Cameron Meyer en Callum Scotson hebben op de voorlaatste dag de leiding overgenomen in de Zesdaagse van Londen. Het Australische koppel is nog echter nog lang niet zeker van eindwinst, omdat de voorsprong op de nummers twee, drie en vier minimaal is.
Meyer en Scotson hebben twee rondes voorsprong op het thuisduo Cavendish/Kennaugh en het Belgische tweetal De Ketele/De Pauw, maar die koppels staan dicht bij een bonusronde als ze de kaap van de 400 ronden. De Belgen waren na de vierde nacht nog koploper, maar zij verloren veel tijd en punten in de afsluitende koppelkoers van de vijfde nacht.
Yoeri Havik en Roy Pieters maken ook altijd nog kans op een podiumplek. De Nederlanders hebben 332 punten en staan net als de Britten en Belgen op twee rondes van Meyer en Scotson.
Six Day London na dag 5
1. /
Cameron Meyer / Callum Scotson – 330 punten
2. /
Mark Cavendish / Peter Kennaugh – 391 punten en 2 rondes
3. /
Kenny De Ketele / Moreno De Pauw –375 punten en 2 rondes
4. /
Yoeri Havik / Roy Pieters – 332 punten en 2 rondes
5. /
Sebastian Mora Vedri / Albert Torres – 328 punten en 3 rondes
13 Reacties
Wat een theater…
Dag 5 was erg opzichtig, qua afspraken
@Polleke: Dat is geen theater maar puur genot van het baanwielrennen.
@zeurwiggo: In een zesdaagse wordt er amper iets afgesproken.
@zeur waar heb je het over? Dat die Fransen de lul waren? Ze hadden pech dat er andere aanvallen waren waardoor peloton op gang ging. En er wordt al hele zesdaagse heel hard gereden tijdens koppelkoersen dus dat dat nu ook gebeurde is niet speciaal.
bidon colle… nog duidelijker gaat het niet meer worden…
Heerlijke wedstrijden. Gebeurd zoveel meer dan 9/10 etappes in tour.
@bidon collé
Denk je nu echt dat Gio erbij gehaald wordt als het op afspraken aankomt?
In London is het theeater trouwens, hebben het niet op koffie daar.
@schipperaar: Niet alles in de zesdaagse is show.
Het is zo te lezen geen show of theater in Londen. De spanning is immers om te snijden. Hier wordt verder geen uitleg over gegeven. Of wordt er bedoeld dat het een zinderende finale gaat worden?
@winningmood: Vorig jaar was de laatste ploegkoers heel erg spannend. Ik zie dit jaar niet anders.
Theater of niet er wordt wel hard gefietst. Mooi die zesdaagses.
@Bidon colle
De laatste ploegkoers is bij iedere 6daagse spannend: de slagroom op het toneelstuk. Alleen is de uitdrukking “spanning om te snijden” volgens mij verkeerd taalgebruik in deze context.
en het nieuwsbericht over de eindzege blijft uit?