Primoz Roglic houdt zich niet bezig met tijdsverschillen: “Wil in Parijs geraken”
foto: Cor Vos
dinsdag 8 juli 2025 om 18:58

Primoz Roglic houdt zich niet bezig met tijdsverschillen: “Wil in Parijs geraken”

Primoz Roglic rijdt voorlopig een onzichtbare eerste week in de Tour de France. De Sloveense kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe blijft tot nu toe uit de problemen op het gebied van valpartijen, maar kijkt wel al tegen een serieuze achterstand aan in het klassement. Na afloop van de vierde etappe beweert de ervaren klimmer en tijdrijder dat hij deze Tour niet naar tijdverschillen kijkt. “Het zou mooi zijn om weer een keer in Parijs te geraken”, reageert hij voor de camera van ITV Cycling.

“Het was zwaar om hier te komen met deze start”, begint Roglic het interview Als ik het zou moeten omschrijven voelt het alsof ik deze eerste dagen met een been rijd. Ik moet behoorlijk diepgaan om erdoorheen te komen. Ik zeg altijd dat ik graag wil winnen, maar dit keer maken de tijdsverschillen even niet uit. Ik probeer elke dag het maximale te geven en we zullen zien waar dat toe leidt.”

Roglic kijkt momenteel al tegen een achterstand aan van één minuut en 27 seconden ten opzichte van zijn jongere landgenoot – en eerste klassementsrenner in de stand – Tadej Pogacar. Ook zijn teamgenoot en schaduwkopman Florian Lipowitz volgt al op een serieuze achterstand.

Lees verder onder het klassement

Ondanks de hectische eerste dagen, is Roglic – die vaak betrokken raakt bij valpartijen – gelukkig nog niet tegen het asfalt gegaan. Volgens de Sloveen moet dat niet hardop uitgesproken worden. “Dat moet je niet te snel zeggen”, lacht hij terwijl hij met zijn wijsvinger een stiltegebaar maakt. “Zoals ik zei zou het mooi zijn om weer een keer in Parijs te geraken.”

Kansen in de tijdrit?
Ten slotte wordt de meervoudig Vuelta-winnaar gevraagd naar de kansen in de tijdrit op woensdag. Gezien zijn tijdritcapaciteiten zou Roglic immers bij de favorieten kunnen worden geplaatst. Als is hij het daar zelf niet helemaal mee eens. “Als je ziet hoe die jongens rijden, denk ik niet dat ik tot de favorieten behoor. De zijn super snel en sterk, maar morgen is een nieuwe dag dus je weet het nooit. Ik ga in ieder geval alles geven en dan zullen we wel zien.”

RIDE Magazine
24 Reacties
08-07-2025 20:08
Italiaans gravel, Italiaans asfalt en vervolgens een antibioticakuur staan er nou niet om bekend dat het de optimale voorbereiding op de Tour de France is.
08-07-2025 20:35
Ik zie het nog zo voor me bij de voorstelling van Roglic in de Red Bull Headquarters, Ralph Denk die onder groot applaus z'n stoute schoenen aantrekt en aankondigt dat ze eindelijk een renner hebben aangetrokken die misschien wel eens tot in Parijs zou kunnen geraken!
    08-07-2025 20:56
    En dat voor een spotprijs…
08-07-2025 19:16
Zo zie je maar dat Evenepoel bij Bora red bul zeer welkom zal zijn
    08-07-2025 21:47
    Wel realistisch blijven,
    Evenepoel gaat de Tour ook niet winnen.
    Kijk je naar de rest van dit seizoen dan wint Evenepoel de Brabantse Pijl en Roglic de ronde van Cataonië (WT).
    Zelfs in een shitseizoen voor beiden (want veel zal er niet meer bij komen) gaat Red Bull er niet op vooruit.
    08-07-2025 22:07
    Ik heb hier gisteren nochtans gelezen dat Lipowitz een beter ronderenner is dan Remco.
    08-07-2025 23:07
    @Panache
    Vergelijk je nu Roglic die met een Vuelta zege de winter inging met Evenepoel die zijn hele voorbereiding + 3 maanden van het seizoen in het water zag vallen.
    En veel gaat er niet meer bijkomen? Te beginnen met morgen de tijdrit, de rest van de Tour, EK, WK wegrit + tijdrit, San Sebastian en Lombardije komen er toch nog een pak kansen aan.
    09-07-2025 10:03
    @ panache
    Ik ben realistisch, als ze de komende jaren nog willen meedoen in Grote rondes zullen ze Evenepoel moeten binnenhalen en daar de ervaring van Roglic en wat superknechten als lipowitz, Vlasov , van gils en nog wat versterkingen bij zetten
    Indien een lipowitz beter zou zijn zoals hier de afgelopen dagen door ene fenno de groot werd orakeld dan wil ik daar eerst nog wel eens wat van zien
08-07-2025 19:54
Toen hij bij Vlab weg ging dacht ik dat ze hem echt zouden gaan missen. Maar ik denk toch dat het niet meer de Rogla van weleer is. Misschien ook wel een beetje voldaan, zo'n alles gewonnen aan meerdaagse wedstrijden, behalve de tour. Maar dat gaat ook niet meer gebeuren met het niveau van enkele andere.
08-07-2025 19:29
Dat klinkt een beetje depri
08-07-2025 19:52
Ze krijgen daar nog geen vleugels. Snap dat met zijn geluk in valpartijen uitrijden al heel wat is, wel zonde voor zo'n kampioen.
08-07-2025 20:29
Niks nachtkaars, geweer van schouder, zou Bart Lemmen zeggen.

