Red Bull-BORA-hansgrohe laat Meeus en Van Poppel thuis voor Tour: alles op Evenepoel en Lipowitz
foto: fotopersburo Cor Vos
vrijdag 26 juni 2026 om 11:41 Volg in Google

Red Bull-BORA-hansgrohe laat Meeus en Van Poppel thuis voor Tour: alles op Evenepoel en Lipowitz

Red Bull-BORA-hansgrohe heeft de selectie voor de Tour de France geopenbaard. Wat meteen opvalt, is dat deze equipe volop inzet op de klimkern rond klassementsmannen Remco Evenepoel en Florian Lipowitz. Sprinter Jordi Meeus en zijn lead out Danny van Poppel zijn het kind van de rekening.

Naast Evenepoel en Lipowitz is Jai Hindley de derde topklimmer in het achttal. De ex-winnaar van de Giro d’Italia wordt wellicht de belangrijkste kracht bergop. Ook Maxim Van Gils, ritwinnaar in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes moet op dat terrein zijn rol kunnen spelen, terwijl van Mattia Cattaneo, Jan Tratnik, Nico Denz en Tim van Dijke wordt verwacht overal uit de voeten te kunnen.

“De Tour de France wordt niet langer gewonnen met een fantastische renner alleen, maar met een fantastische ploeg”, zegt Chief of Sports Zak Dempster in een persbericht. “We geloven dat we een van de meest complete ploegen aan de start in Barcelona zijn. Met Remco en Florian hebben we twee leiders die in het verleden al hebben bewezen dat ze het podium kunnen halen. Ze hebben allebei verschillende sterktes, wat ons meer tactische opties kan geven die weleens beslissend kunnen zijn.”

De opvallendste afwezige is misschien wel Jordi Meeus. Na een aantal sprintzeges in wedstrijden van de tweede lijn solliciteerde de Limburger, samen met lead out Danny van Poppel, naar een selectie. De twee geloofden in hun kansen, maar de ploeg kiest nu toch om voluit op het klassement van Evenepoel en Lipowitz in te zetten. We zien bijgevolg geen sprinter in het team.

Eerder deze week kondigde team-manager Ralph Denk al aan dat Evenepoel op sportief vlak de grote leider van het Duitse team is, met Lipowitz daar kort achter als tweede man. De Duitser werd vorig jaar nog derde in het eindklassement, iets wat Evenepoel hem het jaar voordien al voordeed.

Voor de zomervakantie
21 Reacties
26-06-2026 12:11
Sterk team natuurlijk. Persoonlijk verwacht ik eigenlijk meer van Lipowitz dan van Evenepoel. Lipowitz is stabieler en maakt het hele seizoen al een goede indruk. Hij zal de versnellingen van Pogacar, Seixas, Del Toro en Vingegaard niet direct kunnen volgen, maar heeft wel het vermogen om op eigen tempo gaten weer dicht te rijden of in ieder geval het verschil binnen de perken te houden. Bij Evenepoel weet je toch nooit helemaal wat je van hem kunt verwachten. Wel benieuwd wat zijn extreme focus op de Tour dit jaar gaat opleveren.
    26-06-2026 13:53
    Ik verwacht Lipo ook hoger in het klassement. Maar dan duur gewoon zo lang mogelijk te volgen.
    Remco zie ik attractiever koersen en ook een ritoverwinning (of 2) binnenhalen.
26-06-2026 13:20
Ik verwacht Lipo op plek 3. Benieuwd of hij het weer kan. Mijns inziens de meest constante klimmer na de grote 2, die niet moet knechten. Del Toro gaat namelijk wel knechten en Seixas pas 1e gt. Die gaat mss nog een keer er door heen zakken? Ayuso en Evenepoel wat wisselvalliger als klimmers. Dus ik zie Lipo als favoriet voor plek 3. Ik hoop in ieder geval op een spannende strijd. Zou geweldig zijn als RB het echt moeilijk kan maken voor de grote 2.
    26-06-2026 13:28
    Ik denk dat Evenepoel 3e wordt, Lipowitz als meesterknecht zoals Landa in 2024. Evenepoel kan zonder valpartijen beginnen aan deze Tour en heeft zich optimaal voorbereid. Hij heeft in het verleden laten zien een goede klimmer te zijn.
    26-06-2026 13:37
    Tenzij Remco zich aanzienlijk heeft verbeterd, zie ik eerder Lipo hoger eindigen. Remco heeft getoond dat hij een tijd meekan en dan zijn eigen tempo moet kiezen, waarbij hij meer tijd verliest op een lange klim. Lipo daarentegen kan zijn verlies beperken en heeft ook al aangetoond verkleinen op een lange klim.

