‘Ontroerend mooi’: Wout van Aert prijkt op vele voorpagina’s nadat hij ‘de onklopbare klopt’
foto: Fotopersburo Cor Vos
maandag 13 april 2026 om 08:24

‘Ontroerend mooi’: Wout van Aert prijkt op vele voorpagina’s nadat hij ‘de onklopbare klopt’

De zege van Wout van Aert in Parijs-Roubaix heeft veel losgemaakt in Vlaanderen. Dat blijkt een dag later ook uit de voorpagina’s van de kranten. Vrijwel elke redactie heeft ervoor gekozen om te openen met de overwinning van Van Aert.

Het Laatste Nieuws opent met twee foto’s van Van Aert: één waar hij juichend over de streep komt, een andere waar hij in de armen valt van zijn gezin. ‘Overwinning van zijn leven’, luidt de kop. Het Nieuwsblad wijst er in de opener op hoe erg de mensen met Van Aert meeleven: ‘Niet alleen hij in tranen’. De Gazet van Antwerpen benadrukt de schoonheid van de zege met de titel ‘Ontroerend mooi’.

De Standaard opent met het nieuws over de Hongaarse verkiezingen, maar besteedt verderop ook veel aandacht aan Van Aert. ‘De zege van de verlossing en de volharding: Wout van Aert klopt de onklopbare én zijn demonen’, klinkt het hier. Het Waalse La Dernière Heure, waar Van Aert wel weer op de voorpagina prijkt, houdt het korter in de kop. ‘Increvable‘, oftewel: ‘Onverwoestbaar’.

Extase
Buiten België krijgt Van Aert ook alle eer. De Franse sportkrant L’Équipe zag hoe de Belg ‘de wielerbaan van Roubaix in extase’ bracht. Het was ‘de bevrijding aan het einde van een waanzinnige koers’ en dat na een ‘episch duel’, lezen we in de kop.

In Nederland schrijft het Algemeen Dagblad dat ‘het tij voor Van Aert’ keert ‘na jaren vol pech’. De Volkskrant kopt: ‘Het kan dus wél, bewijst Wout van Aert: hij verslaat Pogacar en wint eindelijk Parijs-Roubaix’.


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster
19 Reacties
13-04-2026 09:33
Heb gisteren echt met tranen in m'n ogen naar Wout z'n interview gekeken. Ik heb zelf de afgelopen anderhalf jaar best wat te verduren gehad. Een herseninfarct tijdens een sabbatical, m'n vriendin die gediagnosticeerd werd met POI waardoor we waarschijnlijk samen geen kinderen kunnen krijgen, een slepende liesblessure na een operatie aan m'n hart waarbij m'n liezen open moesten.

Na te zijn terug gekrabbeld uit dit dal, was het eigenlijk de bedoeling om de marathon van Utrecht te lopen als soort symbolisch moment voor een nieuwe start. Momenteel kamp ik echter met klachten die ik vorig jaar van Laporte hoorde. Waar ik 2 maanden geleden met gemak een halve marathon liep, ben ik momenteel al benauwd na 40 minuten wandelen.

Het interview van Wout bij Sporza waarbij hij op de vraag "Wat betekent dit voor jou en je gezin?" in tranen zegt "Alles.. Dit betekent alles voor me". Daar kan ik me zoveel bij voorstellen. Ik heb het 10x terug gekeken. Al die momenten van tegenslag komen natuurlijk weer voorbij op zo'n moment als gisteren. Maar natuurlijk ook de steun die je op die momenten dat je diep zit hebt gekregen van die kleine kring om je heen, en hoe dankbaar je dat als mens kan maken.

Uiteindelijk is dat inderdaad "alles", het is waar het leven om gaat. Daarom beleven mensen deze overwinning 10x intenser dan de 6e of 7e (ben de tel kwijt) van Pogacar in Lombardije zometeen. Iedereen herkent dit gevoel van diep zitten en daar doorheen komen uiteindelijk op diens eigen manier en dat zorgt voor connectie en verbondenheid.