Die gaat later deze tour voluit voor de bollen, vermoed en hoop. Niet zozeer omdat ik aan spelletjes doe maar vanwege mijn voorspelling in het voorbeschouwingstopic.
    09-07-2025 06:29
    Bart Lemmen was officier bij de luchtmacht, die heeft nog nooit een geweer van dichtbij gezien ;)
08-07-2025 22:08
Wat een kerel! Ik ben fan. Jammer dat ik hem niet meer in het geel ga zien. Volgend jaar nog even de ronde van Zwitserland winnen!
    09-07-2025 01:35
    Ik hoop het ook. Jammer om zo'n grote kampioen zoveel tegenslag te zien tegenkomen, des te indrukwekkender hoe hij zich altijd weer terug kwam.

    Maar het lijkt erop dat hij na de Giro blessures wat langer rust nodig had. Was beter geweest om hem naar de Vuelta te sturen. Extra renner voor de sprint trein erbij en lipo voor wit.
08-07-2025 19:29
Als een nachtkaars….
08-07-2025 20:02
Eerste echte beoordeling volgt na de eerste lange klim. Dat lijkt hem tegenwoordig beter te liggen dan het korte werk.
Als hij daar dezelfde ingesteldheid behoudt had hij misschien beter een roadtripje gepland naar Parijs.
Zijn ploegmaat Lipo nog een stuk teleurstellender. Ik vraag me af of we wel de lipo van de dauphine zullen te zien krijgen…
    08-07-2025 20:22
    Je gaat de dauphine toch niet vergelijken met de Tour, daar waren de toppers nog in trainingsmodus .
08-07-2025 23:05
Hup Primoz!
09-07-2025 03:02
Daarvoor kan hij ook de tgv nemen. Dacht dat hij voor een ander overigens niet realistisch doel de overstap heeft gemaakt voor heel veel geld. Neemt niet weg dat hij een mooie carrière heeft gehad. Is opvallend dat je hem bij deze Roglic aankomsten niet meer ziet. Hij geraakt nog moeilijk over de top, terwijl hij er van de andere kant al over is. Ook geen schande.
08-07-2025 20:41
Zeg vriend, daarvoor heb ik je niet in mijn tourpool opgenomen he.
    08-07-2025 22:23
    Precies. Ik dacht ook met deze punch aankomsten neem ik toch de dure Roglic maar. Helaas nog niet geloond!
08-07-2025 22:23
Een werkgever die je verplicht een regengladde en gravelsmerige Giro te rijden, is een werkgever die niet veel om je Tour geeft.

That said, ik heb Roglic al vaker met Zoetemelk vergeleken : een Vingegaard met gezeik thuis, Pogacar wiens lichaam toch ook een keer 'tot hier en niet verder' moet zeggen; en Roglic komt weer in beeld en die 2 3 minuten verlies doen er nog maar weing toe.

Niet vergeten dat Zoetemelk de Tour de Joop ook met een behoorlijk verlies in de eerste etappes begon.
08-07-2025 23:13
Te vroeg om hem af te schrijven, maar meer redbull dan pitbull

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine