Nuyens: “Vraag mij af wat Van der Poel en Pauwels hiermee willen bereiken”
Enkele dagen terug was er een opvallende wending op de sociale media. Kevin Pauwels maakte in de week voor het WK veldrijden zijn dopingformulier openbaar en Mathieu van der Poel volgde dat voorbeeld. Het was wachten op reactie van Wout van Aert, maar die is niet gekomen. “Is dit de manier om Wout te destabiliseren?”, vraagt Van Aerts ploegmanager Nick Nuyens zich af.
Na het gedoe rond het parcours in het Luxemburgse Bieles, waar Adrie van der Poel het parcours uitzet, is het in de week voor het WK opnieuw raak. Uittredend wereldkampioen Wout van Aert kampt al ruim een week met knieproblemen. Hij heeft intussen de training weer hervat, maar de concurrentie vermoedde dat Van Aert dit doet met behulp van medicatie, waarvoor hij een attest (TUE) heeft moeten aanvragen. Mocht dat zo zijn, dan staat dat aangegeven op het dopingformulier.
Geen attest
Ploegmanager Nick Nuyens legt tegen Het Nieuwsblad uit dat dit niet het geval is. “Het verhaal is simpel. Wout kampte met een probleem en heeft daarvoor een gerenommeerde arts opgezocht, iemand die zijn reputatie niet op het spel zal zetten. Die arts heeft een behandeling voorgeschreven. Een zogenaamde TUE is er niet”, aldus Nuyens. Van Aert ging langs bij dokter Toon Claes.
De controles die Pauwels en Van der Poel online zetten waren out-of-competition. “Bij mijn weten heeft Wout de voorbije dagen geen enkele controle buiten competitie ondergaan”, zegt Nuyens. “Ik vraag mij wel af wat Mathieu en Kevin hiermee willen bereiken. Is dit de manier om Wout te destabiliseren?”
Van der Poel: “Ideale manier om te tonen dat ik geen cortisone gebruikt heb”
Op radiozender Studio Brussel vertelt Mathieu van der Poel waarom hij het formulier online heeft geplaatst. “Kevin was de eerste. Ik vond dat wel goed van hem richting het WK”, zegt de jongste Van der Poel. “Ik heb het vooral gedaan omdat ik de wereldbeker in Italië niet had meegereden en twee weken in Spanje zat. Dan beginnen mensen snel van alles te denken, dat ik dat gedaan had om cortisone te gebruiken. Dit was de ideale manier om aan te tonen dat ik dat niet heb gedaan.”
Weer een controle achter de rug pic.twitter.com/GoHZ2nPdWQ
— Kevin Pauwels (@ktpauwels) January 23, 2017
@Jurgen_Mett @ktpauwels Groot gelijk, sta ik volledig achter! #transparantie pic.twitter.com/BOEyue1qcT
— Mathieu Van der Poel (@mathieuvdpoel) January 23, 2017
@ktpauwels wie volgt???
— Adrie Van der Poel (@adrievanderpoel) January 23, 2017
En Mertens is dus ineens sportarts geworden? Dé autoriteit op hielspoorgebied? Nee, dan is me alles duidelijk natuurlijk. Snap ik ook waarom ie 69km in de auto stapt naar een huisarts die ineens orthopeed blijkt te zijn, alsmede de authoriteit op gebied van sinusitis, ozontherapie en babyvoeding. Wát een dijk van een basisopleiding moet die man gedaan hebben.
Zo was Ferrari ook écht een geweldige trainer natuurlijk.
Maar we dwalen af.... :-). Soms zou ik willen dat ik ook naief was :-p
Ik verwacht sowieso gelijke strijd zondag. Des te beter
Har's constateringen vind ik redelijk dik aangezet maar er zit natuurlijk wel een kern van waarheid in met als orgelpunt de bergetappe zege van Vanendert destijds, man o man.
Natuurlijk is het dubieus dat Greg naar die dokter ging. En wat dan nog? Er is een onderzoek gevoerd maar er zijn niet genoeg bewijzen gevonden om ook maar enigszins serieus genomen te worden in een rechtbank. Maar dat maakt jou blijkbaar geen bal uit. Nee, volgens jou moeten mensen gestraft worden op basis van vermoedens, zonder harde bewijzen?!
De Clercq en Adrie hebben wel wat meer op hun geweten dan een TUE'tje
In het kort: iedereen mag zich ongans slikken en spuiten, als men maar niet betrapt wordt op middeltjes op een volstrekt willekeurige lijst, tenzij er natuurlijk een simpel verkijgbaar TUE getoond wordt. Voor middelen / methoden buiten de lijst is er carte blanche. En in Belgie komt er dan nog bij dat áls er al iets scheef zit, dit wordt weggepoetst als zijnde 'vormfout'. Toch wordt een Valverde nog steeds als 'zondaar' aangeduid, en wordt Greg bejubeld. Dan vraag ik me dus af: allebei laten ze zich in met artsen die het niet zo nauw nemen met de regels waaraan wij ons (moeten) confirmeren. Maar: what's the difference???
Nee toch?
Er wordt me wat afgestormd in dat glas water.
Het zou eigenlijk wel prachtig zijn als het parcours zo glad is door ijs en sneeuw dat een complete outsider wint, bijv een Van Kessel of een Meeuws.
Even een ludieke noot in deze belachelijke discussie vol misplaatst chauvunisme gooien.
Om er vervolgens, om onduidelijke redenen, weer allerlei irrelevante zaken bij te sleuren die niks met de cross te maken hebben.
Hoe ligt het parcours er eigenlijk bij[/quote]
Dat hangt er vanaf, waar Adrie de paaltjes prikt...
De entourage om van Aert heen komt erg onprofessioneel, onsympathiek en lichtelijk overspannen over.
Voor een vrolijke noot in deze kunnen we overigens terecht bij [url=https://twitter.com/peetersrob/status/823648856944549890]Rob Peeters[/url] en naamgenoot Kevin.