Netcompany INEOS besloot te wachten op Onley, al had Vauquelin liever doorgereden
foto: Fotopersburo Cor Vos
woensdag 10 juni 2026 om 09:44

Netcompany INEOS besloot te wachten op Onley, al had Vauquelin liever doorgereden

Netcompany INEOS deed een gooi naar de dagzege in de ploegentijdrit van de Tour Auvergne-Rhône Alpes, maar de formatie moest toch de duimen leggen voor Visma | Lease a Bike. Er had wellicht meer ingezeten, ware het niet dat Oscar Onley onderweg kreeg af te rekenen met kettingproblemen. De ploeg besloot op hem te wachten, al was niet iedereen daar even blij mee.

Netcompany INEOS kwam uitstekend uit de startblokken in de 28 kilometer lange ploegentijdrit en noteerde de snelste tijden aan de eerste tussenpunten, maar onderweg liep het zeker niet alleen maar van een leien dakje. Zo moest Samuel Watson al vroeg afhaken vanwege mechanische pech en niet veel later sputterde ook de fiets van Oscar Onley – de kopman voor het klassement – tegen.

Zijn ploeggenoten besloten de benen stil te houden, waardoor de Brit weer kon aansluiten, maar het team verloor zo wel kostbare tijd in de strijd om de dagoverwinning. Vauquelin was duidelijk niet blij met de keuze om te wachten op Onley en liet met meerdere handgebaren weten dat ze moesten doorrijden.

Na afloop kwam de Fransman nog eens terug op het pechmoment van Onley. “Dit is wel teleurstellend, want we gingen echt voor de zege, maar kregen onderweg af te rekenen met een mechanisch probleem. Dat is zeker niet de leukste manier om te verliezen, om het zo maar te zeggen”, geeft hij aan bij Cycling Pro Net. “Het is een lastige situatie, want we reden op dat moment aan tachtig kilometer per uur..”

Netcompany INEOS deed het voortreffelijk, maar zal toch balen – foto: Fotopersburo Cor Vos

Verlies van 15 tot 20 seconden?
“Als je dan besluit om op iemand te wachten, of dit nu wel of geen sterke renner is, verlies je enorm veel tijd. Commentatoren spraken van een tijdverslies van 15 tot 20 seconden, want je verliest ontzettend veel als je van 80 naar 55 kilometer per uur gaat, om dan weer op te schakelen naar de tachtig kilometer. Dat is echt een enorm verschil.

“Ik denk niet dat dit mijn strategie zou zijn geweest. We zullen na afloop met het team de wedstrijd evalueren. Maar, we waren fysiek wel goed in orde. We hebben een goede tijdrit gereden. Ik denk dat er nog steeds positieve punten zijn om mee te nemen, ook al hebben we uiteindelijk niet gewonnen.”


Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!


De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
7 Reacties
10-06-2026 10:11
Vauquelin moet nog even leren dat het bij zijn nieuwe team niet meer enkel om hem draait, maar dat hij wilde doorrijden is ook wel normaal natuurlijk. Het gebeurt in volle inspanning en hij weet waarschijnlijk niet dat het probleem zo snel opgelost kon worden. (Bij een lekke band bvb zou het natuurlijk totaal onzinnig zijn om te wachten.) In ieder geval volgt er op de Grand Colombier nog een mooie afspraak om de onderlinge verhouding tussen hem en Onley verder uit te klaren.
    10-06-2026 10:32
    Hoewel Kevin hierdoor beetje eikelig overkomt snap ik hem wel. Dit was een kans op etappezege en gele trui. Dan voelt wachten verkeerd.
    Uiteindelijk weet hij ook donders goed dat ze 2 kopmannen hier hebben dus zal het verstand zegevieren.
10-06-2026 09:59
Nog niet echt een goed huwelijk. In Parijs-Nice ook al gezeik.
    10-06-2026 10:39
    Heeft denk ik ook te maken met Onley, voor veel geld aangetrokken maar nog niks laten zien. Dan gaat de apenrots zich roeren. Kevin is gewend dat hij bij Arkea zo een beetje de baas was.
10-06-2026 10:16
Je verliest tijd, maar je zal daarna ook weer wat tijd winnen, al is dat wat moeilijker te meten. En Onley maakt een goede kans op het podium.
Maar Vauquelin had zonder wachten mogelijk de leiderstrui gepakt, dus ik snap wel dat hij niet blij is.
10-06-2026 11:17
Hij zegt eigenlijk tegen de media dat hij verwacht dat zijn kopman er doorheen gaat zakken deze week
    10-06-2026 12:14
    ??

    Dat maak jij er van. Dit was een keuze tussen of mogelijk de dagzege weggooien of Only in de top van het klassement houden. Only is hier niet de topfavoriet. Als Only naar verwachting presteert eindigt hij in de top 10 en mogelijk top 5. Als hij top 3 rijdt presteert hij boven verwachting.

    Dus nogmaals dan is op dat moment de keuze mogelijk dagzege of mogelijke top 5 of top 10 plek. Dan is het niet onredelijk om te kiezen voor de dagzege. In het heetst van de strijd heeft de ploeg gekozen om te wachten en Vauquelin geeft terecht aan dat deze keuze geëvalueerd moet worden.

    Ik snap dat het als medekopman dubieus is om te gaan "klagen" dat er wordt gewacht als de andere kopman pech heeft. In mijn ogen is dit echter vooral pleiten voor eigen belang en niet zo zeer verwachten dat de andere kopman er doorheen gaat zakken.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.