    En daarnaast speelt ook het mentale stuk mee. Hoe gaat Remco om met de concurrentie vanuit zijn eigen team. Als hij weet dat hij de beste is, dan vliegt hij. Als hij het idee heeft dat anderen mogelijk beter zijn, dan wil hij wel eens laten lopen.
    26-06-2026 13:46
    @Guusyoghurt. Was Evenepoel niet ook perfect voorbereid voor de UAE tour? Werd er daar toch echt afgereden bergop. Kijk je na de laatste anderhalf jaar. Dan is lipo mijns inziens duidelijk de betere klimmer. Dit jaar is Lipo vgm in elke ronde die hij reed op het podium geëindigd. Remco kan veel beter tijdrijden, maar Lipo is daar ook niet slecht. Het verschil dat Evenepoel daar maakt, is kleiner dan de kloof bergop. Immers verlies je max 2 min in een tijdrit. Dat is met alle bergen zo weg. Evenepoel hoort mijns inziens niet bij de 10 beste klimmers van het peloton. Dan is 3e worden moeilijk.
    26-06-2026 15:21
    De UAE Tour was voor Remco de ultieme voorbereiding voor de Ardense klassiekers, hij zat zichtbaar niet op zijn klimmersgewicht, leek meer op Jerommeke. Denk ook dat Lipo de betere klimmer is al laat ik mij graag verrassen. Zakt Remco erdoor dat zie ik hem wel gaan voor enkele ritten. Ben alvast benieuwd of Lipo Remco kan volgen in die ploegentiijdrit .......
26-06-2026 11:51
Als ze dan de keuze maken om geen sprinter mee te pakken had ik wel meer echte klimmers verwacht.
Nu heb je veel sterke allrounders die bergop toch vrij snel gelost zullen worden.
    26-06-2026 12:14
    Ik weet niet of je de trend in het rondewerk van de laatste jaren een beetje hebt meegekregen, maar voor veel ploegen is het belang van sterke rouleurs veel belangrijker dan dat ze bij de laatste 20 renners berg op nog 5 man hebben zitten. Als uae een lead out doet voor pogacar heb je niks aan 5 topklimmers en met een van Gils en een Hindley die nog wat kunnen bijstaan is dat meer dan genoeg. En al helemaal in een tour met een ploegentijdrit, waar je met een ploeg met lichtgewichtjes op minuten wordt gereden door een ploeg zoals dit.
    26-06-2026 12:16
    Van gils reed in dauphine ook wel goed bergop hoor.
    Laatste etappe zelfs jorgenson en uijtdebroeks opgeraapt met tuckwell op de bagagedrager.
    Maakt zowiezo niet zo heel veel uit ( zolang hindley niets tegenkomt).
    Bagagedrager bij uae en visma en wanneer pogi/vingegaard aanvalt op eigen tempo verlies beperken
26-06-2026 12:04
Sterke ploeg en logische keuze wat betreft het niet meenemen van een sprinter. Wanneer je mee wil doen om het podium van de Tour de France, moet het wel echt een sprinter zijn met duidelijke meerwaarde voor de ploeg.
26-06-2026 12:33
Spijtig voor Meeus en Van Poppel, maar wel logisch met Evenepoel en Lipowitz in je team. Benieuwd of een van beiden weer het derde podiumplekje weet te bemachtigen in Parijs - er ligt misschien wel een tiental kapers op de kust te wachten, met Del Toro en Ayuso voorop.

Als Evenepoel terug op het niveau van 2024 zou zitten, dan kunnen hij en Lipo in sommige ritten op het vlakke misschien de handen in elkaar slaan in de achtervolging op Pogacar en/of Vingegaard. Niet dat er dit jaar veel ritten tussenzitten met een profiel dat zicht daartoe leent...
26-06-2026 13:44
Beetje een spijtige trend van de laatste jaren. Als je een absolute topfavoriet hebt voor de gele trui, en je wellicht de koers zal moeten dragen, dan snap ik dat er geen plaats is voor een sprinter.

Maar dat geldt in deze Tour eigenlijk enkel voor UAE ..

Renners als Kooij, Meeus en andere horen gewoon thuis in de tour, desnoods zonder treintje of lead-out.
    26-06-2026 14:05
    Meeus heeft welgeteld twee overwinningen op WT-niveau. Toegegeven; daar zit natuurlijk de mooiste van allemaal tussen voor een sprinter. Kooij is echter wel andere koek, dat is een sprinter die bij een ploeg moet zitten waar hij de Tour de France kan rijden. Meeus is niet van dat niveau.
26-06-2026 12:02
Sterk team had Hindley niet verwacht. Ik zie Evenepoel wel weer 3e worden, in 2024 kon hij het ook met een sterke Landa en waarom zal hij het nu niet kunnen met Hindley en Lipowitz?
    26-06-2026 13:17
    Ik denk dat Lipo 3e wordt. Mijns inziens de betere klimmer en hij kan ook acceptabel tijdrijden. Denk dat Evenepoel als ak man net iets minder is dan Lipo
    26-06-2026 13:58
    Rem werd toen 3de dankzij pech van Ro en Ayu. Hoefde verder alleen maar te volgen. Dit keer gaat er meer nodig zijn, veel meer!
26-06-2026 12:13
Mooie selectie. Snap dat Meeus thuis gelaten wordt, staat toch niet op dezelfde trede als Merlier, Philipsen, Kooij etc. Dan is dat het voor een aantal 4e en 5e plaatsen niet waard.
26-06-2026 13:18
IJzersterke ploeg in de breedte met twee kanonnen, die afgeschoten kunnen worden. Bij geen verrassingen derde plek het hoogst bereikbare. Ben wel benieuwd hoe de interne strijd gaat uitpakken en wat de alternatieve voorbereiding van Remco bergop heeft gebracht.
26-06-2026 13:59
Arme Kooij, Deca gaat precies hetzelfde doen.
    26-06-2026 14:10
    Tuurlijk niet.

    Jij denkt dat ze alle kaarten op één van jouw drie alter ego's gaan zetten.

Reacties zijn gesloten.