Mathieu van der Poel na pechdag nog vierde in Parijs-Roubaix: “Niet echt meer in zege geloofd”
foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 12 april 2026 om 16:50 Volg in Google

Mathieu van der Poel na pechdag nog vierde in Parijs-Roubaix: “Niet echt meer in zege geloofd”

Vrijwel geen enkele renner zal Parijs-Roubaix 2026 zijn doorgekomen zonder portie pech, maar van de favorieten was Mathieu van der Poel misschien wel de grootste pechvogel van allen. De Nederlander reed in het cruciale Bos van Wallers twee keer lek. Er volgde een indrukwekkende inhaalrace, maar een vierde opeenvolgende zege in de Helleklassieker zat er niet in. Na afloop deed hij zijn verhaal bij Eurosport.

“Ik had twee lekke banden. Ik zat op meer dan twee minuten. Dan weet je dat de koers voorbij is. Hoe het kon dat ik lekreed? Zoals dat ook gebeurt bij andere mensen die lekrijden op kasseistrook”, haalde Van der Poel de schouders op.

Fiets van Philipsen
Hij stapte na zijn eerste lekke band over op de fiets van zijn ploegmaat Jasper Philipsen, maar die reed met andere pedalen. “Dat wist ik. Het was natuurlijk nooit het plan dat ik zijn fiets over zou nemen, maar ik denk dat hij zichzelf niet goed voelde, dus hij gaf me zijn fiets. Ik wou ermee het Bos van Wallers uitrijden, maar dat was onmogelijk.”

“Toen heb ik mijn eigen fiets weer gepakt, want Tibor gaf me een wiel. Maar toen reed ik weer lek en wist ik dat het voorbij was.”

Niet meer in zege geloofd
Desondanks kwam Van der Poel nog behoorlijk dicht bij de koplopers. Niet voor niets eindigde hij nog als vierde. Heeft hij nog geloofd dat hij alsnog kon winnen? “Niet echt, eerlijk gezegd. Ik heb zoveel krachten verspeeld om terug te komen bij de groep. Het is eigenlijk ongelofelijk dat ik nog kon sprinten voor een podiumplek.”

Voor Van der Poel sprintte Wout van Aert naar de zege in Parijs-Roubaix. MVDP besloot de Belg na de finish meteen te feliciteren. Logisch, vond hijzelf. “Iedereen… Iedereen… Ik kom even niet op de woorden”, lachte Van der Poel, die leek te bedoelen dat iedereen het Van Aert gunt.



De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. Een van de verhalen gaat over de band tussen Mathieu van der Poel en zijn opa Raymond Poulidor. Wat zijn hun gelijkenissen? Welke invloed heeft Poulidor gehad op de wielrenner en de mens Mathieu? En hoe wordt in Frankrijk aangekeken tegen MVDP? In de Zomergids lees je verder alles over de Tour de France en de Tour Femmes, Jonas Vingegaard over de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Nienke Vinke en nog veel meer!

Voor de zomervakantie
24 Reacties
12-04-2026 17:09
Verreweg de sterkste vandaag en wat een harde kop zit erop
12-04-2026 18:35
Lekrijden in het Bos is bijna altijd boeken toe, zeker als je er twee keer lekrijd en twee minuten stilstaat. VdP komt nog terug om te sprinten voor plek drie. Met een berg dode ballast aan zn wiel. Dan ben je de sterkste man in koers.
12-04-2026 18:39
Het is gewoon een ongelofelijke Klasbak! Een gat van meer dan 2 minuten tot 20 seconden teruggebracht, maar natuurlijk is dan het beste eraf. Volgend jaar de herkansing? Ik hoop het van harte!
    12-04-2026 19:56
    MVDP hoeft zichzelf niets te verwijten (alleen in de ronde iets meer linkeballen)
12-04-2026 18:59
Mooie winnaar, maar VDP verreweg de sterkste in koers. Merkwaardig dat niet de gehele ploeg met dezelfde plaatjes rijdt. Del Grosso slimme jongen om het hoofd koel te houden en zelf het wiel te wisselen.
12-04-2026 17:15
Waarschijnlijk even sterk als van Aert & Pogi en een super sportieve reactie, vanuit een goeie kop ja.

Lekrijden en stuntelen overkomt iedereen, inclusief toppers, in Roubaix wel. Dat geeikel met die pedalen is een eyeopener vh hele peloton, vaag dat dat per renner verschilt, waarom?!

