Mathieu van der Poel over band met Remco Evenepoel: “We maken veel plezier op de fiets”
Van der Poel en Evenepoel in 2020 - foto: Cor Vos (archief)
zaterdag 27 januari 2024 om 12:37

Mathieu van der Poel over band met Remco Evenepoel: “We maken veel plezier op de fiets”

Mathieu van der Poel traint de laatste tijd steeds vaker met Remco Evenepoel. De Nederlander is de regerend wereldkampioen en volgde afgelopen seizoen de Belg op als winnaar van het WK wielrennen. In gesprek met HUMO vertelt Van der Poel over zijn band met Evenepoel.

Waarom het zo goed klikt tussen Van der Poel en Evenepoel, durft de kopman van Alpecin-Deceuninck niet te zeggen. “Goeie vraag, het is niet dat we veel dezelfde interesses hebben. Hij crost niet”, lacht Van der Poel. “Remco krijgt, zeker in België, nog veel meer mediabelangstelling dan ik. En niet altijd in positieve zin.”

“We maken veel plezier op de fiets. Misschien helpt het dat we geen rechtstreekse concurrenten zijn. We hebben al afgesproken dat ik de Ronde van Vlaanderen eens een jaartje zal overslaan als hij zijn kans wil wagen. Op voorwaarde dat hij dan Luik-Bastenaken-Luik skipt”, zegt MVDP met een lach.


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

Mathieu van der Poel siert de cover van de RIDE Magazine Najaarsgids 2025! Het najaar is de ideale periode om te gaan gravelen, dus als wereldkampioen gravel van Leuven is hij de ideale persoon om uit te lichten. In de Najaarsgids lees je verhalen over het WK Gravel in Zuid-Limburg, maar ook interviews met Pauline Ferrand-Prévot, Jonathan Milan, Quinn Simmons en Pascal Eenkhoorn en veel meer!
RIDE Magazine
21 Reacties
27-01-2024 14:24
Niet dezelfde interesses, maar wel dezelfde renner waar ze weinig moeten van hebben, natuurlijk. Pogi zou daarbij goed in hun clubje passen. En Ganna. En Philipsen. Eigenlijk iedereen met uitzondering van van Aerts teamgenoten.
    27-01-2024 14:50
    Wat een Calimero gedrag. Spookbeelden, geheel zelf verzonnen. Juist een MvdP en WvA hebben veel respect voor elkaar. Al meer dan 10 jaar drijven ze elkaar tot het uiterste en hebben er oa hun status en successen aan te danken, wat ze beiden beseffen.
    Dat toevallig een goede coureur daarginds ook traint die niet zo'n directe concurrent is verandert daar niets aan.
    27-01-2024 15:27
    Haha, het begint enigszins obsessief te worden nu.
    27-01-2024 15:43
    Hoezo calimerogedrag en hoezo zelf verzonnen.
    27-01-2024 16:43
    Loonwerker blijft op uw tractor.
    Als we nog overal een tekening bij moeten maken, dat zegt al genoeg.
    27-01-2024 17:03
    Jazeker de kans dat die allemaal in de anti wva whatsapp groep zitten is groot, zeker Philipsen want die gaat zelfs een paar keer per jaar trainen met wva die kan hem blijkbaar echt niet uitstaan.
    27-01-2024 18:14
    Wieler-joke, als jij gelooft dat het dikke mik is tussen Wout en Jasper, wens ik je veel speelgoed toe op 5 december.

