Tadej Pogačar won dit seizoen al de Rondes- van Algarve en Californië, maar de nog altijd maar 20-jarige klimmer wil ook heel graag zegevieren in ‘zijn’ Ronde van Slovenië. “Ik ga voor de winst, maar de concurrentie zal hevig zijn”, zo laat hij weten in een perscommuniqué van zijn ploeg UAE Emirates.
Een neoprof die twee gerenommeerde rittenkoersen wint: Tadej Pogačar heeft zijn start bij de profs niet gemist. Het is dan ook niet verrassend dat de piepjonge ronderenner de gedoodverfde favoriet is voor de Ronde van Slovenië, die woensdag van start gaat met een verraderlijke etappe naar Rogaška Slatina.
De thuisfavoriet kan bovendien rekenen op een ijzersterke ploeg. Zo vertrouwt UAE Emirates ook op oud-winnaar Diego Ulsisi en klimmer Jan Polanc. “Ik hoop het momentum vast te houden”, zo vertelt Pogačar. “Ik ben heel erg gemotiveerd en wil ook absoluut winnen, maar de concurrentie zal hevig zijn.”
Pogačar doelt onder meer op het Mitchelton-Scott-duo Esteban Chaves en Lucas Hamilton en Fausto Masnada. “Het zal ongetwijfeld een opwindende koers worden.”
21 Reacties
Hij zal hem wel winnen denk ik. Al blijf ik het verdomd jammer vinden dat er geen aankomst bergop is! Go Tadej!
ga je m ook nog leuk vinden als hij naar ineos gaat?
Die gaat niet naar Ineos
)
Heeft trouwens al tot 2023 bijgetekend
Is dat officieel?
https://www.wielerflits.nl/nieuws/uae-emirates-verlengt-contract-pogacar-tot-2023/
https://www.gazzetta.it/Ciclismo/05-05-2019/masnada-world-tour-ti-aspetta-c-ccc-3301341745604.shtml?refresh_ce-cp
Ja dus
wat een generatie komt er aan zeg.. pogacar, evenepoel, hirschi, stannard, philipsen.. allemaal nog geen 21..
Gaudu, Madouas, Vlasov, Lambrecht, ook allemaal pas 22!
sivakov, sosa, bernal.. bizar hoe sterk de jeugd is en hoeveel ze al winnen/gewonnen hebben in grote koersen
Hiquita, Martinez, Knox,..
deze link lijkt me handig… alleen de world tour renners maar… wat een giga sterke generatie. man ik kan me jaren herinneren waarin er weinig opwindende jeugd doorkwam en we alleen maar naar de zelfde namen keken jaar in jaar uit
https://www.procyclingstats.com/teams/youngest-riders
Er komt altijd ‘wat een’ generatie aan, binnen de kortste tijd zullen er een aantal ‘niet meer op hun beste niveau terugkeren’ en ‘nooit hun belofte helemaal inlossen’.
tuurlijk heb je die hier ook tussen zitten maar ik kan me niet herinneren dat er al zo veel winnaars van grote(re) wedstrijden tussen zitten. dit jaar alleen al ronde van belgie, california, algarve, parijs nice, sicilie, trentino/alps, 2x scheldeprijs en een karrevracht aan etappes in allerlei wedstrijden. en dat zijn alleen nog maar jongens tot 22…
Volgens mij was met de generatie Sagan, Kwiat ook weinig mis. De mannen die zijn weggezakt: Kittel, Betancur, Van Garderen. Enfin, allemaal veel gewonnen, maar die eerste twee alleen al doen veel andere grote generaties verbleken.
De generatie 1990 is misschien wel de beste generatie van deze eeuw met Quintana, Pinot , Aru, Bardet, Dumoulin, Chaves, Bennett, Bennett, Naesen, Sagan, Dennis, Kwiatwoski, Matthews, Bouhanni, Phinney, Dillier en Herrada
domineerde de generatie van 1990 ook op 19/20/21 jarige leeftijd al? buiten sagan? super veel toppers nu maar meesten echt ‘rustig’ opgekomen
Daarom zeg ik: Sagan en Kwiat. Wonnen samen meer dan wat er nu aankomt. En Betancur won Emilie. Ook geen misselijk koersje.
Go Fausto!
Gaat hem lukken ook, geweldig talent.
Echt een schitterend talent idd. Couldn’t agree more.
Prachtige coureur, en mooi van UAE dat ze besluiten hem niet gelijk in het “diepe” te gooien.
Hij zou zeker niet misstaan op de ranglijst als opvolger van Roglic. Mooie erelijst btw met namen als Nibali, Brajkovic, Fuglsang, Majka, Ulissi. Absoluut geen schande om je naam daartussen te zien staan.
Go Tadej !!