Remco Evenepoel boos op ploeggenoot Lipowitz: “Vroeg om een lead-out en kreeg die niet”
foto: Fotopersburo Cor Vos
donderdag 9 juli 2026 om 19:26 Volg in Google

Remco Evenepoel boos op ploeggenoot Lipowitz: “Vroeg om een lead-out en kreeg die niet”

Remco Evenepoel was na afloop van de zesde etappe van de Tour de France niet te spreken over het koersgedrag van zijn ploeggenoot Florian Lipowitz. De Belg van Red Bull-BORA-hansgrohe vroeg Lipowitz om voor hem op kop te rijden in de slotkilometer, maar dat verzoek willigde de Duitser niet in.

Bij Sporza deed een gefrustreerde Evenepoel zijn verhaal. “Ik had om een lead-out gevraagd en ik kreeg die niet”, zei de Olympisch kampioen. “Ja, ik was boos en dat was terecht. In de Ronde van Catalonië heb ik 30 kilometer voor hem op kop gereden. Ik vroeg om een kilometer kopwerk te doen en dat ging niet. Dat maakte me boos en dat zal vanavond goed moeten worden besproken.”

Evenepoel werd in de etappe uiteindelijk vierde nadat hij de sprint om plek drie achter Tadej Pogacar en Jonas Vingegaard verloor van Isaac Del Toro. “Het was best oké. Ik heb gedaan wat ik kon doen. Sowieso was ik niet van plan om over mijn toeren te gaan op het einde van de Tourmalet, want er wachtte nog een lange afdaling”, zei Evenepoel, die op de Tourmalet een groepje met Lipowitz, Paul Seixas en Del Toro niet kon volgen.

Onmin bij de achtervolgers
In de afdaling wist Evenepoel vervolgens terug te keren. “Ik heb gedaan wat ik kon doen. Sowieso was ik niet van plan om over mijn toeren te gaan op het einde van de Tourmalet, want er wachtte nog een lange afdaling.”

In de groep die vervolgens ontstond was de samenwerking verre van optimaal. “Ik begrijp dat Del Toro en Sepp Kuss niet rijden, maar Lidl-Trek zat er met z’n tweeën en zij wilden niet meteen rijden. Ik dacht: wat heb je te verliezen? Als we samenwerken, dan komen we misschien tot bij Jonas.”

Evenepoel staat nu vierde in het klassement op 3’30 van Pogačar. “Ja, er is nog veel mogelijk, maar ook Jonas is in orde. Dat mogen we niet vergeten”, zei hij over de huidige stand van zaken.


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie
52 Reacties
19:34
Hahaha heerlijk figuur die Remco. Lijkt mijn nichtje van 6 wel.

“Ik had om een Labubu gevraagd en ik kreeg die niet”
    19:40
    Haha, en jij bent ook 6?
    19:43
    Ja maar ik wil een Wielerflits broodtrommel. :)
19:33
Evenepoel zal de wind van voren wel krijgen maar hier staat hij toch wel volledig in zijn recht. Wat er in de achtervolgende groep gebeurde sloeg alles. Lipowitz lijkt vooral te rijden om niet te verliezen. En het is al zo'n grijze muis.
    20:19
    Dus? En dat slepen mag niet van jou en Evenepoel? Het is af en toe echt alsof mensen voor het eerst wielrennen kijken.
    20:21
    Van Lipowitz is het nogal vreemd om hier te slepen terwijl er echt wel iets te halen valt - Vingegaard viel echt wel bij te halen - maar in Romandië steeds de rode loper uit te rollen in een strijd die je niet kunt winnen (waar zijn andere ploegmaat aan het naderen was).
In Catalonië knechtte Evenepoel toen zijn klassement al volledig om zeep was. In deze Tour daarentegen maakt Lipowitz, na de Tourmalet, meer kans op podium dan Evenepoel.

