Overstap naar Jumbo-Visma? Dit weten we over de transfergeruchten rond Tom Dumoulin
Het is onzeker of Tom Dumoulin volgend jaar nog de kleuren van Team Sunweb zal verdedigen. Er komen steeds meer geluiden aan de oppervlakte dat de relatie tussen de ploeg en de winnaar van Giro d’Italia 2017 scheurtjes vertoont en dat zijn toekomst elders ligt. Dit weten we over de transfergeruchten rond Dumoulin.
In juni 2017 was alles nog koek en ei tussen Tom Dumoulin en het management van Team Sunweb. Een maand na de grootste overwinning uit zijn carrière zette hij zijn handtekening onder een nieuwe verbintenis die hem tot en met 2021 aan de ploeg van Iwan Spekenbrink zou verbinden. “Elk jaar is het nog beter gegaan met mij, maar vooral met de ploeg. Ik zit echt in een groeiende ploeg. Vandaar ook een verbintenis voor de lange termijn”, klonk het destijds.
Dit seizoen verloopt het minder. Een val in de openingsweek zorgde voor een vroegtijdige exit uit de Giro. Afgelopen weekend bracht het Italiaanse Tuttubiciweb een bericht naar buiten dat de toekomst van Tom Dumoulin elders zou liggen. De soap rond zijn geblesseerde knie zou ervoor gezorgd hebben dat de relatie met de ploeg dusdanig verslechterd is dat Dumoulin zou willen vertrekken.
Gisteren verklaarde hij aan de Telegraaf niet in te willen gaan op de geruchten over een mogelijk vertrek. “Ik maak al jaren deel uit van een fantastisch team waar ik met trots mag samenwerken met uiterst gepassioneerde collega’s. Een overgang is thans niet aan de orde”, klonk het.
Het AD brengt vanmorgen stellig dat Dumoulin al enige tijd in gesprek is met Team Sunweb om zijn lopende contract te laten ontbinden. Er zou een scenario klaarliggen om met een herenakkoord uit elkaar te gaan en over te stappen naar grote concurrent Jumbo-Visma. De Telegraaf meldt dat naast Jumbo-Visma ook Team INEOS, CCC, UAE-Emirates en Total Direct Energie geïnteresseerd zijn. In gesprek met WielerFlits laat de zaakwaarnemer van Dumoulin weten dat “er nog geen transferovereenkomst met een ander team op tafel ligt”.
Vanmiddag houden zowel Team Sunweb als Jumbo-Visma een persbijeenkomst om de selectie voor de Tour de France te presenteren. Het voornaamste onderwerp van gesprek zal ongetwijfeld niet de komende Tour zijn, maar de toekomst van Nederlands grootste klassementsrenner. Reacties van beide ploegen zullen vanmiddag volgen.

Fusie met CorenDon wordt ook lastig, VdPoel prive contract met Canyon of Sunweb breekt na 1 jaar alweer met Cervelo?
Ik kreeg vandaag de bidon can sunweb binnen met motiverende tekst. Ik begrijp meteen waarom die jongens telkens vallen, die tekst is niet te lezen joh.
En ten tweede heeft Jumbo de boel qua motivatie en sfeer momenteel goed op de rit. Moet je dan een semi-depressieve kopman binnenhalen die niet noodzakelijk beter is dan Roglic?
Wat Dumoulin gezien zou ik zeggen: doen. Maar ik denk dat het risico voor Jumbo erg/te groot is...
Ik wist genoeg toen ze uit pure armoede bakelandts moesten aantrekken. Jan vond geen ploeg meer en sunweb geen renners.
Zelfs ten dam wou er niet meer blijven....
Tuttobici heeft altijd goede informatie en is ook de website waar diverse Italiaanse profs naar verwijzen op sociale media.
Het zou logischer zijn dat roglic naar Bahrein gaat vind ik. Het is dan in essentie een Sloveense ploeg.
hier zeker geen contract tekenen.
Stil rond Roglic sedert Sloveense bom? Silent ban?
Wel een bommetje onder de verhouding tussen deze Nederlandse ploegen.
Weet iemand hoe dat nu is tussen Spekenbrink en Zeeman?
Met Deceuninck-Quick Step en Total-Direct Energie ga je dezelfde kant op als oude Sunweb, die zijn niet gebouwd op groterondewinst. Bij klassementsploegen als Movistar en Astana moet je als betrekkelijke eenling maar net passen in zulke omstandigheden. Die eerste is Spaans, de tweede een behoorlijke vreemdelingenlegioen. Dat is niet voor iedereen weggelegd. Ook Bahrain heeft dat probleem met Italianen en Slovenen. BORA heeft absoluut de renners, maar lijken A ) vooral hun eigen ding te mogen doen en B ) echt een grote ronde in handen nemen qua bergcontrole heb ik ze nooit zien doen.
Dan hou je zo'n beetje Jumbo, Ineos en Mitchelton over en dan klinkt Jumbo nog het best, ook gezien het Nederlandse rondom de ploeg.
Drie kopmannen in de Tour, Kruijswijk, Dumoulin, Roglic en dan nog sprinter Groenewegen , dan hebben ze nog maar ieder 1 knecht gaat ook niet werken volgens mij.
Als Tom naar Jumbo komt moet Roglic weg, misschien kan en wil die naar team Sunweb ?
En als je dan een deal kunt maken dan is het goed. Dit jaar Steven de gele trui voor Jumbo en volgend jaar Tom weer de Giro voor Jumbo en in de Tour weer Steven of Tom