Miguel Ángel López trekt niet naar Almería voor een trainingsstage van zijn nieuwe ploeg Movistar. De Colombiaanse klimmer testte namelijk positief op het coronavirus, zo laat zijn werkgever weten in een persbericht.

López testte maandag positief op COVID-19, nadat hij eerder al in contact was geweest met iemand (van buiten de ploeg Movistar) die het coronavirus met zich meedroeg. De Colombiaanse klimmer was vlak voor zijn vlucht naar Europa nog negatief.
Het is onduidelijk of de 26-jarige López kampt met eventuele symptomen. De renner besloot eind vorig jaar Astana in te ruilen voor Movistar. López zal dit jaar waarschijnlijk worden uitgespeeld als klassementskopman in de Tour de France en Vuelta a España.
“We zijn nu bezig met het uitstippelen van een programma, maar we moeten nog knopen doorhakken”, zo vertelde López in de laatste weken van 2020. “Ik denk wel dat ik wat later aan het seizoen zal beginnen, waarschijnlijk pas in maart.”
14 Reacties
Elke keer denk je… tot het woord corona.
Zo is het leven weer wat spannender.
Hopelijk snel gewoon weer een negatieve test. Als je positief test op een PCR, moet daar feitelijk een klinische observatie aan toegevoegd worden met omschrijven van aanwezige symptomen. Heb je geen actieve symptomen, dan zegt een positieve PCR vrij weinig:
https://www.who.int/news/item/14-12-2020-who-information-notice-for-ivd-users
Laat ons realistisch blijven. Er zijn inderdaad valse positieve testen maar dat is een kleine minderheid en bovenal wil niemand risico nemen. Beter een quarantaine te veel dan een te weinig en zorgen dat er nog meer ploegmakkers besmet raken.
We lezen vanaf nu dat welke renner welke koers zal rijden, maar dan moet die renner wel zorgen coronavrij te blijven. Elke wedstrijd wordt voorafgegaan door een coronatest. Positief is NPT (non partant).
Beterschap MAL, indien nodig. Dan maar via Zoom kennis maken met zijn nieuwe ploeggenoten.
MALlert
Gelukkig wilde hij het seizoen toch al later starten.
Nou zeg, als zelfs Superman Corona kan krijgen…
(SARS-CoV-2)/(COVID-19)^(!2021-2019) = kRYptOnIte
Haha
“Contact gehad met iemand van buiten de ploeg”
Bad boy, je moest in de bubble blijven. Waar ben jij geweest??
Alsof ze bij Movistar aan teambuilding doen. Trainingskampje ieder voor zich
Zag anders op sporza wat andere foto’s langskomen… waarbij Van Vleuten een gooi doet naar selectie voor de tourploeg.
@monsalve
Wel fact checken