De perfect voorbereide Remco -4 kilo eindigt op de Tourmalet niet alleen vér achter Pogacar en Vingegaard, maar het 26-jarige wonderkind eindigt ook nà zijn ploegmakker Lipowitz én de 22-jarige knecht del Toro én zelfs de pas uit de lappenmand zijnde 19-jarige Seixas. Laat de Alpen opdoemen!
    19:40
    Snoeiharde feiten die zwart-op-wit bewijzen dat Evenepoel zwakker was op het onderdeel waarvan iedereen al jaren weet dat het zijn zwakste plek is. Messcherpe analyse.
    19:42
    Evenepoel heeft gewoon de Tourmalet slim aangepakt. Die 15sec boven stelden op dat vlak niks. Had ook bijna anderhalve minuut achter op Vinge, en aan de meet 20sec. Gewoon goed ingedeeld.
    19:45
    Jij hebt een andere koers bekeken denk ik. Evenpoel deed al het werk in de achtervolging terwijl Lipowitz nog een tijd in het wiel kon zitten bij Seixas. Verschil boven aan de top 18 seconden. Dat is verwaarloosbaar op zulke klim. En niet te vergeten dat Evenepoel halverwege de rit nog een tijd moest achtervolgen na een onfortuinlijke plaspauze. Dus of Lipowitz beter is zal nog moeten blijken.
    @11 na 11

    De perfect voorbereide Remco-min- 4-kilo kwam pas als 6e aan op de top van de Tourmalet.
    Na zijn ploeggenoot.
    Na een 22-jarige knecht en een pas herstellende 19-jarige.
    De Alpen beloven. De toekomst ook.
    20:22
    RochAuxFaucons, wie is die 20 jarige knecht?
    20:54
    Remco heeft een punt. Lip moet niet knechten ,maar iets meer werk verrichten in de achtervolging zou toch mogen.
    21:01
    Dank U voor de aanpasssing Roche.
19:31
En terecht natuurlijk, wat een kleurloze renner is die Lipo en hij was lang niet de enigste sleper in dat groepke, Remco deed veruit het meeste werk enkel de 19 jarige Seixas deed af en toe ook een deftige aflossingsbeurt. Remco kennende is er werk aan de winkel in het Red Bull kamp.
    19:35
    Kleurloos, maar wel 3e afgelopen jaar.....
    Lipo: ik deed al leadout voor Remco op de Tourmalet :)
    20:05
    Even serieus, krijg je 3 minuten aan je broek, kom je met een slap excuus over dat ie 'niet van plan was om over zijn toeren te gaan op het einde van de Tourmalet, want er wachtte nog een lange afdaling' (wil je tour winnen of niet....dan moet je soms over je toeren gaan). Ga je vervolgens wel over je toeren omdat je geen lead out krijgt.
    Even stukje zelfreflectie jongen...
19:34
Never change Remco, never change.

Hij heeft eigenlijk nog best een punt ook, maar waarom zou je dit in godsnaam zo hardop in de media zeggen. Hou het lekker intern.
    Ja het was wel het beste geweest om intern te houden, maar er werd wel specifiek naar gevraagd
Volkomen terechte en eerlijke reactie van Remco. Lipowitz was gewoon puur voor zichzelf aan t rijden terwijl Remco wel samen wilde werken. Als je het interview bekijkt zie je dat Remco ook gewoon een heel mooi interview geeft, en je ziet ook dat het hem echt wel veel doet dat Lipowitz het niet voor hem over heeft. Ik heb sowieso het gevoel dat Remco zich niet welkom voelt in de wielerwereld door alle kritiek en haat die hij altijd krijgt. Hij durft bijvoorbeeld niet echt zichzelf te zijn en ziet sommige vragen al snel als een aanval op hem (zie persconferentie voor de Tour), simpelweg omdat hij dat gewend is. Ik vind dit echt sneu en onterecht, omdat het gewoon een heel leuk en eerlijk persoon is, die ook echt nog durft te vechten terwijl anderen het al hebben opgegeven.
    19:41
    Remco wilde helemaal niet samenwerken. Remco wilde volgens zijn eigen agenda rijden en de andere renners moesten daar dan in mee. Je zag nu ook weer hoe hij Ayuso de les las. Remco moet leren dat niet iedereen in dienst staat van prins Remco. Als Remco hard wil rijden, dan moet de rest hem blijkbaar helpen. Nou de rest vind het wel best en ik geef ze gelijk.
    19:42
    Ook met een lead out had Del Toro hem eenvoudig verslagen. Del Toro reed fluitend het gat naar Evenepoel dicht.
    19:45
    Del Torro zat dan ook al 40km in het wiel
    @Harry Kolling, achteraf gezien waarschijnlijk wel, maar dat is het punt niet. Bovendien zat er nog best veel op bij Remco.
    19:55
    Was toch de hele opzet dat 'ie (Lipowitz) voor zichzelf zou rijden? Anyway, zoals gezegd: laat de soap maar komen en daar heb je 'm.
    @Marik, het was gewoon super dom dat de rest niet meereed om Vingegaard terug te pakken, want er zaten alleen maar voordelen aan als Vingegaard terug was. Remco was de enige die slim genoeg was om dat door te hebben, en hij was bovendien ook de enige die de ballen had om voor iets meer te rijden dan plek 3.
    20:04
    Toch vreemd dat Evenepoel dan achter Lipowitz rijdt met Ayuso en Skelmose in zijn wiel...
Hij heeft ergens gelijk, maar of het slim is om dat zo in de media te gooien, dat is een andere vraag.
Evenepoel reed als een kampioen, als een klasbak die het hoogst mogelijk nastreeft. Lipowitz reed als een grijze muis voor wie het hoogst haalbare in zijn carriere een ereplaats is door zoveel mogelijk te profiteren van het zweet van anderen.

