Remco Evenepoel onthult zijn FTP in video over hoogtestage
foto: Fotopersburo Cor Vos
donderdag 11 juni 2026 om 15:31

Remco Evenepoel onthult zijn FTP in video over hoogtestage

Remco Evenepoel heeft weer een nieuwe video gedeeld op zijn Youtube-account. In de aflevering volgen we de olympisch kampioen twee dagen tijdens een hoogtestage op Tenerife. Hij onthult daarbij ook dat hij een FTP (Functional Threshold Power) heeft van 425 watt.

De aflevering, die in totaal bijna 23 minuten duurt, is opgenomen tijdens Evenepoels hoogtestage in maart. Eerst laat de Belg ons zien wat hij allemaal doet tijdens een rustdag. Hij vermaakt zich met onder meer een wandeling, een koffieritje op de fiets en potje Uno in de avond.

Op de tweede dag staat een intensieve training op het programma. Evenepoel fietst 4,5 uur en doet, onder begeleiding van zijn coach Dan Lorang, meerdere FTP-blokken. De eerste interval is 15 minuten lang, daarna doet hij tweemaal 12 minuten, vervolgens tweemaal 10 minuten en tot slot nog een keer 8 minuten. In totaal rijdt hij dus een uur en 7 minuten op of rond zijn Functional Threshold Power.

Het FTP is het vermogen dat je (in theorie) één uur achtereenvolgens vol kan houden. Blijf je onder dit omslagpunt, dan kan je lichaam lactaat sneller afvoeren dan dat het opbouwt. Kom je erboven, dan ben je te verzuren. Inspanningen boven je FTP zijn daardoor niet heel lang vol te houden.

425 watt
Later in de video bespreken Lorang en Evenepoel de intervallen, en daarbij komt ook het FTP van Evenepoel ter sprake. “Bij 420 watt zitten we net onder je FTP, bij 425 watt zijn we ongeveer daar”, aldus Lorang. Voor de duidelijkheid: het FTP is geen vast gegeven. Het kan schommelen, afhankelijk van hoe goed getraind en fris je bent.

Rekenen we met die 425 watt naar wattage per kilogram, dan zouden we uitkomen op ongeveer 6,53 w/kg. In gesprek met Knack heeft Evenepoel namelijk verteld dat hij in het voorjaar 65 kilo woog. Richting de Tour zou hij nog anderhalf à twee kilo kwijt willen. Zijn wattage per kilogram zou dan stijgen, mits hij zijn absolute vermogen op zijn omslagpunt gelijk weet te houden of te verhogen. Gewichtsverlies kan echter ook gepaard met een verlies aan kracht en dus vermogen.


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
9 Reacties
11-06-2026 16:43
Al die open deuren info voor de tour. Kan me van vorig jaar herinneren dat ie vloog bergop in de voorbereiding en na het afstappen was dat ineens plotseling veranderd in een moeizame voorbereiding.

Er is geen renner (waarbij de tour een groot doel is ) die vooraf aangeeft dat het slecht gaat.
11-06-2026 16:44
He’s the best. No one is better, I think he is the Greatest. Everything is wonderful.

Met dank voor de duiding van de cijfers. Ik begrijp dat we eigenlijk nog niks weten nu.
Behalve dan dat het niet genoeg was om te presteren in rondewerk en bergop.
11-06-2026 18:28
Even dacht ik dat FTP een onderbroekenmerk was.
11-06-2026 15:45
Dan Lorang zou toch niet meer betrokken zijn bij de begeleiding van Evenepoel? Ik meen dat is gecommuniceerd dat het 'performance team' dat had overgenomen, met een belangrijke rol voor Heemskerk.
    11-06-2026 16:01
    betreft een stage aan het begin van het jaar denk ik
    11-06-2026 16:05
    Ik zie het nu inderdaad. Dit is dus een FTP waarmee je in Catalonië niet mee doet voor de overwinning.
11-06-2026 17:13
Zal wel FileZilla of Cyberduck zijn...
11-06-2026 19:15
Als hij er niet doorheen zakt moet hij wel 4e of 5e kunnen worden met deze cijfers
11-06-2026 20:49
Hosanna… nu benieuwd naar de uitleg van de laptop-johnny ná de Tour…
‘We tasten in het duister’, ‘beste waardes.ooit’, blabla…

Om te reageren moet je ingelogd zijn.