Nationale kampioenschappen 2018: Overzicht tijdrijden

vrijdag 29 juni 2018 om 18:30
Nationale kampioenschappen 2018: Overzicht tijdrijden

foto: Sirotti

In veel verschillende landen vinden in deze periode de nationale kampioenschappen plaats. Naast de strijd om de gouden, zilveren en bronzen medaille zit daar in het wielrennen nog een prijs aan vast: een jaar koersen in de kleuren van jouw land. WielerFlits bundelt hier de nationale kampioenen in het tijdrijden.

flag-de Duits kampioenschap tijdrijden 201829/6
flag-nr1 Tony Martin (Katusha-Alpecin)
flag-nr2 Jasha Sütterlin (Movistar)
flag-nr3 Nikias Arndt (Sunweb)

flag-at Oostenrijks kampioenschap tijdrijden 201829/6
flag-nr1 Georg Preidler (Groupama-FDJ)
flag-nr2 Matthias Brändle (Trek-Segafredo)
flag-nr3 Felix Großschartner (BORA-hansgrohe)

flag-ru Russisch kampioenschap tijdrijden 201829/6
flag-nr1 Artem Ovechkin (Terengganu)
flag-nr2 Pavel Sivakov (Sky)
flag-nr3 Anton Vorobyev (Gazprom-Rusvelo)

flag-by Wit-Russisch kampioenschap tijdrijden 201829/6
flag-nr1 Vasil Kiryienka (Sky)
flag-nr2 Branislau Samoilau (Minsk)
flag-nr3 Kanstantsin Siutsou (Bahrain Merida)

flag-fi Fins kampioenschap tijdrijden 201829/6
flag-nr1 Johan Nordlund
flag-nr2 Tommi Martikainen
flag-nr3 Trond Larsen


flag-gb Brits kampioenschap tijdrijden 201828/6
flag-nr1 Geraint Thomas (Sky)
flag-nr2 Harry Tanfield (Canyon-Eisberg)
flag-nr3 Alex Dowsett (Katusha-Alpecin)

flag-fr Frans kampioenschap tijdrijden 201828/6
flag-nr1 Pierre Latour (AG2R La Mondiale)
flag-nr2 Tony Gallopin (AG2R La Mondiale)
flag-nr3 Benjamin Thomas (Groupama-FDJ)

flag-ie Iers kampioenschap tijdrijden 201828/6
flag-nr1 Ryan Mullen (Trek-Segafredo)
flag-nr2 Marcus Christie
flag-nr3 Paul Kennedy

flag-lu Luxemburgs kampioenschap tijdrijden 201828/6
flag-nr1 Bob Jungels (Quick-Step Floors)
flag-nr2 Alex Kirsch (WB-Aqua Protect-Veranclassic)
flag-nr3 Tom Thill (Differdange-Losch)

flag-dk Deens kampioenschap tijdrijden 201828/6
flag-nr1 Martin Toft Madsen (BHS-Almeborg-Bornholm)
flag-nr2 Mikkel Bjerg (Hagens Berman Axeon)
flag-nr3 Rasmus Quaade (BHS-Almeborg-Bornholm)

flag-lv Lets kampioenschap tijdrijden 201828/6
flag-nr1 Toms Skujiņš (Trek-Segafredo)
flag-nr2 Gatis Smukulis (Delko-Provence Marseille-KTM)
flag-nr3 Aleksejs Saramotins (BORA-hansgrohe)

flag-ee Ests kampioenschap tijdrijden 201828/6
flag-nr1 Tanel Kangert (Astana)
flag-nr2 Alo Jakin (St. Michel-Auber 93)
flag-nr3 Norman Vahtra (Cycling Tartu)

flag-hu Hongaars kampioenschap tijdrijden 201828/6
flag-nr1 Barnabás Peák (UCI WCC)
flag-nr2 Gabor Fejes
flag-nr3 János Pelikán (My Bike-Stevens)

flag-tn Tunesisch kampioenschap tijdrijden 201828/6
flag-nr1 Ali Nouisri (VIB Sports)
flag-nr2 Maher Hasnaoui
flag-nr3 Nadhem Ben Amor


flag-nl Nederlands kampioenschap tijdrijden 201827/6
flag-nr1 Dylan van Baarle (Sky)
flag-nr2 Niki Terpstra (Quick-Step Floors)
flag-nr3 Wilco Kelderman (Sunweb)

