Primoz Roglic maakt ‘solide indruk’ in Giro: “Hoe dan ook goed teken”
foto: Cor Vos
vrijdag 12 mei 2023 om 19:32

Primoz Roglic maakt ‘solide indruk’ in Giro: “Hoe dan ook goed teken”

Primoz Roglic kwam als vijfde over de streep in de zevende rit van de Giro d’Italia. De Sloveen ondernam geen actie op de lange slotklim en finishte in het wiel van Remco Evenepoel. “De benen voelden in ieder geval goed aan.”

“De omstandigheden maakten het bijna onmogelijk om iets te ondernemen”, geeft Roglic, net zoals heel wat andere favorieten, aan. “De benen voelden in ieder geval goed aan. Dat is hoe dan ook een goed teken. De wind stak behoorlijk de kop op, waardoor aanvallen uit een grote groep niet verstandig was. De ploeggenoten hebben me vandaag prima omringd en goed werk geleverd. Morgen verder.”

Ploegleider Arthur van Dongen vult aan op de ploegsite van Jumbo-Visma: “We hadden bij de start een grotere groep verwacht. Dat was voor ons prima. (…) De favorieten weten wat er nog de revue gaat passeren de komende twee weken, dus het kruit nog even drooghouden was bij eenieder het devies. We zien de komende weken vol vertrouwen tegemoet. Niet in de laatste plaats omdat Primoz vandaag weer een solide indruk maakte.”

RIDE Magazine
5 Reacties
12-05-2023 20:42
Geweldige constatering. Vooral na de rustdag-etappe van vandaag. Effe een kort sprintje boven. Wat een farce. Evenepoel lacht zich kapot.
    12-05-2023 21:02
    Draai het eens om: concurrentie durft het aan om nog niet aan te vallen. Teken van zelfvertrouwen.
    12-05-2023 22:35
    Evenepoel maakt een gespannen indruk. Er komen nog genoeg snelle afdalingen.
    13-05-2023 06:08
    @Quincy Adams (aka voorwiel) ...draai dan ook het klassement maar om, dan hebben ze zondagavond allemaal een behoorlijke voorsprong op Remco. Benieuwd hoe lang de Giro nog in deze impasse zit: "Als ik zou kunnen en mogen: ik zou durven."
13-05-2023 00:07
"Kruit drooghouden"
Dat is mooi. Wel uitkijken dat je er niet in week 3 opeens achter komt dat het meeste kruit er aan de andere kant van je geweer is uitgerold.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine