Matteo Moschetti sprint het snelst in Veenendaal-Veenendaal
Foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 23 mei 2026 om 16:58 Volg in Google

Matteo Moschetti sprint het snelst in Veenendaal-Veenendaal

De Italiaan Matteo Moschetti was de snelste in de massasprint van Veenendaal-Veenendaal. Na sterk voorbereidend werk van zijn ploeggenoten bij Pinarello-Q36.5 maakte Moschetti het feestje compleet.

Na een jaar afwezigheid was Veenendaal-Veenendaal terug met een nieuw gloednieuw parcours. De hellingen van het Paardeveld en Grebbenberg moest plaatsmaken voor lokale lussen door Wageningen, Rhenen en Veenendaal zelf. Voor de politie zijn die lussen beter te beveiligen en ook voor de talrijke supporters zou dit een fijnere beleving creëren.

Hoe dan ook was het verwachte scenario een massasprint en aangezien Mister Veenendaal Dylan Groenewegen momenteel in de Giro d’Italia aan het werk is, lagen er voor veel renners kansen.

Onderweg kregen we een elfkoppige kopgroep met Tim Marsman (Alpecin-Premier Tech), Taco van der Hoorn (Lotto-Intermarché), Henri-François Renard-Haquin (Picnic PostNL Raisin), Kamil Malecki (Pinarello-Q36.5), Arthur Kluckers (Tudor), Hugo Paats (EEW-VDK) en Johan Dorussen (Metec-Solarwatt), maar het waren Patrick Gamper (Jayco AlUla), Bram Danklof (Azerion Villa Valkenburg), Bram Dissel (Beat CC p/b Saxo) en Silas Koech (Lotto Kern-Haus) die het langst standhielden op de vlakke, maar winderige wegen.

De vier bleven vooruitrijden tot in de laatste ronde, maar ploegen als Pinarello-Q36.5, Lotto-Intermarché en Alpecin-Premier Tech hadden alles onder controle. Tot Thijssen betrokken was bij een valpartij in de laatste twintig kilometer, wat zijn kansen fnuikte.

Op negen kilometer van het einde werden de vluchters gegrepen en konden we ons opmaken voor de verwachte massasprint. In aanloop naar die sprint werd het peloton door de wind nog wat uitgedund, maar de groep die voor de zege mocht sprinten was zeker vijftig renners sterk.

Uiteindelijk zorgden Pinarello-Q36.5, Alpecin-Premier Tech, Lotto-Intermarché en zelfs het continentale Beat CC p/b Saxo voor de meest indrukwekkende lead outs. Matteo Moschetti kwam de laatste bocht het snelste door en werkte de sprint vervolgens nipt af tegen twee renners van Polti VisitMalta.

Voor de zomervakantie
5 Reacties
23-05-2026 18:11
Biesterbos is een zeldzaam lichtpuntje in gitzwart jaar voor de ploeg. En Jacobsen lijkt me klaar na dit seizoen.
    23-05-2026 20:16
    Ja, ik vrees ook dat het klaar is met Fabio.... Als hij zelfs al in een vrij vlakke koers met een matig deelnemersveld als vandaag al uit de wielen wordt gereden dan is het einde nabij.
    23-05-2026 21:55
    Ik denk dat hij misschien wel mag blijven, maar dan wel met een flink lager salaris
23-05-2026 17:10
Knappe derde plaats van Frits Biesterbos (door de deskundigen commentatoren Fabio Jakobsen genoemd), moest van ver komen maar weet toch het podium nog te halen en daarmee ook nog wat UCI punten te rapen.
23-05-2026 19:48
Lekker Barry!

Reacties zijn gesloten.