Vandeputte is veruit de sterkste in Krawatencross Lille, Nieuwenhuis loopt verder uit in X2O Trofee
Niels Vandeputte heeft de X2O Trofee Lille gewonnen. De renner van Alpecin-Premier Tech reed half cross weg bij Felipe Orts en legde het tweede deel van de wedstrijd solo af. Orts werd tweede, Michael Vanthourenhout legde beslag op plek drie.
Het volledige podium van zaterdag in Middelkerke was zondag ook van de partij in Lille. Michael Vanthourenhout, Niels Vandeputte en Gerben Kuypers hoorden in de Krawatencross uiteraard opnieuw tot de favorieten. Daarnaast was het vooral letten op Joris Nieuwenhuis, de leider in de X2O Trofee. Zijn eindzege leek met nog slechts twee manches te gaan al bijna binnen, maar de Nederlander zou maar wat graag ook nog een keer winnen.
Vandeputte op pad met Orts
Een andere Nederlander, Mees Hendrikx, had de beste start. Hij voerde in de openingsminuut de forcing. Vandeputte zat direct in het wiel en nam net voor de eerste zandstrook over. De renner van Alpecin-Premier Tech trok stevig door en kwam na de openingsronde als eerste door. Enkel Orts zat nog in zijn wiel, de rest van het veld lag al volledig uit elkaar. Cameron Mason, de nummer twee van de X2O Trofee, verloor al veel tijd. Hij zou uiteindelijk naar de vierde plaats in het klassement zakken.
Vandeputte bleef in de volgende rondes flink doorjassen. Orts kon hem nog volgen, maar zat wel constant op de rekker. Achter de twee koplopers vormde zich een kwartet met Hendrikx, Nieuwenhuis, Vanthourenhout en Toon Aerts. Na drie van de acht rondes zaten zij op achttien seconden van het kopduo. In de vierde ronde groeide het gat tot een halve minuut en moest ook Orts een paar fietslengtes laten.
Vandeputte wint overtuigend
Die paar fietslengtes veranderden in een halve straatlengte in ronde vijf. En vervolgens bleef Vandeputte uitlopen. Hij soleerde zo soeverein naar de zege, terwijl Orts genoegen moest nemen met de tweede plaats. Daarachter vochten Vanthourenhout en Nieuwenhuis het uit om plek drie. In die strijd trok de Belg uiteindelijk aan het langste eind. Hij mocht dus mee het podium op.
Omdat Mason veel tijd verloor, liep Nieuwenhuis wel verder uit in het klassement van de X2O Trofee. Hij had een voorsprong van goed tweeënhalve minuut op Mason, maar staat nu ruim drieënhalve minuut voor op de nummer twee, Vandeputte. De laatste manche van het regelmatigheidsklassement staat volgende op het programma in Brussel.
–
“Ik voelde dat Felipe regelmatig op een paar meter kwam, dus ik ben druk blijven zetten totdat hij een iets groter foutje maakte of dat ik iets vlotter reed. Dat was voldoende om de voorsprong uit te bouwen en te winnen. Dit was denk ik wel de perfecte cross voor mij.”
–
“Voor de cross zeiden we nog dat het misschien lang samen kon blijven, en dat het in de laatste ronde beslist ging worden, maar daar heb ik de laatste crossen ook al wat commentaar op gehad. ‘Hij rijdt niet op kop en gaat dan uiteindelijk wel met de prijzen lopen.’ Ik denk dat dit een mooie manier was om te laten zien dat ik het ook zo kan.””
X²O Badkamers Trofee Krawatencross - Lille (C1)
Lille → Lille
| Rank | Renner | Tijd |
|---|---|---|
| 1 | 58:58 | |
| 2 | + 28 | |
| 3 | + 57 | |
| 4 | + 58 | |
| 5 | + 01:15 | |
| 6 | + 01:28 | |
| 7 | + 01:30 | |
| 8 | + 01:48 | |
| 9 | + 02:03 | |
| 10 | + 02:05 |
X²O Badkamers Trofee 2026-2027
| Rank | Renner | Punten | |
|---|---|---|---|
| 1 | 08:08:15 | ||
| 2 | + 01:45 | ||
| 3 | (1) | + 07:09 | |
| 4 | (1) | + 09:20 | |
| 5 | (1) | + 12:08 | |
| 6 | (1) | + 12:10 | |
| 7 | + 14:11 | ||
| 8 | (6) | + 14:40 | |
| 9 | (1) | + 15:58 | |
| 10 | (1) | + 16:04 |
Anyway, vdPutte draait een lekker seizoen. Op de achtegrond is Orts wat te laat wakker geworden dit jaar, afgelopen weken in goede doen maar in 2025 was het niks.