flag-ch Zwitsers kampioenschap tijdrijden 201827/6
flag-nr1 Stefan Küng (BMC)
flag-nr2 Silvan Dillier (AG2R La Mondiale)
flag-nr3 Tom Bohli (BMC)

flag-kz Kazachs kampioenschap tijdrijden 201827/6
flag-nr1 Daniil Fominykh (Astana)
flag-nr2 Igor Chzhan (UCI WCC Mens)
flag-nr3 Andrey Zeits (Astana)


flag-az Azerbeidzjaans kampioenschap tijdrijden 2018 – 26/6
flag-nr1 Elchin Asadov (Synergy Baku)
flag-nr2 Musa Mikayilzade (Synergy Baku)
flag-nr3 Elgun Alizada (Synergy Baku)

flag-et Ethiopisch kampioenschap tijdrijden 2018 – 25/6
flag-nr1 Tsgabu Grmay (Trek-Segafredo)
flag-nr2 Redwan Ebrahim
flag-nr3 Temesgen Buru


flag-il Israëlisch kampioenschap tijdrijden 2018 – 23/6
flag-nr1 Omer Goldstein (Israel Cycling Academy)
flag-nr2 Aharon Hitman
flag-nr3 Yuval Ben-Mordechay

flag-rw Rwandees kampioenschap tijdrijden 2018 – 23/6
flag-nr1 Joseph Areruya (Delko Marseille Provence KTM)
flag-nr2 Jean Bosco Nsengimana
flag-nr3 Camera Hakuzimana

flag-hr Kroatisch kampioenschap tijdrijden 2018 – 23/6
flag-nr1 Josip Rumac (Meridiana Kamen)
flag-nr2 Bojan Gunjevic
flag-nr3 Mijo Bebió


flag-es Spaans kampioenschap tijdrijden 2018 – 22/6
flag-nr1 Jonathan Castroviejo (Sky)
flag-nr2 Gorka Izagirre (Bahrain Merida)
flag-nr3 Ion Izagirre (Bahrain Merida)

flag-pl Pools kampioenschap tijdrijden 2018 – 22/6
flag-nr1 Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe)
flag-nr2 Marcin Białobłocki
flag-nr3 Michal Kwiatkowski (Sky)

flag-pt Portugees kampioenschap tijdrijden 2018 – 22/6
flag-nr1 Domingos Gonçalves (Radio Popular Boavista)
flag-nr2 José Gonçalves (Katusha-Alpecin)
flag-nr3 Tiago Machado (Katusha-Alpecin)

flag-lt Litouws kampioenschap tijdrijden 2018 – 22/6
flag-nr1 Gediminas Bagdonas (AG2R La Mondiale)
flag-nr2 Ramunas Navardauskas (Bahrain Merida)
flag-nr3 Ignatas Konovalovas (Groupama-FDJ)

flag-ro Roemeens kampioenschap tijdrijden 2018 – 22/6
flag-nr1 Eduard Michael Grosu (Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini)
flag-nr2 Daniel Crista
flag-nr3 Carol Eduard Novak (Team Novak)

flag-er Eritrees kampioenschap tijdrijden 201822/6
flag-nr1 Daniel Teklehaimanot (Cofidis)
flag-nr2 Zemenfes Solomon
flag-nr3 Aron Debretsion


flag-be Belgisch kampioenschap tijdrijden 2018 – 21/6
flag-nr1 Victor Campenaerts (Lotto Soudal)
flag-nr2 Thomas De Gendt (Lotto Soudal)
flag-nr3 Yves Lampaert (Quick-Step Floors)

flag-no Noors kampioenschap tijdrijden 2018 – 21/6
flag-nr1 Edvald Boasson Hagen (Dimension Data)
flag-nr2 Andreas Leknessund (Uno-X)
flag-nr3 Kristoffer Skjerping

flag-us Amerikaans kampioenschap tijdrijden 2018 – 21/6
flag-nr1 Joey Rosskopf (BMC)
flag-nr2 Chad Haga (Sunweb)
flag-nr3 Brent Bookwalter (BMC)

flag-ca Canadees kampioenschap tijdrijden 2018 – 21/6
flag-nr1 Svein Tuft (Mitchelton-Scott)
flag-nr2 Rob Britton (Rally)
flag-nr3 Alexander Cataford (UnitedHealthcare)

flag-cz Tsjechisch kampioenschap tijdrijden 2018 – 21/6
flag-nr1 Josef Černý (Elkov-Author)
flag-nr2 Jan Bárta (Elkov-Author)
flag-nr3 Michael Kukrle (Elkov-Author)