M.a.w. meer dan terechte opmerking van Evenpoel. Als beide RB´s echt hadden gewerkt, zou er automatisch meer steun gekomen zijn. Het zat erin om Vingegaard terug te hlen
19:30
Zoals ik al poste in mijn reacties onder het bericht over de winst van Pogacar: trouble in Evenepoel en Lipowitz-land. En dan had ik het nog niet eens over de laatste km. Maar ik zag het volgens sommigen helemaal verkeerd.
    19:45
    Het was haast onvermijdelijk met zo'n contrasterende karakters en koerswijzen - interpreteer het koersverloop vanuit beide zienswijzen, en dan zijn die allebei te begrijpen. Waarschijnlijk niet slim om het zo openlijk te laten merken, maar ergens vind ik het ook wel een verademing dat er iemand als Evenepoel rondrijdt die gewoon volledig eerlijk is in zijn interview.

    Om niet te oordelen obv selectief neergepende versies moet je wel het origineel bekijken natuurlijk; te vinden net boven de uitslagen hier: https://sporza.be/nl/2026/07/09/remco-evenepoel-haalt-uit-naar-ploegmaat-florian-lipowitz-ik-vraag-om-1-kilometer-op-kop-te-rijden-en-dat-gaat-niet~1783603673115/
20:09
Top ventje die Remco. Tenminste geen grijze muis. Hou wel van zijn bravoure. Hij mag zich altijd nog tot Nederlander laten neutraliseren....
20:24
Dus de teneur is: "hij heeft gelijk, maar hij mag het niet zeggen". Waarom lezen we dan nog interviews, willen we echt enkel de standaard-antwoorden lezen, dan hoeven we geen renner meer aan het woord te laten, gewoon wat AI-gegeneerde clichés droppen.

Voor de rest het hele jaar roepen dat de Pogi-dominantie saai is en niemand er wat aan wil doen. Maar als er dan 7 in Evenepoel z'n wiel zitten omdat ze in de eerste bergrit van de Tour voor plek 5 in het eindklassement willen tekenen, dan gaan we dat lekker toejuichen? Dapper!

Vorig jaar zat hij te zwemmen tussen Vauquelin, Johannessen en Gall. Dan vind ik 6e bovenkomen op de Tourmalet met overschot voor de afdaling best proper in dit deelnemersveld. De Tour wint hij niet als de twee toppers recht blijven, maar doen alsof hij weer helemaal is weggereden? Nou nee.
    20:47
    Grotendeels eens.

