Olav Kooij sprint naar top-tienplek in Milaan-San Remo: “Hoop in de toekomst op meer”
Kooij voor de start van Milaan-San Remo - foto: Cor Vos
zaterdag 22 maart 2025 om 18:08 Volg in Google

Olav Kooij sprint naar top-tienplek in Milaan-San Remo: “Hoop in de toekomst op meer”

Alle aandacht ging in de finale van Milaan-San Remo naar Tadej Pogacar, Filippo Ganna en de uiteindelijke winnaar Mathieu van der Poel. Maar achter deze drie tenoren werd natuurlijk ook nog gewoon gestreden voor de overige ereplaatsen. Zo sprintte Olav Kooij in de achtervolgende groep naar een achtste plaats. De Nederlander deed na afloop zijn verhaal bij de NOS.

“Toen we de Cipressa opdraaiden, was het plan van UAE wel duidelijk”, begon Kooij zijn verhaal. “Daar moest ik op een gegeven moment die groep laten gaan. Vanaf dat moment hoor je in je oortje dat er drie man voor rijden, en niet de minsten. Dan weet je dat de kans klein is dat je ze nog terug ziet.”

Hoewel het na de Cipressa dus al een lastige zaak leek, nam Visma | Lease a Bike nog wel initiatief in de achtervolgende groep. “We hebben met Victor (Campenaerts, red.) op kop gereden. Je weet dat de Poggio bij ons ook op een andere manier opgereden zou worden dan wanneer we nog koersten voor de winst. Dus ik wist wel dat we waarschijnlijk voor een dichte ereplaatsen gingen sprinten.”

Toekomst
In die sprint moest Kooij nog vier renners voor zich laten, waardoor hij als achtste over de streep kwam. “Ik kwam de Poggio nog goed over in die groep, maar ik zat iets te ver toen de sprint begon. Wat ik in de toekomst kan in deze koers? Ik hoop nog wel op iets meer dan dit. Ik rijd nu top-tien, maar voor mij moet de koers iets anders verlopen. Het is wel mooi om deze koersen te rijden en te vechten voor het hoogst haalbare. Hopelijk is dat in de toekomst nog meer dan een top-tienplek.”


Schrijf je in voor onze dagelijkse Tour-nieuwsbrief

Met deze dagelijkse Tour-nieuwsbrief van Wielerflits ben je helemaal op de hoogte voor jouw koersdag. Het is een korte preview, met een vooruitblik op het parcours, de favorieten voor die dag en we delen het belangrijkste nieuws. Op die manier ben je tussen 6 en 7 uur 's ochtends (op de camping, op het strand of thuis op de zetel) helemaal klaar voor jouw Tour-dag!

Voor de zomervakantie
3 Reacties
22-03-2025 18:36
Mag zeker tevreden zijn!
    23-03-2025 14:40
    Echt? Dacht dat het wel de hoop was dat ie zulke koersen zou kunnen winnen als het een sprint wordt... dat er dan in de sprint nog 4 man voor hem zijn vind ik dan zorgwekkend.
22-03-2025 19:28
Ja dat denk ik ook. Naar verwachting gepresteerd.

Reacties zijn gesloten.