Maxim Van Gils kijkt na veelbesproken valpartij in Ster van Bessèges ook naar UCI
Maxim Van Gils had zich zijn start bij Red Bull-BORA-hansgrohe ongetwijfeld anders voorgesteld. De Belg was in de Ster van Bessèges betrokken bij een incident – een auto reed het parcours op en veroorzaakte zo een valpartij – en bleek te gehavend om zijn weg te vervolgen. Van Gils blikt – een kleine twee weken later – nog eens terug op dit incident.
Maar eerst moeten we nog even terug naar donderdag 6 februari. In de finale van de tweede etappe van de Ster van Bessèges was er plots commotie in het peloton. Op zo’n vijftien kilometer van de finish reed een automobilist plots het parcours op. Dit resulteerde in een valpartij. Het grootste slachtoffer? Maxim Van Gils. De Belg moest daarop – notabene in zijn eerste wedstrijd voor zijn nieuwe ploeg – de strijd staken.
Hoe kijkt de 25-jarige coureur nu terug op dit incident? “Ik weet er nog vrij weinig van”, geeft hij aan in een interview met Het Nieuwsblad. “Ik herinner me dat ik mijn wiel had gebroken en net terug kwam aansluiten bij het peloton. Na een flauwe bocht vielen ze voor mij. Ik had meer snelheid, kon niet goed meer remmen en ben erover gegaan.”

Maxim Van Gils in het tenue van zijn nieuwe werkgever – foto: Cor Vos
“De organisatie is in fout, maar de UCI net zo goed”
“Ik belandde in de gracht en had echt veel pijn. Ik vreesde dat ik iets gebroken had in mijn bekken of onderrug”, vervolgt de puncheur. “We zijn naar het ziekenhuis gegaan voor foto’s, maar uiteindelijk bleek het alleen om een grote blauwe plek te gaan. Ik heb een paar dagen training gemist en heb nog altijd een beetje last van de onderrug, maar het gaat beter en beter.”
De valpartij met Van Gils was het eerste, maar zeker niet laatste grote incident en dus besloten heel wat teams – uit veiligheidsoverwegingen – zich terug te trekken. “Ik heb natuurlijk alleen de eerste etappe helemaal uit gereden, maar ook daar waren er al een paar voorvallen”, schetst Van Gils. “De organisatie is in fout, maar de UCI net zo goed. Het was een kleine koers waar er misschien teveel grote ploegen aan de start stonden. Laat het ons op een spijtig voorval houden.”
Ruta del Sol
Van Gils wil nu vooral weer vooruit kijken, naar de Ruta del Sol, de Spaanse rittenkoers die woensdag van start gaat in Torrox. De aanwinst van Red Bull-BORA-hansgrohe won vorig jaar een onthoofde editie en begint dus als titelverdediger aan de vijfdaagse ronde. “Nu hoop ik vooral de volledige koers te kunnen doen”, geeft hij aan. “De Ruta is een mooie koers en ik wil de benen voelen in competitie.”
Natuurlijk moest dit niet gebeuren en z'n reactie is gematigd en niet ongenuanceerd op de organisatie vitten, maar wat zelfreflectie kan ook geen kwaad.