Eddy Merckx, ambassadeur van het WK 2016, snapt de commotie over de warmte in Doha niet. “Ik heb tot nu toe nog niemand horen klagen, behalve de Belgen”, stelt hij tegenover Sporza. “De mannen en vrouwen op het podium waren allemaal heel tevreden. Oké, het is warm, maar dat wist iedereen op voorhand. Ze hadden zich daarop kunnen voorbereiden.”
Volgens Merckx zijn de temperaturen in Qatar niet uniek. “Toen Rudy Dhaenens het WK van 1990 in Japan won, was het meer dan 40 graden en ook tijdens de Olympische Spelen van Athene was het heel heet. Vergeet niet dat de renners hier in Qatar op een schiereiland fietsen. Er is dus altijd wat wind. Het is hier bovendien nog nooit boven de 40 graden geweest. Denen, Noren en Duitsers hebben hier al allemaal gewonnen en dat zijn ook noordelijke landen. Volgens mij zijn het alleen de Belgen die klagen over de warmte.”
De oud-wereldkampioen wijst erop dat nog niemand zich kandidaat had gesteld toen Qatar zich aanmeldde voor de organisatie van het WK. “Als Qatar zich niet had aangemeld, was er misschien geen wereldkampioen geweest.”
34 Reacties
Eddy ga naar huis
Hoeveel krijgt Eddy om dit te zeggen?
“De winnaars waren allemaal heel tevreden”
Prachtig! :’)
Een “siereiland”.
Leuk gevonden.
Op die leeftijd horen mensen slechter en praten ze harder.
Eddy lijkt steeds meer op bompa Pfaff. Alleen die was geen corrupte gek op die leeftijd.
Gewoon een grote farce dit. Maarja, gewoon door, money makes the world go round.
De oude gek wordt seniel.
Net als Cruijf, zolang die oude legendes leven, hebben ze gelijk.
Van dit soort overbetaalde kletspraat krijg ik pukkeltjes. Gelukkig hebben de Noren volgend jaar niet zo’n zwetser nodig die als ‘ambassadeur’ moet gaan rechtpraten wat krom is.
Geef mij Joop Zoetemelk maar dan Mooie Mario. Gewoon een bescheiden lieve opa. Zet dat eens tegenover Jan Janssen bijv.
Eddy vult mooi zijn zakken daar in Qatar . Laat de zon maar schijnen
Met alle respect Eddy, maar je zou beter zwijgen.
Volgens mij gaat het in interviews met renners van andere landen ook over de warmte.
Wat zeg je tegen die jonge renners die medische hulp nodig hebben na hun wedstrijd? Er zijn jongens bij van 17-18 jaar oud die de faciliteiten zoals de Bakala-academie niet kunnen afhuren en tijdens de week gewoon op de schoolbanken zitten.
Merckx klaagt in elk geval niet als hij op zijn bankrekening kijkt…
De Belgen klagen en de rest kan Eddy niet verstaan. Dus kan hij ze niet horen klagen… geen speld tussen te krijgen
Hij heeft helemaal gelijk!
Eddy Merckx tja, samen met Jan -danny van poppel gaat het eind niet halen- Janssen overbodig geworden. Het zijn van die oud-renners die maar rond blijven hangen terwijl hun amfetaminefeestje allang is afgelopen.
Deze man is hard op weg de legendarische status van de grote Eddy Wally te evenaren.
Merckx is goed zijn zakken aan het vullen de laatste jaren maar een toegevoegde waarde voor het wielrennen heeft hij niet meer.
Hulp bij zelfdoding bij voltooid wielerleven… om mee te gaan in de commotie van deze week.
Poulidor had het ook kunnen zeggen maar met rondom zee kan het best te doen zijn. Probleem is natuurlijk dat er vaak vanaf de 1e km gekoerst wordt en overmatig vochtverlies niet altijd aangevuld kan worden.
Tip voor Merckx: kijk niet alleen Sporza, want daar krijg je qua interviews naast de winnaar(s) voornamelijk Belgen te horen. Dat is geen probleem aangezien het Belgische televisie is, maar zegt niets over de andere renners.
Ik ben het eigenlijk wel met Eddy eens hoor. Al die exoten uit Bahrein en Qatar e.d. zijn toch net zo kansloos in de regen in het koude Nederland of Belgie? Wielrennen gaat nou eenmaal om het trotseren van de elementen, warmte is daar 1 van. Dat hoeft van mij ook niet ieder jaar, maar mag best eens in de 20 jaar.
De entourage van het hele WK is natuurlijk wel verschrikkelijk, dat is wat mij betreft een veel zwaarder kritiekpunt op de organisatie en op Eddy.
Over de warmte :
http://hetiskoers.nl/over-de-hittestressindicator/
https://www.youtube.com/watch?v=cXd155v8Z5U
Was het in Japan echt zo warm?
En op zich heeft Merckx een punt dat ook renners uit “koudere” landen hier gewoon kunnen winnen.