    Er mag wel nog een kanttekening geplaatst worden bij "7 in Evenepoel z'n wiel". Van die 7 mochten Del Toro en Kuss natuurlijk niet meerijden, wat sowieso een vlotte samenwerking verstoorde. Verder deed met name Seixas wel zijn duit in het zakje. Blijven over: Lenny Martinez, Lipowitz, Ayuso en Skjelmose. Martinez is een notoir plakker die allang blij was dat hij meekon, de andere drie hadden er eigenlijk alle belang bij om samen mee te werken om Vingegaard terug te pakken. Lipo doet het waarschijnlijk niet vanuit een interne strijd met Evenepoel, en datzelfde kan ook gelden voor de Lidl Trek mannen. Skjelmose staat wel een beetje verder dan Ayuso in het klassement, maar dat komt vooral door pech in de TTT. Met meerdere kopmannen starten kan in theorie dan wel de kansen van het team vergroten, maar in de praktijk kan de interne strijd ook verlammend werken. Ik denk dat het dat laatste is wat we vandaag bij Bora én Lidl Trek gezien hebben.
    21:26
    Cochise +1
19:46
Remco kan nog niet accepteren dat Lipowitz weer boven hem zal eindigen.
20:21
En ja hoor, daar is de door velen voorspelde 'interne Bora-battle'.
    20:31
    2 kapiteins op een schip... de ene een ingetogen enigszins introverte Lipo en een extroverte, uitgesproken op winst beluste Evenepoel. Alles wat Evenepoel hier zegt schnijdt overigens houdt. Redbull en Trek hadden met meer samenwerking het gat naar Vingegaard mogelijk dicht kunnen rijden. En wie weet het gat met Pogacar vervolgens kunnen verkleinen. Was wellicht nog in Vini's voordeel geweest met Kuss aan boord
20:36
Iets met hand en boezem. Wie reed het gaatje dicht naar groepje Lipowitz.... juist... Remco.
Goh, je zou bijna denken dat ze er bij Red Bull geen goed aan gedaan hebben om de helft van hun rennersbestand te vullen met gearriveerde kopmannen...
20:17
Het echte Lipootje komt bovendrijven; zo egoïstisch als maar kan. Ik denk niet dat hij had verwacht dat Remco mee zou zitten en al helemaal niet dat hij dusdanig sterk was dat hij het gat op Vingegaard aan het dichten was. Het is daar botsen ipv klinken. Zal nog gezellig worden.
20:51
Blijkt maar weer dat Remco een zege is voor het wielrennen en ook voor deze site, toch alweer zo'n 50 reacties .... click click click
20:57
Dus nu moeilijk doen om een paar sec terwijl hij ook weet dat hij aan het einde van de tour 5min achter lipo staat
Het is al een tijdje duidelijk dat Lipowitz niet van plan is te knechten voor Evenepoel. Ze zijn ook te veel aan elkaar gewaagd qua niveau en dat maakt dat geen van beiden zichzelf gaat opofferen voor de ander. En soort situatie zoals we bijvoorbeeld ooit zagen in de Giro tussen ploegmaten Berzin en Oegroemov.
    20:54
    Haha, ik moest lachen met "we". Zou me verbazen dat er hier veel oud genoeg zijn om de Gewiss-trein nog aan het werk gezien te hebben.
20:42
Haha, mooi hoor al die reacties. Mooie Tour al tot nu toe en er komt nog véél meer...
20:43
Lipowitz zal de sprint niet hebben aangetrokken omdat hij voor zijn eigen klassement rijdt en geen extra seconden wilde verliezen na een lead-out voor Evenepoel.
En eigenlijk hebben beide renners gelijk. Ze hebben allebei
hun eigen agenda. En beiden zijn de kandidaat voor de 3de plaats. Samen met Del Toro.
20:48
Lipowitz is de betere bergop. Evenepoel kan zich ook volledig voor hem wegcijferen. Is ook een mogelijkheid. Die lead out had Lipowitz echt geen schade op geleverd net zo min dat Evenepoel daar wat aan zou hebben gehad.
Vandaag was REVKET goed in orde, hij en Seixas waren de motoren in het groepje achter Vingegaard. Dat hij nu openlijk de strijd aangaat is een teken van zelfvertrouwen, wat deze koers gebruiken kan, nu de winst al weg lijkt te zijn.
    21:24
    Mwa, dat hij openlijk de strijd aangaan is een onverbeterlijke karaktertrek.
    21:24
    Pas nadat ze aansloten begin van de laatste 'klim'.
    Ze bleven ook heel lang rond de 50 seconden achter Vingegaard hangen, Vingegaard die pas op het laatst langzamer ging.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.