zaterdag 18 juli 2026 om 20:01 Volg in Google

Paul Seixas nadert podium in eerste Tour: “Blij met mijn herstelvermogen”

Video Na twee weken Tour lijkt er nog altijd geen sleet te zitten op de 19-jarige Paul Seixas. Sterker nog: het monstertalent lijkt er steeds beter in te komen. Na de veertiende etappe naar Le Markstein hijgt hij zelfs Remco Evenepoel, de nummer drie in het klassement, in de nek.

Met zijn prestaties bracht Seixass de vele Franse fans langs de kant van het parcours in extase. En zelf hield hij ook echt wat over aan de veertiende rit: hij mocht de witte trui aantrekken. “Dat is is al een droom die uitkomt”, zegt Seixas in gesprek met de verzamelde pers, waaronder Wielerflits. “Ik voelde me geweldig vandaag. Ik moet het team echt bedanken voor al het werk. Ze hebben het juiste tempo voor mij gereden. Natuurlijk reed Pogacar ervoor, maar ik kon mijn inspanning wel echt goed volhouden. Ik voel me goed en ik kijk erg uit naar morgen.”

“Ik wist niet goed wat ik ervan moest verwachten”, gaf Seixas in het flashinterview aan. “Er is geen druk. Het doel was om de vorm te houden van het begin tot het einde. Ik ben blij met mijn herstelvermogen. Vandaag heb ik echt bewezen dat ik het ook kan na twee weken koers.”

Maar daarmee is Seixas er nog niet: want voor de laatste rustdag zich aandient, komt er nog een zware etappe: “Het is een grote test om te zien hoe ik twee bergritten op rij door weet te komen. Dat is belangrijk met het oog op de komende week.”


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie

Om te reageren moet je ingelogd zijn.