De organisatie van La Course by le Tour de France heeft de twintig teams bekendgemaakt die deelnemen aan de vrouwenkoers. Mitchelton-Scott keert terug als titelverdediger, nadat Annemiek van Vleuten vorig jaar het evenement won. Ook de Nederlandse ploegen Boels-Dolmans, Sunweb en WaowDeals staan aan het vertrek.
Annemiek van Vleuten is de winnares van de meest recente editie, die toen nog over twee dagen werd verreden. De inmiddels 35-jarige renster was in de eerste etappe boven op de Col d’Izoard de beste vrouwelijke klimster. Vervolgens won ze ook de achtervolgingstijdrit.
Deelnemende teams aan La Course by le Tour de France 2018
Ale Cipollini
Astana Women’s
Bepink
Boels-Dolmans
BTC City Ljubjana
Canyon SRAM
Cervélo-Bigla
Cylance
FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
Lotto Soudal Ladies
Mitchelton-Scott
Movistar
Sunweb
TIBCO-SVB
Trek-Drops
UnitedHealthcare
Valcar PBM
Virtu
WaowDeals
Wiggle High5
6 Reacties
Erg jammer dat ze in Frankrijk de dames niet serieus nemen. Zelfs 2 dagen koers is nu al teveel gevraagd, bizar.
Ik vind het toch echt een vooruitgang. Vorig jaar was het één klim en daarna een raar soort kermis-achtervolgings-ding.
Nu is het in ieder geval een vrij serieuze etappe met meerdere klimmen.
Schandalig dat de ASO het niet voor elkaar krijgt (of niet voor elkaar wil krijgen) om gewoon een serieuze meerdaagse koers voor de dames te organiseren. Iets zoals vroeger La Grande Boucle Féminine was (tussen de 10 en de 15 etappes). Desnoods pas je het schema zo aan dat de dames niet elke dag koersen, maar alleen op de dagen waarop het mannenwielrennen sprintetappes kent. De dames hoeven niet hetzelfde parcours te rijden, maar kunnen zich ook elders in Frankrijk begeven. Zou toch ideaal zijn? Kunnen wij als wielervolger tijdens de sprintetappes tot pakweg 4 uur / half 5 een interessante dameskoers kijken, om het laatste uurtje de mannenkoers mee te pikken.
ASO neemt de vrouwen gewoon niet serieus. Het is niet voor niets dat veel door ASO georganiseerde koersen geen vrouwen-variant hebben (of niet uitzenden in het geval van de Waalse Pijl en LBL).
Neem dan een voorbeeld aan Flanders classics. Serieuze vrouwenwedstrijd en ook tv-uitzending.
Begrijp me niet verkeerd, ik zou een serieuze etappekoers door Frankrijk voor vrouwen een geweldige aanvulling op de kalender vinden.
Echter is het helemaal niet handig die gelijk met de Tour te organiseren. de eerste anderhalve week van de tour wordt namelijk de giro rosa verreden. Dat is toch dé etappekoers van het vrouwenwielrennen. Het is natuurlijk totale onzin om de volgende prestigieuze etappekoers daar direct op te laten volgen. Wil men een grotere wedstrijd tegelijk met de Tour organiseren zal er toch met de giro rosa onderhandeld moeten worden over de plek op de kalender. Voor nu, dwz met de huidige kalender, is een één of tweedaags evenement de beste optie.
@Secondant Je kan je dus tijdens de saaie eerste tourweek storten op de giro rosa! Wat wil je nog meer.
“…storten op de Giro Rosa,” die dit jaar pas voor het eerst live uitgezonden zal gaan worden.