Pogacar moest met ‘spaghettibenen’ sprinten in Roubaix: “Van Aert reed superslim”
Tadej Pogacar is opnieuw als tweede geëindigd in Parijs-Roubaix. Nadat hij vorig jaar achter Mathieu van der Poel finishte, werd hij ditmaal geklopt door Wout van Aert. De Sloveen kende onderweg de nodige pech, maar wilde het daar na afloop niet op schuiven.
“Het klopt dat het geluk vandaag niet aan mijn kant was, maar ik denk dat iedereen vandaag veel pech had – met de lekke banden”, aldus Pogi. “Ik had zelf drie lekke banden en drie fietswissels. Dat was niet ideaal, maar ik had een supersterk team, dat me terug kon brengen voor het Bos van Wallers.”
“Daarna was ik al een beetje gekookt. Toen ik met Wout weg was, had ik niet meer de frisheid in de benen om een kans te hebben om hem echt los te rijden op de kasseien. Ik zag al vrij snel dat het mission impossible was. Ik heb mijn best gedaan in de sprint, maar hij heeft een massasprint gewonnen op de Champs-Élysées. Dus ja, het is lastig om hem te sprinten.”
Benen als spaghetti
Pogacar en Van Aert reden weg na een aanval van Van Aert. “Toen hij aanviel, dacht ik: misschien kan ik hem counteren. Maar hij reed superslim nadien. We hebben het werk redelijk goed verdeeld. Het Carrefour de l’Arbre was nog een heel moeilijke kasseistrook, maar de wind stond daar ook tegen. Ik wist daarna dat het voor 99 procent onmogelijk was. Ik hoopte nog op de sprint, maar toen ik de sprint aanging, waren mijn benen als spaghetti.”
Pogacar kon nog niet zeggen of hij in de toekomst terugkeert in Roubaix. “Maar misschien wel ja. Op dit moment lijkt het me de moeilijkste om te winnen. Voor San Remo had ik San Remo gezegd, maar nu ik voor de tweede keer tweede ben geworden… Het is nog maar mijn tweede keer hier, dus we moeten het de tijd geven.”
Paris-Roubaix (1.UWT)
Compiègne → Roubaix (258.3 km)
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 05:16:52 | |
| 2 | " | |
| 3 | + 13 | |
| 4 | + 15 | |
| 5 | " | |
| 6 | " | |
| 7 | " | |
| 8 | + 20 | |
| 9 | + 02:36 | |
| 10 | " |
Des te mooier is het dat mannen als van Aert en van der Poel hem nog gewoon af en toe kunnen kloppen.
Hij finishte vorig jaar op 1:18. Hint: die tijd heeft hij niet in de sprint verloren.
Ik weet, Pogi is een uitzonderlijke renner.. Maar spreekt hier niet een klein beetje hoogmoed uit? Hij rijdt wel tegen iemand met meer gewicht en wat meer stuurvaardigheid..
Mooie overwinning voor Van Aert en alweer een hoogdag voor het wielrennen
Groots renner, maar tegelijk ook mooi dat vandaag toch weer eens iemand anders kan winnen.
Ik zie Pogacar deze wel nog eens pakken, al was het ook best opvallend dat Gilbert met zijn superpunch nooit wist te winnen met de Poggio in San Remo en zo op 4/5 bleef hangen. Net zoals Sean Kelly nooit Vlaanderen won en het ook bij 4/5 bleef.
Wordt nog interessant de komende jaren.