Ploegleider hoopt dat Evenepoel leert van vorig jaar: “Sprintzege tegen Van Aert was vergiftigd geschenk”
foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 18 april 2026 om 19:26

Ploegleider hoopt dat Evenepoel leert van vorig jaar: “Sprintzege tegen Van Aert was vergiftigd geschenk”

Klaas Lodewyck hoopt dat zijn pupil Remco Evenepoel heeft geleerd van de fout die hij in 2025 tijdens de Amstel Gold Race heeft gemaakt. Volgens de ploegleider was Evenepoel in de sprint tegen Pogacar en Skjelmose te onbevreesd door zijn zege in de Brabantse Pijl. “Achteraf gezien was die sprintzege tegen Wout in Overijse een wat vergiftigd geschenk.”

“Terend op de euforie en onbevreesd trok hij met Pogi naar de finish. Terwijl die op breken stond. En ook Skjelmose zou er altijd afgevlogen zijn met een stevige tempoversnelling op de laatste Cauberg”, aldus Lodewyck in Het Laatste Nieuws. “In de sprint wilden Tadej en hij niet onderdoen voor elkaar. Met de gekende gevolgen. Zonde.”

En dus moet Evenepoel het zondag anders aanpakken, vindt hij. Al betekent dat niet dat de Belg al heel vroeg de koers moet openbreken. “Hij moet niet per se wegrijden op veertig of vijftig kilometer van de streep. De kans om daar na een lastige race eventueel nog het verschil te maken, ligt er. Gebruik ze, zou ik zeggen. Zoals Philippe Gilbert, Enrico Gasparotto en heel veel anderen dat in een verder verleden hebben gedaan.”

“Lukt het niet, dan kan Remco nog altijd rekenen op zijn sprintsnelheid. In de Ronde van Catalonië zagen we dat hij niet bang moet zijn om met iemand naar de finish te gaan. Maar de Amstel is wel een wedstrijd die uitnodigt omt e koersen. Als je goed bent en je geraakt weg, ben je vrij snel uit het vizier van de achtervolgers. Dat vindt Remco heel plezant”, aldus Lodewyck.

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
6 Reacties
18-04-2026 21:52
Het échte vergiftigde geschenk was niet de sprintzege. Nee, dat is zijn eigen ego.

Hij wilde aan de hele wereld laten zien dat ie pogi in een sprint de baas kon. Want zo zit hij in elkaar.

En hij leert er niet van: zijn bewijsdrang werd hem ook fataal in de rvv. Waar hij op de pater meende om voorop te moeten rijden.

Of wie weet zijn de échte vergiftigde geschenken wel de types als klaas lodewijk zelf. Die hun poulain adoreren ipv coachen.
    19-04-2026 08:07
    Juist die drie meter op kop op de pater hebben het verschil gemaakt.
    Wat zou zijn ego meest strelen: pogi lossen op de cauberg of hem kloppen in de sprint? Ik denk het eerste.
    Het was vooral Pogi die verloor door zijn ego maar daar zeg je nooit iets van?
    19-04-2026 08:33
    @ Gibo
    Daar zegt hij zeker nooit wat van , 99%!van zijn reacties zijn er enkel op gericht om Evenepoel te kleineren en zijn prestaties te minimaliseren.
    Zou niet weten wat er mis is met te denken dat hij pogacar zou aankunnen is de spurt? En dathij in de ronde op de pater meende vooraan te moeten zitten?
    Het enige wat ik me afvraag is hoelang ze bij wielerflits dit steeds maar afbreken van 1 renner (zelfs op artikels waarin deze totaal niet vermeld wordt ) blijven toelaten.
    19-04-2026 09:21
    Zonder die bewijsdrang was hij ook geen wereldkampioen of Olympisch kampioen geworden. Mes snijdt langs 2 kanten.
    19-04-2026 12:08
    Je zal maar die internet-troll zijn die zich druk maakt over Klaas Lodewyck.
18-04-2026 20:30
De ploeg moet gewoon zo snel mogelijk het peloton breken en uitdunnen, Klaas. Wanneer Evenepoel alleen zit in een groep van 25 man, dan is het klaar. Wanneer hij dan versnelt kan er nog 5 man volgen, de volgende keer is hij alleen en kijken ze erachter naar elkaar. Maar als het peloton nog steeds samen is, kan er een achtervolging georganiseerd worden met meerdere teams. Daarom moet Bora er dus voor zorgen dat alle helpers hun cartouches op zijn op het moment dat Evenepoel alles doet ontploffen.

Reacties zijn gesloten.