Ik hoop dat ik zelf uiteindelijk ook weer in goede gezondheid over de meet mag komen, op mijn eigen niveau. En wat ik gisteren heb gezien geeft me daarbij ontzettend veel motivatie!
    13-04-2026 10:31
    Sterkte sprintgeit! Mooi dat je kracht en hoop kunt putten uit Wout zijn verhaal en met jou vele anderen.
13-04-2026 10:45
De opklapbare klopt, vermeld er dan wel even bij dat de twee groten de nodige pech hebben gehad. Zonder die pech kan hij die twee in een man tegen man gevecht nooit kloppen.
    13-04-2026 11:30
    Jij bent in ieder geval de Kleine Één.
    13-04-2026 11:35
    Toen Wout op Carrefour lek reed, leek hij ook echt niet de mindere aantal jaren geleden. Nu zit het mee. Wout is een meer dan waardig winnaar van Roubaix. Alles moet daar ook gewoon op zijn plek vallen en dit gun je Wout gewoon. Geweldige renner.
    13-04-2026 16:15
    Hij heeft wel de grootste van allemaal geklopt, dus waarom zou hij dan Mathieu er ook net af krijgen? Misschien wel en misschien niet, maar dat boeit niet want je tante is ook je nonkel niet... En lekrijden hoort er ook wel bij in deze wedstrijd, de jaren dat hij mee topfavoriet was en lek reed was de commentaar dat hij niet kon sturen en daardoor lek reed terwijl Mathieu tenmiste kon sturen en daardoor niet lek reed. Het is ook altijd wat met jullie, misschien beter in de politiek gaan, een Wilders kan ook 180° draaien met hetzelfde argument...
    13-04-2026 18:15
    Hahah wat een zure reactie, sneu hoor.
    Heb ik nog een mooie voor je: ‘zonder pech’ had het aantal monument overwinningen tussen Wout en Matje een stuk dichter bij elkaar gelegen!
    13-04-2026 18:17
    En WVA zelf heeft geen enkele keer lek gereden en vervolgens moeten achtervolgen? Juist ja, ook 2 keer. Hij pakt oververdiend en op magistrale wijze deze Parijs-Roubaix door in een duel mano a mano Pogacar te verslaan.
    13-04-2026 19:16
    Des te vreemder dat MvdP niet met hem naar de meet reed in Gent Wevelgem.. Ik begrijp die echt nog steeds niet.
13-04-2026 08:48
Echt mooi die populairiteit. In Frankrijk hadden ze Poupou, in België hebben ze Wouwou.
    13-04-2026 09:03
    Mooi, mooi...

    Ik vind die kwijllawines na heroïsche zeges altijd verschrikkelijk, volledig om het even welke renner het betreft. Zo ook de mentale psychoanalyses van 'this is the end', zoals WvA op deze site begin dit jaar er nog een paar voor de kiezen kreeg.

    Maar nu is hij vast weer mentaal sterk weten te worden, geeft zijn gezin hem juist de extra kracht ipv virussen en kan de loftrompet gettetterd worden.

    Hopeloos opportunistisch altijd die 'media'.
    13-04-2026 09:09
    Hoe ouder ik word (en zelf vader zijn helpt daar ook in) hoe meer ik sport kijk voor de ontroerende 'against all odds' verhalen. Na zelf het eea te hebben meegemaakt is het stukje mentale weerbaarheid, doorzettingsvermogen en discipline echt zeer prijzenswaardig van dit soort sporters die het wel voor de kiezen hebben gehad. Wat alle media en forum-mensen aan amateur psychologie erop loslaten lees ik ter kennisgeving. De meeste mensen zijn toch enkel bezig met naar zichzelf luisteren ipv een nieuw inzicht van een ander verkrijgen.
    13-04-2026 09:41
    Ik heb nog wat citroenen aan de boom, Romans. Wil je er eentje?

    Is toch gewoon prachtig. Maar ja, als je aandacht wil moet je natuurlijk een dwarse mening hebben.
    13-04-2026 12:04
    Zonder 'is gewoon prachtig' te definiëren zegt dat niks.

    Ik vind de slijmartikelen helemaal niet 'gewoon prachtig' maar tenenkrommend. Dat van Aert gisteren wint is wat mij betreft wél prachtig.

    Direct na zo'n zege is het altijd even doorbijten voor mij. Na een weekje gaat het meestal wel liggen.
    13-04-2026 12:57
    Ik snap ergens wat je zegt hoor Panne, maar waarom mogen jij en ik de zege van Wout wél prachtig vinden en mogen die mf media dat niet?
    13-04-2026 13:37
    Omdat ze het niet menen, paar weken was het nog ‘Visma baalt van virus aapjes knuffelende grootgraaier’ , nu valt alles lekker in Roubaix en het is pardoes terug half God.

    Henny & Herman
    13-04-2026 15:22
    Het mooie van dit verhaal is, is dat het echt is. Niet een vingertje in de lucht bij de streep omdat 'toevallig' iemand is overleden een keer. Wout is er al die jaren echt mee bezig geweest. Heeft al die jaren contact gehouden met de ouders van Michael. Leest het interview met de vader op Sporza er maar op na. Dus ja, dit verhaal is echt en dat mag vertelt worden. F*ck de zuurpruimen. Wielrennen is emotie, cultuur en het leven zelf. Dan pas sport.
13-04-2026 10:42
Wout moet just niks.

Een van de mooiere overwinningen die ik in de laatste jaren gezien heb
13-04-2026 12:13
Dit was een race waar alles inzat. Iedereen is wel een keer lek gereden. De afgelopen jaren viel het lek rijden in het nadeel van wout. Nu van mathieu. Wat een overwinning wat een ontlading.

Reacties zijn gesloten.