Remco Evenepoel over toekomst bij Soudal Quick-Step: “Een contract is een contract”
De afgelopen weken was er veel te doen over Remco Evenepoel, die volgens de geruchten mogelijk vroegtijdig zou vertrekken bij Soudal Quick-Step. De wereldkampioen tijdrijden is echter van plan om zijn contract bij het Belgische WorldTeam gewoon uit te dienen. Dat vertelde hij in de Lanterne Rouge-podcast. “Normaal gesproken wel, ja”, antwoordde Evenepoel op de vraag of hij volgend jaar nog voor Soudal Quick-Step rijdt.
“Ik heb een contract tot eind 2026. Er is zoiets als respect. Een contract is een contract”, aldus Evenepoel. “Je kan niet zomaar zeggen: doei, ik ga. Dat is niet hoe het gaat. De wielerwereld is niet de voetbalwereld, waar je gewoon 200 miljoen geeft en een renner of speler haalt. Maar als we veel verbeteren – op het gebied van wetenschap, voeding en de dingen rond het team voor de grote rondes – kunnen we snel op hetzelfde niveau zijn als teams als UAE Emirates en Jumbo-Visma. Bovendien hebben we ook al veel kennis binnen het team.”
“Sommige jongens waren te relaxed”
Wel zegt Evenepoel het belangrijk te vinden dat het team versterkt wordt voor volgend jaar. “Het is altijd goed om grote namen naar het team te brengen, want dan zal er tussen de knechten ook competitie ontstaan. Ze brengen elkaar allemaal naar een hoger niveau. Ik denk dat we dat nodig hebben in ons team. Soms waren sommige jongens te relaxed. Ze dachten: we hebben toch wel een plekje in de klassementsploeg. Daarom ben ik blij dat sommige renners overkomen, waaronder al één grote naam. Ik weet niet of er nog anderen komen, ik hoop het.”
Mikel Landa
Met die ene grote naam doelt Evenepoel op Mikel Landa. “Ik ben zeer blij dat hij komt. Er waren meer namen, grote namen. Ook Sivakov en De Plus, ja. Dat lukte niet, dus ik was op dat moment wat teleurgesteld. Met die twee kun je naar de oorlog. Ik dacht dat we onze kans gemist hadden.”
“Maar Landa is een renner die weet hoe je grote rondes moet winnen met zijn team. Hij is 33 jaar nu. Dat is niet te oud, denk ik. Hij is een goede renner, die veel ervaring bij een jong team brengt. Ik denk dat dit de best mogelijke actie is geweest die Patrick had kunnen doen dit jaar. Maar ik zou liegen als ik zeg dat ik niet hoop dat er nog één extra renner komt, een van net onder het niveau Landa. Een renner die ergens tussen het niveau Ilan (Van Wilder, red.), Vervaecke en Cattaneo zit. Maar het is moeilijk om een renner van die categorie te vinden. Ze zijn duur.”
Type Sepp Kuss
Over zijn helpers voor op het vlakke heeft Evenepoel geen verdere wensen. “We hebben Asgreen, Lampaert, … Op dat gebied maak ik me totaal geen zorgen. Dan is het alleen nog zaak om de balans te vinden tussen de sterke klimmers, de pure klimmers en de echte meesterknechten, het type Sepp Kuss. We hopen dat we nu zo’n renner hebben gevonden met Landa. Ik geloof echt dat hij dat kan. Ik heb het gevoel dat zijn beste jaren waren toen hij als knecht reed, toen hij Froome hielp.”
https://www.youtube.com/watch?v=LS7PSE0-3nw
Viel me op dat hij echt nog vrijwel alle details wist van ritten die hij won/gelost werd enzo, merk je wel aan dat het echt een liefhebber is. Remco is eigenlijk gewoon een hele eerlijke, rustig en grappige gast die gewoon zijn mening geeft over alles en er geen doekjes om windt. Hij is dan wel zelfverzekerd maar is ook eerlijk over onzekerheden en angsten.
Hate him or love him, ik ben iets meet opgeschoven naar de love him kant, vind dat iedere wielerfan dit moet gaan kijken! Hoop dat er snel nog meer renners zullen aansluiten bij de podcast, heb hier met veel plezier naar geluisterd.
