
Je bedoelt "Bergop finish BC wordt tijd verliezen hoop ik" ? ;)
Maar hij droomt er wel van om pogi eens te kloppen dus het kan best dat hij daardoor te diep ging. Was alleszins een vreemd moment om te losse
Afwachten voor het hooggebergte. Even goed is een strak eigen tempo en veel doorzettingsvermogen net een manier om goed boven te komen. Ook Vingegaard en Skjelmose toonden zwakte vandaag, Ayuso beperkt zicht tot volgen & Seixas doet het op karakter en bakken talent maar wordt nog net geremd door z'n leeftijd. Al bij al ziet Lipowitz er na Pogi en Vingegaard misschien wel het stabielst uit.