Pedersen baalt na fout in eerste sprintrit: “Hiervoor ben ik niet naar de Tour gekomen”
foto: Cor Vos
dinsdag 4 juli 2023 om 11:03

Pedersen baalt na fout in eerste sprintrit: “Hiervoor ben ik niet naar de Tour gekomen”

Mads Pedersen had op meer gehoopt in de eerste massasprint van de Tour de France. De Deen van Lidl-Trek strandde op de negende plaats. “Dit is niet waarvoor ik naar de Tour ben gekomen”, zei hij na afloop van de rit tegen Eurosport.

“Het was abnormaal hectisch”, doet Pedersen zijn verhaal. “Vijftig kilometer voor de finish reden we al op volle snelheid. Het ging constant supersnel. Je zit dan eigenlijk altijd vast op de plek die je hebt.”

De nervositeit zorgde er ook voor dat het misliep bij Pedersen en zijn ploeggenoten. “Het was zo onrustig dat onze sprinttrein op een gegeven moment uit elkaar viel. Enkele van mijn ploeggenoten raakten aan de linkerkant van de weg ingesloten, dus ik manoeuvreerde me naar de rechterkant. Maar toen kregen de jongens toch plots weer ruimte. Dat was een fout van mijn kant. Maar het is wat het is.”

“De jongens hebben de hele dag hard gewerkt om me in de ideale positie te krijgen voor de sprint. Daarom baal ik dat ik dat werk niet heb kunnen belonen. Maar ik ben ervan overtuigd dat we sterker terug zullen komen.”

RIDE Magazine
12 Reacties
04-07-2023 12:04
Hij zocht zeker nog het mooie oude trek T-shirt
04-07-2023 11:42
Pedersen zal wel op zijn flikker hebben gehad in de ploegbus. Hij had geen vertrouwen in zijn sprinttrein. De weg kwam vrij, zij reden door, maar hij was er niet meer. Daar zal flink gescholden zijn.
    04-07-2023 11:46
    Ongetwijfeld: maar hij neemt daar dan ook de verantwoordelijkheid voor en het blijft superlastig. Dikke kans dat er vandaag ook zat spurters zijn die hun trein op enig moment negeren wanneer ze tussen de Alpecinners of zelfs in het wiel van de student zitten. Jakobsen bleef wel braaf bij Morkov en zat juist daardoor weer genaaid gisteren. Het is niet sluitend voor te bereiden en je moet durven beslissen ergens onderwijl.
    04-07-2023 12:13
    @rv
    De student?
    04-07-2023 12:24
    Romans
    Jacobsen verloor op een bepaald ogenblik het wiel van Morkov. Voldoende om nooit meer dicht genoeg vooraan te geraken.
04-07-2023 12:03
Een massasprint waarbij geen enkel treintje in de soep loopt, dat zou nog eens wat zijn.
04-07-2023 12:43
[i]Edit redactie: Bedankt, het is aangepast![/i]
04-07-2023 11:37
Van Aert had helemaal geen lead-out, of hoogstens een die tot een paar km van de meet in zijn buurt bleef. De Jumborenners die we tot een kleine drie km van de meet vooraan zagen, waren er enkel om Vingegaard te beschermen en hem binnen de veilige drie kilometer zone te leiden. Desondanks kon Van Aert zich prima positioneren, helemaal vooraan, in het juiste wiel dan nog. Zonder de bocht, wegversmalling, nadar, bocht afsnijden Philipsen, zou Van Aert allicht gewonnen hebben.
Pedersen was gewoon niet goed genoeg. Vandaag met een volledig vlakke finale wordt hij in principe weer geklopt door de intrinsiek snellere spurters of krachtpatsers als Van Aert.
    04-07-2023 11:43
    Wat mij opvalt is dat Laporte wat loddig uit zijn ogen kijkt deze eerste tourdagen, ik heb het vermoeden dat die niet helemaal fris is. Dat zou jammer zijn voor van Aert.
    04-07-2023 11:58
    Dit artikel gaat toch over Pedersen, niet over van Aert. Er is meer dan JV in het leven
    04-07-2023 12:22
    Laporte, in tegenstelling tot wat zijn gestegen status zou laten vermoeden, wordt door de ploegleiding volledig in een knechtenrol geduwd in deze Tour. Natuurlijk mag Laporte dit seizoen niet klagen. De ploeg heeft wel vaker voor hem gekoerst en hij kreeg van Van Aert (of was het op vraag van de ploegleiding ?) een enorm cadeau. Natuurlijk, dit is de Tour en voor een Fransman enorm belangrijk. Ik heb dan ook niet de indruk dat Laporte heel happy is met zijn knechtenrol. Lang zal het niet meer duren of l'Equipe en andere Franse media beginnen te stoken.
    04-07-2023 12:33
    @rv
    Laporte wordt ook 'de Neres van het wielrennen' genoemd. Dus ik denk dat hij altijd zo kijkt.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine