Primoz Roglic zal vandaag met zijn ploegmaats van LottoNL-Jumbo naar Italië afreizen. De Sloveen kan starten in etappe vier, ondanks zijn valpartij in de etappe naar Arnhem. Dat bevestigt zijn Nederlandse werkgever op Twitter.

Roglic, die verraste met een tweede plaats in de openingstijdrit, kwam door de crash op ruime achterstand binnen. Hierdoor is hij in het algemeen klassement gezakt van plek twee naar plaats 165 op 7.48 van de nieuwe leider Marcel Kittel.
.@KeizerMartijn didn't crash today, but waited for @rogla. Roglic is doing okay, saw the medical staff and starts in Tuesday's stage. #Giro
— LottoNLJumbo Cycling (@LottoJumbo_road) May 8, 2016
15 Reacties
Gelukkig.
Gelukkig maar
Top!!
Geen ramp deze val, maar ik vind het wel zonde. Ik was erg benieuwd hoe lang hij dit kon volhouden. Nu wel ruimte om in week 2 en 3 aan te vallen.
Iets meer bekend over (lichte) verwondingen?
Voor een wielrenner is het bericht dat hij kan starten in de volgende etappe niet perse heel positief, als je ziet waarmee ze soms door willen rijden… Ik zou pas echt opgelicht zijn als blijkt dat hij niet veel schade heeft opgeleverd
Op zijn eigen site laat hij toch weten behoorlijk blauw te zijn en het goed pijn deed. afwachten hoe dit de komende dagen ontwikkeld.
https://t.co/smqsA676lT
Afwachten inderdaad, in ieder geval goed dat hij nog kan starten. Als hij kan herstellen, liggen er wellicht nog mogelijkheden in de tweede helft van de Giro.
Erg jammer, had dé gc verrassing vd giro kunnen worden denk ik, nu maar voor etappes gaan in week 3
Laten we hopen dat er een hoop te knechten valt voor Kruijswijk, in plaats van rittenkapen.
Alsof hij uberhaupt een top klassement had gereden zonder pech. Dit is geen Algarve of ander voorbereidingskoersje, z’n tijdrit was fenomenaal maar laat hem eerst Kruijswijk maar eens goed bijstaan in de bergen. Hype hype hype..
Blij dat het nog even duurt voordat hij Steven echt moet ondersteunen, hopelijk kan hij komende 1,5 week goed herstellen en zich wat verschuilen in het peloton op de makkelijkere dagen.
2015 heeft uitgewezen dat Steven ondersteuning nodig heeft daar waar je het niet direct verwacht. Ik denk dat TLJ er voor zou tekenen als Kruijswijk etappe 13 in gaat zonder tijdsverlies op de toppers en een mooie tijdrit. In de aanloop werd een mogelijk podium vorig jaar verspeelt, niet in de bergen zelf.
Dat gebeurde inderdaad door zijn plaatsing in de bevoorrading na een afdaling en niet door numerieke zwakte in de bergen. De ondersteuning van Roglic zal wel degelijk relevanter zijn in de tweede helft van de Giro en niet op de momenten in de koers waar het in potentie mis kan gaan op de manier van vorig jaar.
bedankt voor de link rahimns
Slimme jongen die Roglic, met zijn Chinese motto.