Hij had niet het overschot om echt het gat te dichten, ook met hulp, nadat van Aert aanviel en Pogi meekreeg. Veel van de tijd daarvoor ging mede ook omdat in de eerste groep nog geen schifting gemaakt was.
    12-04-2026 17:43
    Welke hulp kreeg Matieu dan en van wie ? Van Stuyven die alleen maar in zijn wiel zal om 3e te worden juist zoals va Dijke. En deze zaten in het laatste groepje waar hij op eigen kracht was bij gekomen en dan praat jij over geen overschot.
    12-04-2026 17:51
    Het gat op het eerste groepje dat werd bijgehaald na het Bos werd volledig dichtgereden door Philipsen en daarna heeft Ganna ook heel wat werk verzet, zeker tussen de kasseistroken. Hij heeft zeker niet alles alleen moeten doen. Veel, maar zeker niet alles.
    12-04-2026 18:31
    @ Limburgia: RV staat erom bekend om te downplayen als het MVDP betreft.
    In die optiek moeten we de "Waarschijnlijk even sterk als van Aert & Pogi" aanzien als een bekentenis dat MVDP ijzersterk was vandaag en een grote kans had om z'n 4e op rij binnen te rijven.
    Pech heeft er anders over beslist.
    Helaas voor MVDP, gelukkig voor WVA.
    12-04-2026 18:38
    Hij heeft 2 minuten gelopen in het bos, strandt op 15 seconden, verslaat Pedersen nog in de sprint en RV vindt het nog nodig om 'waarschijnlijk' te gebruiken
    12-04-2026 19:00
    RV heeft natuurlijk wel gelijk, het berenwerk van Turner en later Ganna zelf kwam niet ongelegen. Mathieu was sterk maar deze steun was zeker noodzakelijk. Supersterk is het wanneer je de mannen in je groep er daarna af kan rijden en dat lukte gewoon niet meer. Daarnaast mag ik hopen dat shit zoals met verschillende pedalen niet nog een keer voorkomt, je kan namelijk op je blote voeten aanvoelen dat bij een lekke band op zo een cruciale plek alleen Jasper redelijk vooraan zou zitten als ploeggenoot.
    12-04-2026 19:09
    Van der Poel heeft nauwelijks wat aan Turner gehad. Toen die zijn beurten deed reed van der Poel er nog eens stuk achter. Hij heeft dat gat van ruim een halve minuut in zijn eentje moeten dichten. Dus ik zie niet echt in hoe Turner van der Poel heeft geholpen...
    12-04-2026 19:14
    Maar Ganna wel toch? Die heb ik pittige beurten zien doen. Zegt genoeg dat toen hij lek reed en viel eigenlijk het wel beslist was. Dan krijg je touwtrekken waarbij de koplopers kunnen doseren en de achtervolgers juist niet.
    12-04-2026 19:20
    Die van Ineos hebben denk ik Van der Poel gekilld, hij zat er net te ver achter om aan te sluiten en ze reden te lang door met het idee in koers te blijven zonder te naderen. Toen Van der Poel dan toch daar aansloot was het hetzelfde, er werd te langzaam gereden om nuttig uit te kunnen hijgen want de achterstand van die groep bleef gelijk.
    12-04-2026 19:26
    Ganna was zeker van nut voor van der Poel. Dat ontken ik ook niet
    12-04-2026 19:45
    @RV, waarschijnlijk even sterk? Dan heb jij zeker een andere wedstrijd gezien. Dankzij de pech van de " groten" heeft iemand van de tweede lijn kunnen winnen. Maar ja dat is Parijs Roubaix.
    12-04-2026 19:53
    Reacties als die van Beekerman maken de overwinning extra genietbaar. Jongens als Mathieu winnen keer op keer op keer en die ene keer dat het niet lukt, moet van de daken geroepen worden dat hij toch veel beter was en moet de overwinning van Van Aert tot in den treure weggerelativeerd worden.
    12-04-2026 19:54
    @RV je vergeet in je eind afrekening dat voor de rekensom aan verspeelde energie onderweg de finale bepaalt en men niet op nul begint.
    Op het einde waren er 2 die samen nog overschot hadden op Mathieu, maar dat is pas NADAT MVDP al 2 minuten dichtreed. (ook Pogi en WVA hadden pech maar hoefde ook niet alleen terug te komen -wat Pogi deed was al ongezien, maar MVDP was helemaal fenomenaal)

    Wat ook stoort is dat zoals sommige zeggen, er een paar meereden voor die 3e plek (hun goed recht): samen zouden ze die 20 seconden moeten hebben kunnen dichtrijden als men voor niets minder dan winst ging, maar alleen Pedersen is uit dat hout gesneden en was al moe en Laporte zat lekker in het wiel. (terecht)
12-04-2026 18:27
De felicitatie aan Van Aert.
Man.
Traantje bij weggepinkt.
12-04-2026 22:03
Was zeer sterk vandaag, eigenlijk ongelofelijk hoe ver hij nog terug wist te komen. Ik begon zelfs te denken dat die laatste 25/30 seconden ook nog wel konden naar toen dat toch niet lukte dacht ik wat hij bevestigde na de finish "toen waren de beste pijlen wel verschoten". Maar wat had ie veel pijlen. Menigeen zou met 2 minuten achterstand gewoon opgegeven hebben of in t peloton naar de finish gaan. Weet zeker dat Pogacar hem hier ook niet eraf gereden zou hebben, net zoals in vorige jaren. Dan toch nog even de Amstel rijden volgende week? :)
12-04-2026 19:46
1) Een fiets afgeven aan Mathieu, wetende dat hij er niet op vooruit komt?
2) stonden er mensen met wielen in het bos?

Al met al een beresterke wedstrijd gereden maar gevloerd door pech op een verkeerd moment.
    12-04-2026 19:59
    @mechanieker: voor zover ik kan zien reed Philipsen met een prototype DuraAce pedalen, MVDP met normal DuraAce pedalen: hoe het kan dat deze niet compatible zijn (als de cleats hetzelfde zijn) dat snap ik niet, en wellicht wist met dat vooraf niet.. hoe dan ook pedal-gate moet nog even uitgeklaard worden
12-04-2026 21:04
@KnightBiker, precies dat.
P-R is toch geen wedstrijd om te gaan testen? Maar de waarheid zal wel in het midden liggen ervan uitgaande dat dit soort "beginnersfouten" niet samengaan met een professionele wielerploeg (en dus ook niet gemaakt worden).
13-04-2026 07:53
Wat een strijder! Veel respect voor wat hij gisteren presteerde, fysiek en mentaal.

Reacties zijn gesloten.