    Ik heb het trouwens nergens over 'echt niet kunnen uitstaan' en al helemaal niet over WhatsApp groepen. Dit doet me denken dat je mijn woorden enkel en alleen verdraait uit onmacht en frustratie omdat ik iets zeg over je posterboy. Ga deftig de discussie aan met me en misschien pas ik mijn mening zelfs aan. Nu kom je enkel over als een gekwetst jongetje dat wild om zich heen schopt.
    27-01-2024 18:48
    @Silent Hill
    Waarom zou Wielerjoke deftig met jou in discussie moeten gaan? Jouw opvatting over Wout staat al vast, zowel over zijn prestaties en karakter of zijn verhouding met collega's. Geen verrassing voor de mensen hier is dat je alles in het nadeel van van Aert uitlegt. Om dan anderen de maat te nemen komt arrogant over en is dus ook zinloos. Geen enkel argument doet jou iets positiefs zeggen over deze renner en zijn ploeg.
    27-01-2024 20:09
    Heb je het nu echt tegen mij of was dit een poging tot zelfreflectie? Gezien je communicatiestijl denk ik dat je vroeger iets teveel de roe hebt gekregen, ook dat zal wel de schuld zijn van woutje dat zou al veel van die absurde negativiteit verklaren. Ik dacht dat het hier ging om mvdp en rev hun bromance maar je slaagt er weer in om het meteen naar wva te laten omslaan met een nare nasmaak, proficiat.
    27-01-2024 20:58
    Ah, daar is de reactie van Thurau. Die misten we nog. Of niet. Want telkens weer een monoloog over mij, niets inhoudelijks, niets over het artikel ... alleen Silent Hill dit, Silent Hill dat. Teleurstellend as usual.
    27-01-2024 21:39
    Tuurlijk is mijn reactie er. Als je van Aert erbij gaat slepen in een artikel dat niet over hem gaat en daarnaast anderen gaat verwijten dat ze niet serieus in discussie willen met je dan ben ik gaarne bereid om duidelijk te maken wat je intenties zijn. Soort Consumentenbond advies op Wielerflits.
    27-01-2024 22:09
    Haha van ‘Van der Poel en Evenepoel gaan af en toe samen trainen’ naar ‘Niemand vindt Van Aert leuk’. En dan treuren dat niemand met inhoudelijke feedback komt op je reactie.

    Jouw afkeer voor Visma en Van Aert begint dezelfde karikaturale proporties aan te nemen van die voor Quick-Step en Evenepoel van andere clowns hier.
    27-01-2024 23:03
    LOL, moest ik enige dagen terug Thurau nog flink tegenspreken, hier moet ik hem een duim geven. Gewoon goed verwoord.
    27-01-2024 23:34
    Zolang er geen goede tegenargumenten komen, ga ik ervan uit dat er geen tegenargumenten zijn, en blijf ik des te meer overtuigd dat mijn stelling correct is. Ik blijf dus volharden tot iemand me in een inhoudelijke discussie onderuit haalt, want momenteel blijft dat deel maar zwakjes. Mij (ten onrechte) afschilderen als een hater lukt daarentegen wel erg goed. Tot een volgende 'discussie' in elk geval. Hopelijk gauw
    28-01-2024 00:20
    Je kan alleen tegenargumenten geven op iemand die zelf ook met argumentatie komt.
    Die heb je echter 0 in je hele verhaal.

    Je mening (aversie) gieten in zogenaamde feiten is namelijk iets heel anders.

    Volstrekt normaal daarom dat er geen inhoudelijke reactie op jouw non-reactie volgt.
    28-01-2024 08:02
    Waarom zien we Van der Poel, Evenepoel, Pogacar, enz. eigenlijk nooit met Vingegaard, Laporte, enz. trainen? Moeten ze die mannen niet misschien???

    Of is het zo dat de stages in Spanje bij Jumbo-Visma in team worden gedaan en die mannen voor de rest geen huis in Spanje hebben en dus trainen in de buurt van waar zij wonen? Zou het?

    Nee joh ze vinden Van Aert met z’n allen een vreselijke vent! En bovendien: hij stinkt!!
27-01-2024 16:08
En beide een voorliefde voor witte koersbroeken.
27-01-2024 14:18
Het zijn natuurlijk ook gewoon landgenoten, laat ons wel wezen. Dat Hollandse paspoort verandert niks aan wie je bent of waar je leeft.
27-01-2024 18:30
Daar komt nog wel een fusietje aan in de toekomst ivm the big money en one cycling. Sponsoren van beide teams hebben ook veel voor in en rond woningen en gebouwen gemeen. Qua teamkleur hoeft er ook niet veel te veranderen.
    27-01-2024 23:04
    Goh, dacht dat je het eindelijk begrepen had dat het geen fusie was maar overname.
27-01-2024 14:32
Eerst even een pak op het broekske geven in Luik, en dan bedoel ik in goeie richting.

Reacties zijn gesloten.