Toch nog een ultieme omwenteling? Antonia Niedermaier doet gooi naar Giro-winst
Anna van der Breggen begon met zeer goede papieren aan de slotrit van de Giro d’Italia Women, maar haar situatie ziet er momenteel niet echt rooskleurig uit. De Nederlandse koerst momenteel in de verdrukking, terwijl Antonia Niedermaier – de nummer drie in het klassement – een gooi doet naar eindwinst.
Het begon allemaal met een aanval van Demi Vollering. In een ultieme poging om de Giro nog op zijn kop te zetten, besloot de Europees kampioene al op de Montoso-klim (9 km à 9,4%) haar duivels te ontbinden, op bijna 100(!) kilometer van de finish.
De (eerste) aanval van Vollering zette nog geen zoden aan de dijk, want Van der Breggen bleek in staat om haar aanval te pareren. Door de versnelling van de nummer twee in het voorlopige klassement, werd de groep der favorieten al wel uitgedund tot slechts tien rensters.
Van der Breggen was in deze fase van de wedstrijd al op zichzelf aangewezen – met het lossen van Valentina Cavallar – maar ook Vollering moest het alleen opknappen. En dit bood dan weer kansen voor de overige concurrentes, en dan met name Antonia Niedermaier.

Alle hens aan dek
De Duitse – derde in de voorlopige stand en ook nog steeds een van de kanshebsters op de roze trui – trok haar stoute schoenen aan en sloeg meteen een bres. Ze wist vervolgens optimaal te profiteren van het geloer in de achtervolgende groep en dan met name tussen Van der Breggen en Vollering. Zo liep de voorsprong van Niedermaier op tot twee(!) minuten.
De renster van Canyon//SRAM is momenteel dan ook de virtuele leidster in de Giro, maar ze moet nog wel 55 kilometer afleggen richting finishplaats Saluzzo. Op dit moment bedraagt haar voorsprong 1:40 op de groep met Van der Breggen en Vollering, terwijl ze in klassement tegen een achterstand aankijkt van 1:20. Kortom, het belooft nog een bijzonder spannende strijd te worden op weg naar de finish.
Giro d'Italia Women (2.WWT)
Etappe 8: Rivoli → Sestriere (76.5 km)
| Rank | Renner | Tijd | |
|---|---|---|---|
| 1 | - | 26:08:24 | |
| 2 | - | + 49 | |
| 3 | - | + 01:20 | |
| 4 | - | + 01:55 | |
| 5 | - | + 02:58 | |
| 6 | - | + 03:30 | |
| 7 | - | + 03:44 | |
| 8 | - | + 04:18 | |
| 9 | - | + 05:48 | |
| 10 | - | + 06:41 |
Wielerflits Magazine is jouw Tour Femmes-gids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Femmes Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France Femmes en de Tour voor mannen, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Nienke Vinke, unieke fotografie uit het vrouwenpeloton, Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor en nog veel meer!
Om te reageren moet je ingelogd zijn.