‘Pinarello-Q36.5 werpt Ethan Hayter een reddingsboei’
De toekomst van Ethan Hayter is nog onzeker. De Brit beschikt over een aflopend contract bij Soudal Quick-Step en heeft voor 2027 nog altijd geen nieuwe werkgever gevonden, maar volgens Daniel Benson hoeft Hayter zich inmiddels geen zorgen meer te maken.
De wielerjournalist schrijft op zijn substack dat de 27-jarige hardrijder naar alle waarschijnlijkheid een contract zal tekenen bij Pinarello-Q36.5. Hayter zou al langer in de belangstelling staan van de ambitieuze Zwitserse ploeg, maar dit leidde maar niet tot een akkoord. Nu zit er echter wel schot in de zaak, ongetwijfeld tot opluchting van Hayter.
Zijn verdere toekomst als wielrenner was namelijk hoogst onzeker. Ondanks zijn mooie erelijst (hij boekte tot op heden 25 profoverwinningen) en recente knalprestaties tegen de klok, moest hij uitkijken naar een andere werkgever. Hij ging vervolgens, vergeefs, op zoek naar een andere ploeg.
“Ik weet het nog steeds niet”, ging Hayter onlangs met Cyclingnews in op zijn toekomst. “Het is de eerste keer dat ik in deze situatie zit. In het verleden had ik altijd al getekend of wist ik dat het vrijwel zeker goed zou komen.”
Pinarello-Q36.5 blijft zich maar versterken
Zijn toekomstige ploeg Pinarello-Q36.5 was de voorbije maanden al zeer actief op de transfermarkt. Het team van Tom Pidcock wist zich eerder al te versterken met Mauro Schmid, Pavel Bittner, Andrew August, Sebastian Berwick, Jan Castellon, Tom Crabbe, Niels Driesen en Liam O’Brien.
Transfers Pinarello - Q36.5 Pro Cycling Team 2027
Inkomend
Netcompany INEOS |
Caja Rural - Seguros RGA |
Team Picnic PostNL |
Caja Rural - Seguros RGA |
Team Flanders - Baloise |
Lotto - Groupe Wanty |
Lidl-Trek Future Racing |
Team Jayco AlUla |
Rockets moet uiteindelijk wat aanvallende klimmers aantrekken die in de klimkoersen goed kunnen scoren en een puncheur voor het franse werk (aangezien Venturini vertrekt).