flag-sk Slowaaks kampioenschap tijdrijden 2018 – 21/6
flag-nr1 Marek Čanecký (Dukla Banska Bystrica)
flag-nr2 Patrik Tybor (Dukla Banska Bystrica)
flag-nr3 Martin Haring (Dukla Banska Bystrica)


flag-ua Oekraïens kampioenschap tijdrijden 2018 20/6 
flag-nr1 Andrei Grivko (Astana)
flag-nr2  Mykhaylo Kononenko (Novak)
flag-nr3 Oleksandr Golovash (Sharjah)

flag-se Zweeds kampioenschap tijdrijden 2018 – 20/6
flag-nr1 Tobias Ludvigsson (Groupama-FDJ)
flag-nr2 Staffan Arvidsson
flag-nr3 Hannes Bergström Frisk (Memil-CCN)


flag-jp Japans kampioenschap tijdrijden 2018 – 17/6
flag-nr1 Kazushige Kuboki (Bridgestone Anchor)
flag-nr2 Ryo Chikatani (Bridgestone Anchor)
flag-nr3 Yuma Koishi (UKYO)

flag-pr Puerto Ricaans kampioenschap tijdrijden 2018 – 16/6
flag-nr1 Elvis Reyes
flag-nr2 Luis Rivera
flag-nr3 Xavier Santana

flag-si Sloveens kampioenschap tijdrijden 2018 – 8/6
flag-nr1 Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice)
flag-nr2 Tadej Pogačar (Ljubljana Gusto Xaurum)
flag-nr3 Izidor Penko (Ljubljana Gusto Xaurum)


flag-cy Cypriotisch kampioenschap tijdrijden 2018 – 9/5
flag-nr1 Andreas Miltiadis
flag-nr2 Alexandros Agrotis
flag-nr3 Alexandros Matsangos


flag-ar Argentijns kampioenschap tijdrijden 2018 – 30/3
flag-nr1 Emiliano Ibarra (Sindicato Empleados Públicos of San Juan)
flag-nr2 Rubén Ramos
flag-nr3 Alejandro Durán

flag-uy Uruguayaans kampioenschap tijdrijden 2018 – 17/3
flag-nr1 Robert Méndez
flag-nr2 Federico Moreira
flag-nr3 Juan Caorsi


flag-za Zuid-Afrikaans kampioenschap tijdrijden 2018 – 7/2
flag-nr1 Daryl Impey (Mitchelton-Scott)
flag-nr2 Ryan Gibbons (Dimension Data)
flag-nr3 Rohan du Plooy

flag-co Colombiaans kampioenschap tijdrijden 2018 – 2/2
flag-nr1 Egan Arley Bernal (Sky)
flag-nr2 Daniel Felipe Martinez (EF Education First-Drapac)
flag-nr3 Walter Alejandro Vargas (Medellin)

flag-na Namibisch kampioenschap tijdrijden 2018 – 2/2
flag-nr1 Dirk Coetzee
flag-nr2 Martin Freyer
flag-nr3 André de Klerk


flag-nz Nieuw-Zeelands kampioenschap tijdrijden 2018 – 5/1
flag-nr1 Hamish Bond
flag-nr2 Michael Vink (Brisbane)
flag-nr3 Jason Christie

flag-au Australisch kampioenschap tijdrijden 2018 – 4/1
flag-nr1 Rohan Dennis (BMC)
flag-nr2 Luke Durbridge (Mitchelton-Scott)
flag-nr3 Richie Porte (BMC)


flag-nr1 Goud
flag-nr2 Zilver
flag-nr3 Brons

Dit artikel delen:

27 Reacties

LB117 20 juni 2018 om 19:59

Impey lijkt lekker in vorm!

En zou een Porte nou voor de tour nog terugvliegen naar Australie? is dit niet riskant ivm Jetlag?

Casar 20 juni 2018 om 20:01

Edit redactie: Bedankt, toegevoegd!

tendam 20 juni 2018 om 20:25

@lb117
Je kunt veel zeggen over Nico Verhoeven, maar zulke domme vragen stelt hij niet.

martini151 20 juni 2018 om 21:47

Ik moest wel even gniffelen on de eerste reactie van LB117. Toch lekker na een lange werkdag

Secondant 21 juni 2018 om 09:19

@tendam, @martini151
Niet iedereen is zo scherp als jullie of kan zich de uitslagen van januari j.l. nog herrineren.. ;) Laat hem lekker haha.

tendam 21 juni 2018 om 09:30

Zeker, behalve als je meent mensen ‘zwakbegaafd’ te moeten noemen en dan met zo’n domme opmerking komt.

