Remco Evenepoel geeft signaal af voor WK met overtuigende zege in Québec
vrijdag 11 september 2026 om 21:46 Volg in Google

Remco Evenepoel geeft signaal af voor WK met overtuigende zege in Québec

Remco Evenepoel heeft de GP de Québec 2026 op zijn naam geschreven. De 26-jarige Belg van Red Bull BORA hansgrohe was in het Battlefields Park de betere van Giulio Ciccone in een sprint-a-deux. Evenepoel volgt op de erelijst de onlangs gestopte Julian Alaphilippe op.

De omloop telt immers toch weer een slordige 145 hoogtemeters, wat na twintig rondes neerkomt op een wedstrijd met zo’n 2.900 hoogtemeters. Na de start gaat het eerste gedeelte van de wedstrijd door Battlefields Park en vervolgens over Avenue Ontario, om daarna via de Grande Allée Ouest de Boulevard de Champlain te bereiken. Daarna zet het peloton opnieuw koers richting het hart van de Canadese stad.

Het parcours is in de eerste tien kilometer nog relatief vlak, maar wanneer de route van het water wegdraait volgen er in het historische centrum nog twee zeer lastige kilometers waar de betere klimmers en puncheurs het verschil moeten maken. Na tien kilometer vormt de Côte de la Montagne een 600 meter lange venijnige puist, waar het stijgingspercentage oploopt tot 13%.

Na de top van deze pittige klim is het nog maar een dikke kilometer tot de finish die ook nog eens stevig oploopt. De finishstreep is getrokken op de Avenue George-VI, na de beklimming van de Montée Rue Saint-Louis (1 km à 3%), in het hart van de Plains de Abraham.

vrijdag 11 september
StartCA flagQuébec17:00
FinishCA flagQuébec

Spervuur van aanvallen vanuit de start
In tegenstelling tot veel andere koersen begint de GP de Québec niet met een neutralisatie. Nadat het rode licht plaatsgemaakt had voor het groene, klikten de renners in en werd de gashendel meteen volledige opengetrokken. Met name de Canadese selectie was er veel aan gelegen om mee te zitten in de vlucht van de dag. Er waren echter meerdere teams en renners die hun zinnen op de vroege vlucht hadden gezet en dus ontstond er meteen een flinke strijd.

Dat duurde tot het einde van de tweede ronde. Zes renners slaagden erin om weg te rijden: Nikias Arndt (Bahrain Victorious), Samuel Boardman (Modern Adventure), Frank van den Broek (Picnic PostNL), Storm Ingebrigtsen (Uno-X Mobility) Litouws kampioen Aivaris Mikutis (Tudor Pro Cycling) en Jonas Rutsch (Lotto-Intermarché). Zij verzamelden al snel een voorsprong van drieënhalve minuten.

Intussen noteerden we de opgave van de zieke Victor Campenaerts. Bij Visma | Lease a Bike was dat de tweede tegenvaller binnen 24 uur, want Louis Barré startte niet vanwege een polsbreuk die hij opliep bij een val tijdens de training op donderdag. In het peloton nestelden Decathlon CMA CGM (dat naast Paul Seixas ook rekende op de snelle Paul Lapeira), Red Bull-BORA-hansgrohe en Pinarello-Q36.5 zich op kop en hield het zestal binnen schot.

Roerige voorfinale
Het was wachten op het moment dat de koers openbrak. Dat gebeurde uiteindelijk met nog ruim tachtig kilometer te gaan. Een groep met onder andere Amerikaans kampioen Quinn Simmons, Ben Healy, Bart Lemmen, Lennert Van Eetvelt en Maxim Van Gils ging er vlak voor de passage van de finishstreep vandoor. Bahrain Victorious had de slag gemist en begon daarna te rijden met renners van Jayco AlUla en Tudor Pro Cycling.

Een lang leven was die vlucht niet gegeven. Ze kregen maximaal twintig seconden voorsprong, maar na een dikke ronde werden ze alweer teruggepakt. Daarna was het de beurt aan een groepje met onder meer Thymen Arensman en Tobias Foss van Netcompany INEOS. In die fase was de koers erg geanimeerd en gebeurde er na iedere bocht wel weer iets nieuws. Ook het Amerikaanse talent en man in vorm Andrew August waagde eventjes – tevergeefs – zijn kans.

Met nog vijf renners te gaan was de vroege vlucht ingelopen en kreeg een groepje van elf renners een voorsprong van een half minuutje. Daarbij enkele gevaarlijke namen: Alberto Bettiol, Anthon Charmig, Giulio Ciccone, Quinten Hermans, Jhonatan Narváez, Mauro Schmid en ook opnieuw Lemmen. Op 48 kilometer voor het einde hadden zij een voorsprong van 45 seconden op het peloton, waar Jan Tratnik en een sterke Sam Oomen namens Red Bull en Lidl-Trek het werk opknapten.

Heerlijke finale
Op 42,5 kilometer voor het einde was het Paul Seixas die de knuppel in het hoenderhok smeet. Hij kreeg onder meer een sterke Simmons, Van Gils, Healy, Juan Ayuso, Matteo Jorgenson en Tom Pidcock met zich mee. Remco Evenepoel miste de slag, maar reed het gat op het afvlakkende deel van de klim naar de finish impressionant dicht. Op de streep trok hij vervolgens door met Healy, waardoor de achtervolgende groep meteen snelheid mee kreeg.