Beste optie voor alle partijen lijkt me een fusie, dan heb je meteen een ploeg op niveau JV en UAE maar dat is wellicht geen realistisch scenario.
Voor zijn eerste Tour zal hij best wel een goeie ploeg in steun krijgen maar uiteraard ga je daarmee UAE en JV niet kapot rijden. Hij zal een andere manier moeten proberen te verzinnen als hij wil meespelen met de grote twee. Na de Vuelta kunnen we misschien ook beter inschatten hoe hij zich in de zwaarste bergritten tot hen verhoudt.
PatLef zegt dat zijn sponsors er zijn om 'Project-Remco' de kans te geven. De Sponsors zeggen dan weer; 'het is goed zoals het gaat. Met of zonder Remco, of een andere goede kopman'.
Volgens mij zag PatLef Rev al van bij de start als zijn afscheidsproject. Zijn rijke carrière als dé ploegmanager der ploegmanagers afsluiten met een Tourzege (met een Belg) is duidelijk zijn natte droom!
Waarom zou een team met zo'n geschiedenis en met nog één groot doel dan plots gaan fusioneren met het rijkste team?
Ineos kan smijten met de miljoenen en toch vertrekken er een hoop. Wat is de 'strategie' aldaar? Geen flauw idee maar zoals ze daar nu bezig zijn komen ze zeker niet sterker seizoen 24 binnen.
Ik denk dat iedereen bij sqs zich rot werkt om top te presteren. Ik denk zelfs dat Remco op trainingskamp zijn collega's teveel laat afzien. Die lichamen komen teveel in het rood om nog te kunnen herstellen.
Dus dat diegene voor wie je het snot voor je ogen rijdt, zegt dat je beter je best moet doen, lijkt mij erg vervelend en onsympathiek.
Bovendien hoeft Revket alleen maar Vingegaard te volgen en toe te slaan in de tijdrit. Dat gelul over ploeggenoten is overschat.
Dat hoeft op zich geen slecht nieuws te zijn voor QS want de miljoenen vloeien dan rijkelijk binnen om anderen binnen te halen, een klassieke topper, aangevuld met jonge talenten. Er staan een heleboel zeer beloftevolle Belgische talenten te dringen.
Voorts wordt Landa hier veel oneer gedaan in de commentaren. In zijn tijd als helper was hij betrouwbaarder en beter dan Kuss nu is, dat kan je niet ontkennen. Van Landa als superhelper gaat ook altijd de dreiging van een schaduwkopman uit. Kuss daarentegen is een ongevaarlijke knecht.
Staan de prestaties van Landa als knecht wel nog op je netvlies?
Ik kan wel even een opsomming maken van de waarschijnlijke kopmannen volgend jaar?
In alle gevallen die je noemt, was de winnaar beter dan de concurrenten. Ook Remco was vorig jaar Vuelta beter dan z'n concurrenten, maar ik hoop dat de concurrenten eens fit blijven, zonder vallen.
Maar zo kun je ook op lange tenen trappen. In zo een gevoelig dossier is het soms beter om niks te zeggen.
Door de teleurstelling van het niet naar Ineos kunnen gaan ziet Remco de zaken niet meer zo helder en stelt hij Landa als een type Kuss ziet. Probleem is dat Landa duidelijk een mindere klimmer is dan Kuss en daarbij komt dat Landa tot op heden altijd nog zelf ambitie gehad heeft voor een goed AK. Ook toen hij nog knechtte bij Sky was duidelijk dat hij meer ambities heeft. Dus ook op dat punt is hij niet te vergelijken met Kuss, want die vindt het heerlijk om in de luwte van de media met zijn kop in de wind stijl bergop te sleuren voor zijn kopman.
Volgens mij de enige renner die het type Kuss predicaat mag dragen is Majka. Ook een renner met fenomenaal klimmers talent maar liever zelf geen AK rijdt. Maar die gaat niet weg bij UAE. Verder zijn er geen pure klimmers die zelf liever geen AK rijden.
Je hoeft verder niet de beste ploeg te hebben om de tour te winnen, maar als je ziet wat er bij de andere ploegen klaarstaat, amai.