LB117 21 juni 2018 om 09:41

@Martini… gelukkig heeft de redactie de data even vermeld;)
@ Tendam… wat ben je toch een ongelofelijk gek baasje!

Veloburto 21 juni 2018 om 10:27

Huh, het Cypriotisch kampioenschap in mei is helemaal langs mij heen gegaan!

arviidd 21 juni 2018 om 10:46

Zouden er tijden bij kunnen in het overzicht?

Veloburto 21 juni 2018 om 13:02

Ja, idd ik wil ook weten wat de tijden waren, maar het aantal kilometers en soort parcours maakt niet uit

runner_123 22 juni 2018 om 10:37

“WielerFlits bundelt hier de belangrijkste nationale kampioenen”.. blijkbaar zijn Cyprus en Puerto Rico belangrijke kampioenschappen…

Fijn dat België is toegevoegd maar waarom Noorwegen en Amerika niet?

vanSpringel 22 juni 2018 om 12:05

Kijk ! Thomas de Gendt heeft er in het bovenstaande lijstje nog een seconde van zijn achterstand op Campenaerts afgesnoept. Nog een paar lijstjes en hij gaat het BK tijdrijden nog winnen.
Ik mis in de lijst met de eerste drie podiumrenners de afstand die ze gereden hebben.

ivo001 22 juni 2018 om 18:03

Tsjechië en Portugal toch wel verrassend

aardappeljager 22 juni 2018 om 19:41

Tuft die oude baas.

@ivo. Ik was ook verbaasd over de uitslag in Portugal

Javier 22 juni 2018 om 22:48

Hmm kan iemand mij uitleggen hoe het komt dat de namen van de Namibische renners zo Nederlands klinken?

Mwielerfan 23 juni 2018 om 00:10

Namibië is door boeren uit Zuid Afrika gekoloniseerd. Had zn eigen apartheid ed
Steden genaamd walvisbaai en windhoek als hoofdstad. Nog verbaasd over Nederlands aandoende namen?

Litouwen en Polen met een mooi podium.

LB108 23 juni 2018 om 08:12

@redactie, konovalovas 3e in litouwen, waar haal je dat??

Martinho237 23 juni 2018 om 08:38

Niets ten nadele van Bodnar, maar ik vind het enigszins verrassend dat Kwiatkowski is onttroond…was het parcours spiegelvlak?

Frits des Jeux 23 juni 2018 om 09:01

@martinho Bodnar won vorig jaar een tijdrit in de Tour waar ook een klimmetje in zat en werd ook 2e achter Dumoulin in een lastige tijdrit in de Vuelta. Gewoon een steengoede tijdrijder.

jefgodfather 23 juni 2018 om 11:10

Blijkbaar is gisteren ook Teklehaimanot nationaal kampioen tijdrijden van Eritrea geworden

Javier 23 juni 2018 om 18:20

@mwielerfan

Bedankt!!

Steven_E 27 juni 2018 om 13:04

Die Domingos Goncalves snoept zijn broer hier ff 2 titels af :D
Of heeft hij ze gekregen in de zoektocht naar een contract?

leegloper 27 juni 2018 om 23:03

Mits geselecteerd kunnen Van Baarle, Castroviejo en Bernal in de ploegentijdrit hun kampioenstruitje showen voor Sky. Morgen kan Geraint Thomas daarbij komen. Moscon ook nog? Kwiatkowski is hem kwijtgespeeld.
Tenminste, als ze hun nationale truitjes mogen aantrekken in de ploegentijdrit. Daar was iets mee. In de Dauphine leek Kwiatkowski wel een ander shirt aan te hebben, maar Moscon niet.

west 28 juni 2018 om 09:12

@redactie
Komen de dames ook in een overzichtje?

Hoebele 29 juni 2018 om 15:52

@west In de tijdrit bij de vrouwen nog geen verrassende namen: NED Van Dijk, BEL Duyck, LUX Majerus, FRA Cordon, GBR H.Barnes, DEN Uttrup, VS Neben, CAN Kirchmann, JAP Yonamine, POL Jasinska, SPA Garcia, POR Reis, ZWI Hanselmann

Headlines

Materiaalzone

Populair