Movistar bevestigt komst Carlos Betancur
Carlos Betancur komt de komende twee seizoenen uit voor het Spaanse Movistar. Het Colombiaanse enfant terrible beëindigde in augustus met wederzijdse instemming zijn contract met AG2R La Mondiale en was dus vrij op te pikken. Voor de Spaanse WorldTour-formatie is het na Jorge Arcas en Nelson Oliveira de derde aanwinst voor 2016.
Betancur hoopt bij de ploeg van Eusebio Unzué zichzelf terug te vinden. Na de door hem gewonnen Parijs-Nice van 2014 was de getalenteerde klimmer geen schim van zichzelf en stond hij meermaals te zwaar. Desondanks was hij dit jaar dicht bij een etappezege in de Giro d’Italia; hij werd tweede in de rit naar Imola. Bij Movistar vindt hij zijn landgenoten Winner Anacona en de broertjes Nairo en Dayer Quintana.
[poll id=”131″]
Ergo: makkelijk gezegd dat iemand evenveel talent heeft, maar het mentale deel is in de topsport de factor die het verschil maakt. En waarom de 1 een echte carriere en bijbehorend rijk palmares opbouwt en de ander niet.
In potentie, naar de totale mens gekeken, heeft Carlos dus niet hetzelfde potentieel als een Quintana of Dumoulin.