Op die manier verdween de voorsprong van de leidende groep als sneeuw voor de zon. Amper drie kilometer na de versnelling van Seixas hadden ze het gat van 45 seconden al dichtgereden. Niet lang daarna was het Alberto Bettiol die in zijn kenmerkende stijl wegsloop en ruimte kreeg. De Italiaan reed zo’n zeven kilometer aan de leiding, toen vier renners aansloten: Evenepoel, Ciccone, Charmig en Alessandro Pinarello van NSN Cycling.

Laatst genoemde kon niet lang aanhaken en ook Bettiol moest lossen. Met drie man gingen ze de laatste ronde in. Een twintigtal seconden daarachter was weinig organisatie. Pidcock en Seixas probeerden het wel, maar kregen geen ruimte. Met nog een zevental kilometer te gaan, sprong Simmons weg bij de achtervolging. Hoewel zijn Lidl-Trek-ploegmaat vooraan reed, waagde de Amerikaan zijn kans. Dichter dan vijftien seconden kwam hij niet.

Aan de voet van de slotklim, met nog twee kilometer te gaan, plaatste Evenepoel meteen een versnelling met Charming als kind van de rekening. Ciccone kon de Olympisch kampioen echter makkelijk volgen. In de lange sprint-a-deux ging Evenepoel vanaf de kop de sprint aan. Ciccone perste het laatste beetje energie eruit maar kon de Belg niet bedreigen. Charming werd op gepaste afstand derde.

Voor Evenepoel is de GP de Québec zijn eerste wedstrijd sinds de Tour de France. Hij vol vertrouwen afreizen naar Montreal, waar zondag opnieuw een koers gepland staat. Twee weken later vindt op hetzelfde parcours het WK wielrennen plaats.


Pre-order onze nieuwe Najaarsgids
21 Reacties
21:50
Ik weet niet wat erger is: de regie die de move van Evenepoel mist of de andere favorieten die de move van Evenepoel missen.
21:47
Kreeg er AGR-vibes bij. Evenepoel met een Lidl-Trek renner naar de finish, die hij misschien wel onderweg had kunnen lossen, maar die hij blijkbaar liever in een sprint leek te kloppen.
    Dat onderweg lossen zat er niet echt in denk ik. Maar hij heeft ze gewoon gaargekookt.
21:48
De topfavoriet wint! De verwachte winnaar! De topfavoriet voor het WK! Extra bedankje voor UNO-X
21:50
Hoe kunnen Seixas, Del Toro, Pidcock en Jorgensen nu Evenepoel gewoon weg laten rijden? Elke wielrenner weet toch dat je hem dan nooit meer terugziet?
    21:57
    tja, en waarom late ze Pogi altijd wegrijden denk je .... je moet wel eerst kunnen en dan doen
    21:58
    Misschien konden ze gewoon niet mee?
    22:01
    Het was op het vlakke en Charmig en pinarello konden mee dus je zou denken dat seixas dat fysiek ook moet gekunnen hebben. Je kan hem echter niet de hele tijd schaduwen en als hij verrast waardoor je op een gaatje zit wordt het lastig.
    22:01
    Precies PPP. Als Rev wint dan “laten ze hem rijden” blijkbaar terwijl hij gewoon met afstand de 2e beste coureur ter wereld is wat mij betreft.
    22:06
    Dat is hij zeker, en daarom moet je hem niet op het vlakke in een groepje weg laten rijden. Als je pidcock en Seixas daarna zag aanvallen dan geloof ik niet dat ze op dat moment niet mee zouden kunnen.
    22:07
    @Gibo, Seixas probeerde het elke keer op die klim, dar ligt ook zijn sterkte en Remco is wellicht gesprongen direct na die klim, hebben ze natuurlijk gemist maar de kloof is nooit groter geweest dan zo'n halve minuut
1/4
21:53
Wat een finale, Revket kwam, zag en won .... vanaf 30 km voor het einde in de aanval, nooit meer dan een halve minuut en de sprint vanop kop winnen.
21:55
Evenepoel sterk, maar tactisch echt een vreemde koers. Seixas zat veel te vroeg zonder ploeg (vreemd genoeg wel iemand die nog benen vond voor een sprintje naar een zevende plek), dus dan laat je je mede favoriet natuurlijk nooit rijden. Deed hij toch en was toen veroordeeld tot smijten met krachten op momenten waar hij niets aan had. Pidcock nog wel met een knecht, maar die zette zich niet op kop en besloot dan maar in de aanval te gaan en er tussen te rijden. UAE in de breedte wel goed, maar zonder kopman. Dus dan rijdt Bartje Lemmen maar op kop..
21:55
Toro best tegenvallend, Seixas leek wel sterk, vooral bergop maar kegelde in de sprint Ayuso wel omver, wellicht zelf blijven haken achter een achterwiel ....
21:56
En toch denk ik dat Matje en Wout hier niet heel erg van gaan zweten. Knappe overwinning wel!
    Had de indruk dat Evenepoel met de handrem op reed, zag er de hele koers en ook na de finish Pogacariaans fris uit.
    22:03
    Hij leek me toch best afgepeigerd en moest toch wel diep gaan. Niet onlogisch als je ziet hoeveel kopwerk hij deed in vergelijking met de anderen om de rest op achterstand te houden
    22:04
    met die temperaturen niet, dat is zeker maar in Montreal moet er meer en vooral langer geklommen worden,
22:08
Visitekaartje afgeven. Dit is toch een stevig deelnemersveld zeg, allemaal in WK vorm

Om te reageren moet je ingelogd zijn.