Maar kijk naar blanco, hoe lang is dat geleden? Duurt gewoon voordat je een duurzame klassementsploeg hebt. Maar er hoeft er maar eentje weg bij kwik, en dat is patje zelf natuurlijk. Zijn wel andere opties om snel te winnen: oliedollars, chinatown, russische roulette.
Leuk om te volgen, hoe het kleine zusje de grote broer wil verslaan (in dit geval bel-ned).
Wat professioneel wielrennen betreft bij de mannen:
Wereldkampioenen BE: 27 (record)
Wereldkampioenen NL: 8
Vuelta overwinningen BE: 8
Vuelta overwinningen NL: 2
Tour overwinningen BE: 18
Tour overwinningen NL: 2
Giro overwinningen BE: 7
Giro overwinningen NL: 1
Ronde Van Vlaanderen overwinningen BE: 69
Ronde Van Vlaanderen overwinningen NL: 12
Luik Bastenaken Luik overwinningen BE: 61
Luik Bastenaken Luik overwinningen NL: 4
Milaan San Remo overwinningen BE: 22
Milaan San Remo overwinningen NL: 4
Parijs Roubaix overwinningen BE: 57
Parijs Roubaix overwinningen NL: 8
Ronde Van Lombardije overwinningen BE: 12
Ronde Van Lombardije overwinningen NL: 4
Als België in deze vergelijking het kleine zusje is, dan is Nederland de geadopteerde hond uit het dierenasiel.
Terwijl het ook zou kunnen zijn dat dit de uitkomst van een evaluatie is, dat ze meer interne concurrentie nodig hebben.
En dat dit binnen de organisatie algemeen geaccepteerd is.
I’ll get me coat
"Contract is contract".
"Normaal gesproken rij ik volgend jaar nog bij QS"
"Ik heb het hier prima naar mijn zin"
Als het voor Evenepoel allemaal al heel lang zo duidelijk is, waar komt dan alle rook vandaan? Allemaal van zijn manager?
Als ik QS-fan was en zou hopen dat Evenepoel zou blijven, dan zou ik nog even wachten met al te hard juichen. En pas echt blij zijn als hij in januari nog altijd zijn QS-truitje aan heeft.
En iedereen die van wat reuring in de wielerwereld houdt, die hoopt waarschijnlijk op een vertrek naar Ineos, inclusief alle bijkomende moddergooierij om ons allemaal de winter door te helpen.
Ik woonde in Belgie toen Greg Lemond de Tour won namens ADR, en nooit leefde er iets van "Een Belgische ploeg wint de Tour". Dat is echt een andere cultuur dan bij ons, waar wel supporters zijn van Jumbo-Visma, en waar we wel denken in termen als "onze ploeg wint de Tour", en het is dan ondergeschikt dat dat met een Deen is.
Ik denk dan ook dat er enkel REV-supporters zijn, die willen dat REV de best mogelijke omkadering krijgt om te winnen, en of dat bij Quickstep of Ineos is, is om het even.
Tegelijk is het dan weer wel zo dat ik er al 20 jaar weg ben. Dus misschien is die cultuur in Belgie wel geevolueerd.
We kunnen natuurlijk niet uitsluiten - l’horreur - dat wanneer België op een gegeven moment geen deftige wielrenners meer zou hebben, we het over een andere boeg gooien en dan toch beginnen supporteren voor (de Armeense kopman van) een Belgische ploeg LOL.
Een goede Landa moet als knecht even goed zijn als Kuss (kijk hiervoor maar naar Baskenland dit jaar waar jij tweede werd). Hij is 33j, dat is niet te oud (even oud als roglic die toch nog deftige resultaten haalt).
Gek is het echt niet om Landa met Kuss te vergelijken, al was het maar omdat ze dezelfde rol hebben.
Ik zou ook liever Kuss hebben omdat je daarvan weet dat hij goed GAAT zijn. Bij Landa weet je dat hij goed KAN zijn .
Landa is ofwel in goede conditie en dan is hij alle bergritten goed. Ofwel in slechte vorm en dan heb je er op geen enkel moment veel aan.
Ze zijn beide wel onregelmatig maar op een andere manier.
Er is nog nooit (?) een grote ronde geweest waarbij je achteraf zegt: Kuss is niet van waarde geweest.
Er zijn wel al rondes geweest waar je achteraf zegt: Landa heeft op geen enkel moment zijn niveau gehaald.