Onfortuinlijke Alicia Franck maakt rentree in Zonhoven: “Zie het meer als een test”
foto: fotopersburo Cor Vos
dinsdag 30 december 2025 om 15:49

Onfortuinlijke Alicia Franck maakt rentree in Zonhoven: “Zie het meer als een test”

Alicia Franck maakt haar terugkeer in de cross in de Wereldbeker van Zonhoven, komende zondag 4 januari 2026. De 31-jarige Oost-Vlaamse was al sinds half oktober buiten strijd door de gevolgen van de Ziekte van Pfeiffer.

Met een derde plaats in de Exact Cross van Meulebeke en zes overwinningen in wat kleinere veldritten, begon Franck behoorlijk sterk aan de crosswinter. Sinds de Kermiscross van Ardooie (16 oktober) verdween ze echter alweer uit competitie. De boosdoener bleek klierkoorts, ook wel bekend onder de naam ziekte van Pfeiffer, te zijn. Rust nemen bleek het devies.

Half december sijpelden de eerste berichten binnen dat de renster van Lotto-X-Oats Athletes for Hope – de ploeg van Marc Herremans – opnieuw aan het trainen was in Spanje, nu kiest ze dus terug voor competitie.

“Geen topconditie”
Maar met welk gevoel komt Franck aan de start in Zonhoven? “Ik weet niet of ik er goed voor sta”, laat ze aan onze redactie weten. “Een topconditie heb ik zeker niet te pakken. Maar de gezondheid laat het wel toe om eens te proberen hoe het gaat in competitie.”

“Dus het is eigenlijk meer een test om te zien hoe ver ik nu sta, na slechts enkele weken training. Het doel is om te zien of het zin heeft om het veldritseizoen te proberen afwerken of niet. Nadien weten we meer.” Het BK veldrijden (op 11 januari) was al voor de crosswinter haar grote doel, en als het goed uitpakt, wil ze daar nog altijd schitteren.

Aankomende wedstrijden voor Alicia Franck

Geen wedstrijden gepland

Bestel de Zomergids
Tour de France Poster